پلمپ سایت های فروش آنلاین سکه

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۷/۱کد خبر: 233122
بعد از ورشکستگی سکه ثامن و سرگردانی سرمایه گذاران این سایت، اتحادیه طلا و جواهر از نامه نگاری برای پلمب سایر سایت های خرید و فروش آنلاین سکه خبر داد.

به گزارش بنکر (Banker)،هفته گذشته همزمان شد با اعلام ورشکستگی سایت سکه ثامن و سرگردانی جمع زیادی از مردم که سرمایه های خود را به طمع سود بیشتر در این شرکت قرار داده بودند.
ورشکستگی سکه ثامن هرچند خود با اما و اگرهایی همراه است ولی موجب شده تا موجی در دستگاه های مربوطه تشکیل شود تا مانع از تکرار این موضوع شوند.
سکه ثامن در سایت رسمی خود اعلام کرده بود که مجوز اتحادیه طلا و جواهر را داراست ولی آیت محمد ولی این مجوز را رد کرده و گفته که این اتحادیه هیچ مجوزی به سکه ثامن نداده است.
ولی بعد از چند روز باردیگر اعلام شد که مجوزی که سکه ثامن از آن بعنوان مجوز اتحادیه طلا و جواهر استفاده کرده، از اتحادیه طلا و جواهر شهر بناب اخذ شده بود ولی این شرکت با این مجوز در تهران فعالیت می کرد.
به نوشته تسنیم، هرچند سکه ثامن مجوز فعالیت الکترونیکی را نیز از وزارت صنعت و معدن دریافت کرده بود ولی این وزارت خانه هم مجوز را رد و اعلام کرده: نشان «نماد کسب کار در فضای مجازی» یک نشان اعتماد مطلق به موسسات مجازی نیست.
 امیری سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک با بیان اینکه نشان کسب و کار در فضای مجازی نمی تواند تضمین کننده صحت و سلامت کسب و کار در فضای مجازی باشد، گفت: مالباختگان خریداران آنلاین سکه و طلا به نشان اعتماد، اعتماد کردند؛ این نشان برای احراز هویت است.
با این وجود اما هنوز چند شرکت دیگر هستند که کسب و کارشان مشابه سکه ثامن است و سرمایه های مردمی نیز در این سایت ها قرار دارند.
برهمین اساس هم، آیت محمد ولی رئیس اتحادیه طلا  گفته درباره فعالیت این سایت ها و غیرقانونی بودن آن با نهادهای ذی ربط مکاتبه کرده ایم تا جلوی فعالیت آنها گرفته شود.
محمد ولی از مردم خواست در سرمایه گذاری هایی که سودهای اغواکننده ای به فرد پیشنهاد می شود، دقت بیشتری داشته باشند زیرا در فضای اقتصادی کنونی نمی توان با روش عرفی به سودهای چندبرابر حد معمول رسید مگر آنکه پای سوءاستفاده، کلاهبرداری یا پولشویی مطرح باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

حضور بانک رفاه در مجمع نظام پزشکی

تاثیر شوک ارزی بر عملکرد و سودآوری بانک ها

همتی ذخایر ارزی بانک مرکزی را مطلوب ارزیابی کرد

مزایای سامانه رفع تعهد ارزی

یک توصیه به خریداران طلا

پالرمو بازهم به تعویق افتاد!

قیمت طلا بالا می رود

بازار ارز و سکه در انتظار پالرمو

بانک ها امروز دلار را چند می خرند؟

آخرین مهلت اعتبار کارت‌های ملی قدیمی

تصمیم‌گیری درباره «پالرمو» به تعویق افتاد

تسهیلات بانک ملی در بخش خوداشتغالی

حمایت بانک گردشگری از مشاغل گردشگری

گردش‌کارت بانک گردشگری رونمایی شد

برنامه ریزی سیستم بانکی برای کردستان

جی پی مورگان از ارز دیجیتالی خود رونمایی کرد

احتمال ریزش قیمت ارز؟

اجاره درگاه‌ و کارت‌های بانکی برای شرط‌بندی

سود سپرده‌گیران چگونه جبران می‌شود؟

تصمیم‌گیری درباره افزایش حقوق ۹۸

کاهش سفته و برات واخواست شده در تهران

سقف ارزی ورود لیست ممنوعه

بازدهی قیمت دلار به نزدیک ۲ درصد رسید

عطش اسکناس خواهی متوقف شد

ثبات نرخ ارز و رشد سپرده های مدت دار

طلا باز هم رکورد شکست

گلایه همتی از صاحبنظران اقتصادی

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

امروز دلار افت کرد، طلا بالا رفت

طبقه متوسط روز به روز فقیرتر می شود