کدام گروه‌ها بورس را بالا بردند؟

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲کد خبر: 245730
امروز شاخص بورس با رشد آرامی همراه شد که فلزی‌ها و معدنی‌ها بیشترین تاثیر را بر نماگرهای بازار سهام داشتند و گروه بانک و موسسات اعتباری نیز ارزش معاملات نسبتا بالایی را تجربه کردند.

به گزارش بنکر (Banker)، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۷۲ واحد رشد کرد و به رقم ۱۶۴ هزار و ۴۴۳ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۵۴ واحد رشد تا رقم ۳۰ هزار و ۸۷۷ واحدی بالا رفت. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۹۳ واحد افزایش رقم ۱۸۳ هزار و ۹۶۹ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۳۰ و ۲۵۳ واحد رشد کرد.
فلزی‌ها، معدنی‌ها همچنان در صدر تاثیرگذاران بر شاخص‌های بازار سرمایه هستند؛ به طوری که ملی صنایع مس ایران ۱۱۶ واحد به رشد شاخص بورس کمک کرد و فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو هر کدام به ترتیب ۷۸ و ۵۲ واحد تأثیر کاهنده روی نوسانات شاخص داشتند. همچنین لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی توانست ۵۲ واحد تأثیر مثبت روی شاخص‌های بازار سرمایه بگذارد.
در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک تجارت سعی کرد شاخص‌های بازار را به سمت بالا هدایت کند؛ در این نماد حدود ۷۵ درصد از فروش‌ها مربوط به سهامداران حقیقی و بیش از ۷.۷ درصد از خریدها مربوط به سهامداران حقوقی بود.
بانکی‌ها امروز نوسان قیمتی عمدتاً کمتر از یک درصد داشتند. ارزش معاملات آنها نسبت به دیگر گروه‌ها رقم بالایی را نشان داد؛ به طوری که در این گروه ۳۰۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵۲ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
در گروه فلزات اساسی قیمت سهم‌ها اکثراً کمتر از دو درصد نوسان داشت و ارزش معاملات این گروه به ۳۶.۴ میلیارد تومان رسید. در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز نوسان قیمت سهم‌ها کمتر از یک درصد بود و در این گروه شاهد معامله ۲۷ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۵ میلیارد تومان بودیم.
در گروه محصولات شیمیایی نیمی از سهم‌ها با افت قیمتی آرام مواجه شدند و در عین حال بخشی از سهم‌ها توانستند تا چهار درصد رشد قیمت را تجربه کنند. در گروه بیمه و صندوق‌های بازنشستگی به جز تأمین اجتماعی قیمت سهم‌ها با روند کاهشی مواجه شد و تابلوی این گروه به جز در محدود سهم‌هایی قرمز رنگ شد.
به نوشته ایسنا،همچنین در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز تقریباً بیش از نیمی از سهم‌ها با کاهش قیمت روبرو شد و ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۶۵۷ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲.۸ میلیون سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به رقم ۱۵۱ هزار و ۷۰۳ واحدی را تجربه کرد.
شاخص کل فرابورس نیز با ۱۷ واحد کاهش به رقم ۲۰۸۱ واحدی رسید. ارزش معاملات این بازار رقم ۶۱۹ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات تا رقم ۷۶۳ میلیون سهم و اوراق مالی پیش رفت.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

برای ثبات نرخ دلار چه باید کرد؟

اظهارات واعظی، ترمز دلار، واکنش همتی

سوت پایان دلال‌بازی

بانک‌ها از کدام پول، حقوق کارمندان خود را می‌دهند؟

بانک مرکزی دلارهای قدیمی را نمی‌خرد؟

تاکتیک مشکوک در بازار ارز

اسکناس آمریکایی را چه شده است؟!

افت ۱.۲ میلیون تومانی سکه در دو ماه

عقبگرد دلار مقابل ریال

رکورد داران صدور چک های بی محل

توقف شوک در بازار ارز

رشد غیرنفتی با چرتکه بانک مرکزی

ارز، بازار خودرو را از سکه انداخت

روند معکوس دلار بانکی و آزاد

نیما از فردوسی جلو زد

برگشت دلا‌ر از کف شش‌ماهه

بانک رفاه دو ویژگی مطلوب دارد

حضور فعال سامانتل در الکامپ ۹۸

قفل آمارهای بانک مرکزی می‌شکند؟

چگونه در طرح یاس بانک سینا وام بگیریم؟

از بانک آینده بدون مسدودی تسهیلات بگیرید

تا ۲۰۰ میلیون تومان ازاقتصادنوین وام بگیرید

تسهیلات مسکن مهر چه شرایطی دارد؟

روند کاهشی نرخ ارز ادامه می‌یابد

پرداخت ارز به ۳۱ هزار حجاج در بانک ملی

بانک تجارت به شرکت‌های دانش‌بنیان وام می دهد

دلار بازار ۴۵۰ تومان ارزان‌تر از «نیما» شد

بانک شهر حامی جشنواره فیلم شهر

سکه در سراشیبی کانال ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد