برگزاری سمینار معرفی شبکه ققنوس

۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷کد خبر: 246156
سمینار آموزشی معرفی شبکه ققنوس با حضور آقایان ضرغامی، معاون شعب و پشتیبانی؛ فقیری، رییس مرکز آموزش و تحقیقات بانکداری اسلامی؛ پوررنجبر، مدیرعامل گروه داده پردازی، دیگر مدیران و مشاوران بانک ، روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه به همت مدیریت آموزش و توسعه دانش برگزار شد.

به گزارش بنکر (Banker)،آقای فقیری در ابتدای این سمینار، با اشاره به  اهمیت حوزه فناوری های نوین مالی و همچنین حوزه فناوری بلاک چین، بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های شبکه ققنوس  تاکید کرد.

در ادامه محمد جواد صمدی، مدیرفنی ققنوس با بیان اینکه، شبکه ققنوس پلتفرمی جهت توکنایزه کردن انواع دارایی‌ها است، به معرفی این شبکه پرداخت و مبانی فناور ی بلاک چین، ساختار فنی و اقتصادی ققنوس و کاربرد آن را برای حاضران تشریح کرد.
مدیر فنی ققنوس با تشریح اهداف، برنامه ها وکاربردهای ققنوس، وجود یک پلتفرم چابک و منعطف برای عرضه انواع توکن، نقدشوندگی دارایی های منجمد، حفظ ارزش سرمایه های خرد، افزایش شفافیت، تغییرناپذیری و دردسترس بودن و همچنین تسهیل روند احراز هویت مشتری را از کارکردهای ققنوس برشمرد.
آقای صمدی به کنسرسیوم ققنوس، اهداف و ماموریت های این کنسرسیوم اشاره کرد و افزود : شبکه ققنوس با حضور شش کنسرسیوم اولیه فعالیت خود را آغاز کرده است و اعضای این کنسرسیوم  هم اکنون شرکت‌های گروه داده‌پردازی بانک پارسیان، سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا، فناپ، داده‌ورزی سداد، بهسازان ملت و افراد خبره صنعت هستند که با سرمایه‌گذاری در فناوری بلاکچین و ایجاد شبکه ققنوس، شرایط به‌کارگیری مشترک این فناوری را فراهم کرده‌اند.
وی با بیان اینکه شبکه ققنوس یک توکن پایه دارد به اسم پیمان و ویژگی توکن پیمان تبدیل پذیری دارایی هاست که با پشتوانه طلا صادر می‌شود، افزود : یکی از نخستین کاربردهای ققنوس، توکنایز کردن املاک و اموال مازاد بانک‌ها، سازمان‌ها و سایر کاربردهای مبتنی بر زنجیره‌ بلوک است که هم اکنون  در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
 محمدجواد صمدی در ادامه، به اشتراک گذاشتن توکن هویت مشتری، عرضه سکه و طلا، توزیع وثایق بانکی، پرداخت فردبه فرد، پرداخت برون مرزی و مدیریت وفاداری را از دیگر موارد کاربرد ققنوس برشمرد.
در پایان این سمینار، جلسه پرسش و پاسخ برگزار و در خصوص مباحث مطرح شده بحث و تبادل نظر صورت گرفت و ابهامات لازم برطرف شد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

تکمیل و اخذ اطلاعات شناسه شهاب توسط بانک‌ها

پیشروی قدم به قدم سکه در بازار

بورس دوباره صعودی شد

احتمال تورم‌زا بودن کاهش سپرده قانونی

آیا حباب دلار می‌ترکد؟

قیمت طلای جهانی ارزان تر شد

کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی بانک‌ها

حمایت ویژه بانک ملی از خوداشتغالی

جزییات نشست اقتصاددانان با همتی

ادامه صعود برای دلار

جزئیات عملکرد بازار متشکل ارزی

بیمه ها تمایلی به بیمه حوادث ندارند

اقدامی که هزینه بانک‌ها را کاهش داد

ماجرای قطع ارتباط بانکی ایران و چین

تشکیل بازار متشکل ارزی با قیمت واقعی

دو روی سکه ادغام بانک‌ها

سامانه جامع بانکی در بانک سپه راه‌اندازی شد

توهم ملتهب شدن بازار ارز رفع شد

ارز و نقدینگی واحدهای تولیدی تأمین می‌شود

نرخ بانکی پوند و یورو ارزان شد

بی توجهی دلار به عدم تمدید معافیت‌ نفتی

پرداخت وجه چک برگشتی از سایر حساب‌های اشخاص

بانک سامان ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان جایزه می‌دهد

برای خرید مسکن عجله نکنید

نوسان اندک قیمت سکه در بازار

بورس تهران رتبه دوم رشد شاخص در دنیا

افزایش کارایی سیستم نظارتی بانک ملی

تنوع محصولات بانک سینا برای مشتریان حقوقی

اخبار بازار سرمایه ایران بین‌المللی می‌شود

افزایش حقوق مستمری‌بگیران از اردیبهشت