وام بانک کارگشایی چیست+شرایط دریافت

۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۴کد خبر: 244428
بانک کارگشایی یکی از بانک های وابسته در کشور ایران است که فرایند دریافت وام آن به نسبت ساده تر از دیگر بانک ها می‌باشد.

به گزارش بنکر (Banker)، مطالبی درباره‌ی تاریخچه ی وام بانک کارگشایی، شرایط و چگونگی دریافت آن را می‌توانید در این متن مطالعه کنید.

بانک کارگشایی
بانک کارگشایی جزو یکی از بانک‌های بسیار مهم و قدیمی کشور ایران است. از سال ۱۳۰۵ بانک کارگشایی با تصویب شورای ملی وقت شروع به کار کرد. بانک کارگشایی یکی از شاخه های پایه ی بانک ملی ایران است که نزدیک به یک قرن در زمینه های مختلف مانند وام، مضاربه و… فعالیت می‌کند.
نکته ی مثبتی که درباره ی وام بانک کارگشایی وجود دارد این است که افراد پس از تسویه ی کامل وام خود می‌توانند طلای سپرده شده به بانک را پس بگیرند. از طرفی برای دریافت وام بانک کارگشایی می توانید به جای طلا سکه نیز به بانک تحویل دهید اما موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که پلمپ سکه می‌بیست باز شده باشد تا اصل بودن سکه برای بانک ثابت شده باشد.
بانک کارگشایی داره یک شعبه ی مرکزی در تهران و بیش از پنجاه شعبه ی دیگر دراستان های کشور دارد. از شعبات بانک کارگشایی که در مراکز استان‌ها قرار دارد می‌توان به شهرهای شیراز، اصفهان، تبریز،اراک، کاشان، بم، کرمان، مشهد، همدان، رشت و… اشاره کرد.

بانک کارگشایی چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد؟
به طور کل بانک‌ کارگشایی خدماتی خاص را به مشتریان خود ارائه می‌دهند؛ این شرایط عبارتند از:
وام بانک کارگشایی یکی از قبیل وام‌ هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. وام بانک کارگشایی ۱۰میلیون تومان است که به هر متقاضی به ازای ترهین طلا آلات و حداقل طی دو فقره قرارداد به فرد مورد نظر داده می‌شود.
بانک کارگشایی یکی از بخش‌های بسیار تاثیر گذار سیاستهای کلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمینه عرضه‌ی مسکوکات طلا و برگزاری مزایده‌های حضوری است. یکی از اقدامات بانک کارگشایی تعدیل قیمت طلا و سکه است که در این زمینه بسیار قوی نیز عمل کرده است.

شرایط دریافت وام بانک کارگشایی چیست؟
خبر خوشی که می‌توان به متقاضیان وام بانک کارگشایی داد این است که بانک کارگشایی شرایط ارائه ی بانک به متقاضیان خود را نسبت به قبل تسهیل کرده است. از مواردی که باعث تسهیل دریافت وام بانک کارگشایی به آن اشاره کرد عبارتند از:
 افزایش میزان وام: در گذشته میزان وام بانک کارگشایی کمتر از میزان فعلی بوده است. به عنوان مثال وام بانک کارگشایی در تسهیلات قرض الحسنه برای هر نفر حداکثر ۲۰میلیون ریال و به ازای دریافت ۱۰۰ گرم طلا به فرد اختصاص داده می‌شود.
 کاهش میزان طلا داده شده به بانک توسط متقاضی وام بانک کارگشایی: بانک کارگشایی در جهت رفاه حال مشتریان خود و برای تسهیل شرایط دریافت وام بانک کارگشایی اقدام به کاهش میزان طلای ارائه شده توسط مشتریان کرده است که با استقبال بیشتر مشتریان برای دریافت وام بانک کارگشایی همراه بوده است. در گذشته میزان طلایی که یک فرد برای دریافت وام بانک کارگشایی باید به بانک می داد چیزی حدود ۱۸۵گرم بود که این مقدار به ۱۰۰ گرم کاهش پیدا کرده است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

"بانک بد"

کیفیت پایین درآمدهای مشاع بانکهای خصوصی و خصوصی شده

چگونه بانک ها درآمد شناسایی می کنند!

شدت سپرده گذاری در کدام استانها بیشتر است؟

کاهش دوره زمانی اتمام "خلق نقدینگی" از پایه پولی

دوره افزایش قیمت مسکن به اتمام رسید

دو شرط تداوم ثبات ارزی

حذف دفترچه‌ در مراکز درمانی تأمین اجتماعی

دلیل بی‌اعتنایی ارز به ترامپ چیست؟

فرصت‌های کسب و کار با حضور فین تک‌ها

پایان پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۶

متوسط نرخ تورم ۸.۲درصد شد

۲۹ ارز در بازار بین بانکی ارزان شد/جدول

۲ روی امتیاز ویژه دلار

تکمیل و اخذ اطلاعات شناسه شهاب توسط بانک‌ها

پیشروی قدم به قدم سکه در بازار

بورس دوباره صعودی شد

احتمال تورم‌زا بودن کاهش سپرده قانونی

آیا حباب دلار می‌ترکد؟

قیمت طلای جهانی ارزان تر شد

کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی بانک‌ها

حمایت ویژه بانک ملی از خوداشتغالی

جزییات نشست اقتصاددانان با همتی

ادامه صعود برای دلار

جزئیات عملکرد بازار متشکل ارزی

بیمه ها تمایلی به بیمه حوادث ندارند

اقدامی که هزینه بانک‌ها را کاهش داد

ماجرای قطع ارتباط بانکی ایران و چین

تشکیل بازار متشکل ارزی با قیمت واقعی

دو روی سکه ادغام بانک‌ها