دلار نباید بیشتر از ۱۰ هزار تومان باشد

۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۹/۵کد خبر: 238838
عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر بازار ارز به درستی مدیریت شود و اجازه خروج سرمایه، واردات کالاهای لوکس، انجام سفرهای تفریحی و ریخت‌وپاش‌های ارزی داده نشود، طبیعی است که قیمت ارز کاهش می‌یابد.

به گزارش بنکر (Banker)،جعفر قادری درباره روند کنونی نرخ ارز و ثبات قیمت آن توضیح داد: افزایش ناگهانی قیمت ارز، واقعی نبود و بیشتر ناشی از انتظارات تورمی و رها شدن بازار ارز بود و این طبیعی است که اگر بازار ارز کنترل و مدیریت شود، مشکلی رخ نخواهد داد.
وی اضافه کرد: در حالت عادی ۵۰ میلیارد دلار صادرات نفتی و ۵۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم که جمعاً ۱۰۰ میلیارد دلار خواهد بود، نیازهای ارزی ما برای واردات بیش از ۵۰ یا ۶۰ میلیارد دلار نخواهد بود، یعنی اگر بازار ارز به درستی مدیریت شود، اجازه خروج سرمایه داده نشود و اجازه وارد کردن کالاهای لوکس، انجام سفرهای تفریحی و ریخت‌وپاش‌های ارزی صادر نشود، طبیعی است که قیمت ارز کاهش می‌یابد.
قادری با تأکید براینکه قیمت یک دلار نباید بیشتر از ۱۰ هزار تومان باشد، گفت: زمانی که این ولنگاری‌ها و رهاسازی ارزی رخ می‌دهد و دولت سیاست‌های بازار آزاد را دنبال می‌کند، طبیعی است که نرخ ارز به صورت جهشی افزایش می‌یابد و به بالاتر از نرخ معمول و متداول خود می‌رسد.
‌عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: سیاست‌های اقتصاد آزاد مربوط به کشورهایی است که اقتصادشان متأثر از این حساسیت‌ها، تنش‌ها و بحران‌ها نیست، ضمن آنکه تحریم نیستند،‌ کشوری که درگیر جنگ اقتصادی و سیاسی‌ است، نمی‌تواند بازار خود را رها کند تا‌ هر کسی خواست بتواند در این بازار جولان بدهد و یک روز نقدینگی‌ را به بازار ارز بکشاند و روز دیگر به بازار مسکن و سکه ببرد و به این شکل بازارها را به هم بریزد و از این افزایش قیمت‌ها و ایجاد نوسان در بازار، سودجویی کند.
به نوشته فارس،این استاد دانشگاه درباره پیش‌بینی ثبات قیمت ارز در کشور‌ بیان کرد: این بستگی به آن دارد که آیا می‌توانیم نفت‌مان را بفروشیم یا خیر، بخش عمده‌ای از ارزی که در داخل تأمین می‌شود، حاصل از صادرات نفت است‌.
‌عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: از سویی تقاضا برای ارز و از سوی دیگر عرضه ارز وجود دارد که باید دید آیا امکان عرضه ارز از طریق دولت با فروش نفت وجود دارد یا خیر و آیا می‌توان نفت را صادر‌ و ارز حاصل از آن را استفاده کرد یا خیر که همه این عوامل تعیین می‌کند که نرخ ارز چگونه باشد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

تورم همچنان می تازد

آنها «نیما» را دورمی زنند

ارزیابی مدیریت نرخ ارز بانک مرکزی

طلای ایران با بازار جهانی حرکت نکرد

ورود به تراکنش‌های بانکی خریداران سکه

برقراری ثبات و آرامش نسبی در بازار طلا

«پلنت» و «IaaS» بیمه را متحول می‌کنند

اونس طلا، سکه را مدد نکرد

هفتمین نشست همتی با اقتصاددانان

عوامل پرواز طلا شناسایی شد

درآمدی ۳۰میلیاردی به نفع مردم

بفرمایید وام ٣‌میلیون تومانی بدون سود و ضامن

"سالاری "مدیرعامل تأمین اجتماعی شد

شرایط تعویض وثیقه وام مسکن

شغل: مالک عابربانک!

عملکرد سامانه‌های حاکمیتی بانک مرکزی

در محل اقامت خود کد بورسی بگیرید

جشنواره قرض الحسنه بانک سینا برگزار می شود

صندوق امانات بانک صادرات، مطمئن است

برندگان کاهش ارزش پول ملی

ابلاغ دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه

اعلام نرخ حق الوکاله بانک پارسیان در سال ۹۸

وزیر اقتصاد: برای رهن مستاجران وام خواهیم داد

امضای تفاهم‌نامه باشگاه مشتریان بانک سپه با کارگزاری بانک

در بانکداری باز رقابت تجربه مشتری است

داد و ستد ارزی بانک ها زیر ذره بین

سهم ۵ درصدی اسکناس در معاملات ارزی

خشکاندن ریشه دارایی‌های غیرمولد بانک‌ها

بذل و بخشش ۳۳۰ سکه توسط ولایتی

حقوق و مزایای لاکچری از جیب مردم!