رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد

برنامه ویژه برای توسعه بیمه های خرد

۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۶/۲۷کد خبر: 233010
رییس کل بیمه مرکزی از برنامه توسعه بیمه های خرد خبر داد و گفت: باید بیمه های خرد را جدی بگیریم زیرا می توانند به افزایش سطح اشتغال و رفاه کشور بیانجامند؛ بنابراین بزودی طرح نهایی آن در شورای عالی بیمه مطرح می شود.

به گزارش بنکر (Banker)، «غلامرضا سلیمانی» در جمع مدیران روابط عمومی مجموعه وزارت اموراقتصادی و دارایی، ایجاد اشتغال و افزایش حجم سرمایه گذاری مردم در حوزه صنعت بیمه را دستاورد اجرای این طرح دانست و گفت: اکنون بخش اعظم دارایی های مردم فاقد بیمه نامه است.
وی تاکید کرد: با اجرای طرح همگانی سازی بیمه های خرد، اهمیت صنعت بیمه بیش از پیش در جامعه آشکار خواهد شد.
سلیمانی به ضرورت کاهش نگرانی مردم و افزایش رفاه اجتماعی آنها نیز اشاره کرد و گفت: تک تک مردم ایران حق دارند برای خودشان زندگی کنند، نه اینکه همه سال های عمر خود را با نگرانی برای سرنوشت فرزندان ادامه دهند.
وی مهمترین نگرانی از بازنشستگی را مسائل مالی آن بیان کرد و گفت: بیمه های زندگی می توانند این نگرانی بزرگ جامعه بازنشستگان را برطرف کنند که این امر به افزایش سطح رفاه و نشاط اجتماعی می انجامد.
رئیس کل بانک مرکزی، ادامه داد: بسیاری از مردم، از ظرفیت های متنوع صنعت بیمه اطلاع کافی ندارند که وظیفه داریم این نگاه را اصلاح کنیم تا چتر امنیت اقتصادی و اجتماعی در کشور گسترده تر شود.
سلیمانی، نوسانات روانی ارز را با آنچه که در واقعیت بازار جریان دارد، متفاوت دانست و گفت: معیار ارزی ما معاملات محدود ارزی در بازار نبوده و آنچه در سامانه های رسمی و مبادلات کلان اقتصادی ثبت می شود، معیار است.
رییس کل بیمه مرکزی، اقتصاد ایران را شکننده و آسیب پذیر ندانست و گفت: مسئولیت همه آنچه که مجموعه اقتصادی کشور را تشکیل می دهد، با وزارت امور اقتصادی و دارایی نیست.
وی ادامه داد: روابط عمومی نهادهای اقتصادی باید مساله تبادل اطلاعات و تعامل در فعالیت ها را جدی تر بگیرند زیرا اطلاع رسانی در حوزه اقتصاد به یکپارچگی نیاز مبرم دارد.
وی افزود: بخش های مختلف اقتصادی کارهای خوبی انجام داده و ماموریت های خود را با دقت و حساسیت دنبال می کنند اما در این میان، روابط عمومی ها وظیفه دارند با انعکاس دستاوردهای آنان، مردم را از واقعیت های اقتصادی کشور آگاه گنند.
رییس شورای عالی بیمه گفت: اطلاع رسانی در رسانه های گروهی یک ضرورت است اما کافی نیست و باید اخبار و اطلاعات شفاف را بی واسطه برای همه آحاد جامعه مطرح کنیم.
براساس این گزارش، هجدهمین جلسه شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی مجموعه های اقتصادی کشور امروز به میزبانی بیمه مرکزی در محل برج بیمه برگزار شد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

سوت رکود در بازار سکه

پروفایل ارزی؛ کارساز است؟

کشف ۳ کارت‌خوان با گردش ۱۰ میلیاردی

کدام بانک ها بیشترین سود را می دهند؟

قیمت امروز دلار و یورو در صرافی ها

پیش بینی بازار طلا در هفته پیش رو

بانک آینده به ۲۶ هزار نفر وام ازدواج داد

هزینه وام مسکن برای مجردها

هزینه وام مسکن برای زوجین چقدر است؟

قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

وام بانک ملی به ۲۵ هزار بنگاه اقتصادی

ایران رتبه ۴۰ لیزینگ دنیا

ارائه تسهیلات بانک صادرات به ناشران

آرایش جدید بازار بین‌بانکی

رازگشایی از یک رویای دلاری + عکس

دلار در برابر سایر ارزها عقب نشست

ارسال مدارک کانون صرافان به بانک مرکزی آغاز شد

تحقق سود ۲۵۶ ریالی بیمه پارسیان

طرح پیش فروش سکه و مخاطرات آن

سرانه سپرده خانوار به تفکیک استان ها

هرم بدهی در اقتصاد

کم کاری بانک ادغامی در ارائه برگ سهم!

همتی: سامانه نیما حذف نمی‌شود

موفقیت بانک ایران زمین در جذب سپرده

مهندسی افزایش قیمت ارز و بنزین

بالاترین سپرده ها در اختیار چه کسانی است؟

قیمت طلا امروز جمعه افزایش یافت

وام‌ها چقدر مسکن را گران کرد؟

شرط صدور اعلامیه تامین ارز برای واردکنندگان

کاهش ساعات کار بانک‌ها در شب‌های قدر