پلمپ سایت های فروش آنلاین سکه

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۷/۱کد خبر: 233122
بعد از ورشکستگی سکه ثامن و سرگردانی سرمایه گذاران این سایت، اتحادیه طلا و جواهر از نامه نگاری برای پلمب سایر سایت های خرید و فروش آنلاین سکه خبر داد.

به گزارش بنکر (Banker)،هفته گذشته همزمان شد با اعلام ورشکستگی سایت سکه ثامن و سرگردانی جمع زیادی از مردم که سرمایه های خود را به طمع سود بیشتر در این شرکت قرار داده بودند.
ورشکستگی سکه ثامن هرچند خود با اما و اگرهایی همراه است ولی موجب شده تا موجی در دستگاه های مربوطه تشکیل شود تا مانع از تکرار این موضوع شوند.
سکه ثامن در سایت رسمی خود اعلام کرده بود که مجوز اتحادیه طلا و جواهر را داراست ولی آیت محمد ولی این مجوز را رد کرده و گفته که این اتحادیه هیچ مجوزی به سکه ثامن نداده است.
ولی بعد از چند روز باردیگر اعلام شد که مجوزی که سکه ثامن از آن بعنوان مجوز اتحادیه طلا و جواهر استفاده کرده، از اتحادیه طلا و جواهر شهر بناب اخذ شده بود ولی این شرکت با این مجوز در تهران فعالیت می کرد.
به نوشته تسنیم، هرچند سکه ثامن مجوز فعالیت الکترونیکی را نیز از وزارت صنعت و معدن دریافت کرده بود ولی این وزارت خانه هم مجوز را رد و اعلام کرده: نشان «نماد کسب کار در فضای مجازی» یک نشان اعتماد مطلق به موسسات مجازی نیست.
 امیری سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک با بیان اینکه نشان کسب و کار در فضای مجازی نمی تواند تضمین کننده صحت و سلامت کسب و کار در فضای مجازی باشد، گفت: مالباختگان خریداران آنلاین سکه و طلا به نشان اعتماد، اعتماد کردند؛ این نشان برای احراز هویت است.
با این وجود اما هنوز چند شرکت دیگر هستند که کسب و کارشان مشابه سکه ثامن است و سرمایه های مردمی نیز در این سایت ها قرار دارند.
برهمین اساس هم، آیت محمد ولی رئیس اتحادیه طلا  گفته درباره فعالیت این سایت ها و غیرقانونی بودن آن با نهادهای ذی ربط مکاتبه کرده ایم تا جلوی فعالیت آنها گرفته شود.
محمد ولی از مردم خواست در سرمایه گذاری هایی که سودهای اغواکننده ای به فرد پیشنهاد می شود، دقت بیشتری داشته باشند زیرا در فضای اقتصادی کنونی نمی توان با روش عرفی به سودهای چندبرابر حد معمول رسید مگر آنکه پای سوءاستفاده، کلاهبرداری یا پولشویی مطرح باشد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

سوت رکود در بازار سکه

پروفایل ارزی؛ کارساز است؟

کشف ۳ کارت‌خوان با گردش ۱۰ میلیاردی

کدام بانک ها بیشترین سود را می دهند؟

قیمت امروز دلار و یورو در صرافی ها

پیش بینی بازار طلا در هفته پیش رو

بانک آینده به ۲۶ هزار نفر وام ازدواج داد

هزینه وام مسکن برای مجردها

هزینه وام مسکن برای زوجین چقدر است؟

قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

وام بانک ملی به ۲۵ هزار بنگاه اقتصادی

ایران رتبه ۴۰ لیزینگ دنیا

ارائه تسهیلات بانک صادرات به ناشران

آرایش جدید بازار بین‌بانکی

رازگشایی از یک رویای دلاری + عکس

دلار در برابر سایر ارزها عقب نشست

ارسال مدارک کانون صرافان به بانک مرکزی آغاز شد

تحقق سود ۲۵۶ ریالی بیمه پارسیان

طرح پیش فروش سکه و مخاطرات آن

سرانه سپرده خانوار به تفکیک استان ها

هرم بدهی در اقتصاد

کم کاری بانک ادغامی در ارائه برگ سهم!

همتی: سامانه نیما حذف نمی‌شود

موفقیت بانک ایران زمین در جذب سپرده

مهندسی افزایش قیمت ارز و بنزین

بالاترین سپرده ها در اختیار چه کسانی است؟

قیمت طلا امروز جمعه افزایش یافت

وام‌ها چقدر مسکن را گران کرد؟

شرط صدور اعلامیه تامین ارز برای واردکنندگان

کاهش ساعات کار بانک‌ها در شب‌های قدر