از ۲۰ فروردین ۹۳

آغاز نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی

۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۸کد خبر: ۲۳۱۷۲
Banker - معاون اجرایی رییس‌جمهور اعلام کرد نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی بر اساس شماره ملی افراد و از بیستم فروردین ۹۳ آغاز خواهد شد.

به گزارش بنکر (Banker)، به نقل از واحد مرکزی خبر، معاون اجرائی رئیس جمهور در نشست کارشناسان اقتصادی با مدیران رسانه ملی با اشاره به نحوه ثبت‌نام مردم برای دریافت یارانه نقدی گفت: افرادی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند باید به‌صورت اینترنتی نام‌نویسی کنند. در روستاها نیز افراد می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی مراجعه کنند.
محمد شریعتمداری گفت: اگر پیش از این قرار بود گام نهایی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در 2 مرحله برداشته شود، اکنون دولت قصد دارد به‌دلیل برخی موارد گام نهایی را طی چند سال بردارد و در مدت طولانی‌تری حامل‌های انرژی را به قیمت واقعی برساند.
وی با تأکید بر اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده محدود خواهد بود، افزود: برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها لازم بود هماهنگی‌های لازم با بخشهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رسانه ملی که مسئولیت تولید و پخش برنامه‌های مختلف را دارد، انجام شود تا ضمن کمک به دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه، آگاهی‌های لازم به مردم داده شود.
شریعتمداری با قدردانی از برگزاری نشست مشترک مسئولان و برنامه سازان رسانه ملی با دست اندرکاران دولتی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، پیش‌بینی کرد با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی‌های لازم، گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به‌خوبی برداشته شود.
در این نشست علاوه بر آقای ضرغامی رییس رسانه ملی، آقای صادق مشاور رسانه‌ای رییس جمهور و شماری از کارشناسان و متخصصان اقتصادی رسانه ملی نیز حضور داشتند.
معاون اجرایی رییس جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد با اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 93 مردم بتوانند خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب‌تری نسبت به سال 92 دریافت کنند.
وی گفت: به‌رغم همه تلاش‌های نهادهای خدماتی و بیمه‌ای کشور برخی قشرهای جامعه در شرایط مطلوبی زندگی نمی‌کنند و دولت در تلاش است در مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها قدمی در جهت حل مشکلات و تأمین امنیت غذایی اقشار هدف بردارد.
شریعتمداری افزود: همچنین تلاش شده است در حوزه حمل و نقل عمومی خدمات مطلوب‌تری ارائه شود.
معاون اجرایی رییس جمهور تصریح کرد: در گام دوم اجرای قانون خوب هدفمندسازی یارانه‌ها به ارائه خدمات حوزه تولید، حمل و نقل، بهداشت و درمان و تأمین امنیت غذایی توجه بیشتری خواهد شد که در گام نخست تا حدودی مغفول مانده بود.
وی درباره زمان آغاز توزیع پرسشنامه‌های مربوط به متقاضیان دریافت یارانه نقدی و مدت دریافت این پرسش‌نامه‌ها گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و قانون مصوب مجلس از بیستم فروردین ماه 1393 به‌صورت خوداظهاری افرادی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند باید به‌صورت اینترنتی نام‌نویسی و تقاضای خود را ارائه کنند.
شریعتمداری گفت: نام‌نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی به‌صورت اینترنتی است و در روستاها نیز افراد می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و استانداری‌ها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و کافی نت‌ها مراجعه کنند و فرصت کافی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.
معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه نام‌نویسی بر اساس شماره ملی افراد خواهد بود، افزود: از بیستم فروردین 93 افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است، برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند.
وی گفت: روز 21 فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است نام‌نویسی می‌کنند و به همین ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان 9 است ادامه می‌یابد.
معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه متقاضیان دریافت یارانه نقدی از منازل هم می‌توانند نام‌نویسی کنند، تصریح کرد: ثبت‌نام این بار با ثبت‌نام دفعه قبل تفاوت دارد و این دوره مختص کسانی است که نیازمند و متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند.
وی گفت: البته برخورداری مردم از خدمات ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها عمومی است، اعم از افراد غنی و کسانی که استطاعت مالی کافی ندارند مانند استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی.
شریعتمداری افزود: طبیعی است دولت در حد توان هم بر افزایش سطح خدمات مشمول بیمه تدریجاً خواهد افزود و هم پوشش بیمه همگانی را گسترش خواهد داد و کلیه اقشار مردم را که به هر دلیل از پوشش بیمه برخوردار نیستند از دریافت خدمات بیمه برخوردار خواهد ساخت.
وی با بیان "امیدواریم این مرحله از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه بتواند نقاط مغفول در اجرای قانون مذکور در دوره اول را تا حدودی مورد توجه قرار دهد و به قابلیت اجرا درآورد" گفت: پایین بودن سطح قیمت‌های حامل‌های انرژی در کشور مصرف بی‌رویه را ترویج کرده دامن می‌زند و در شهر و روستا اسراف در مصرف این منابع فوق العاده است، البته در عین حال در برخی نقاط با محدودیت‌های جدی روبه‌روست.
وی افزود: شدت مصرف انرژی در کشور ما 4 برابر دنیا و سرانه مصرف انرژی در کشور ما 2 برابر اروپاست.
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: البته این نقیصه بزرگ تنها به رفتار مصرفی مردم شریف کشورمان برنمی‌گردد بلکه به فناوری به کار گرفته در تولید و حمل و نقل و سیستم‌های گرمایش و سرمایش نیز مربوط می‌شود و دولت هم در این زمینه تکالیفی دارد که باید به تکالیف قانونی خود عمل کند و این کار مشترکی است که باید هر دو طرف پیش ببرند.
وی درباره کمک رسانه ملی به دولت گفت: رسانه ملی با تبیین اصل و ضرورت اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها که عمدتاً محور اصلی آن به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی بازمی‌گردد می‌تواند کمک شایانی به اجرای مطلوب آن کند.
شریعتمداری افزود: یکی از خدمات خوبی که صدا و سیما تاکنون انجام داده است و با دقت بیشتری نیز انجام می‌دهد این است که اصلاح قیمت حامل‌های انرژی کاری ضروری و کمکی بزرگ به اقتصاد کشور است.
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت قصد دارد در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها برنامه‌ای میان‌مدت را پیش گیرد و تا سالهای آتی قیمت حامل‌های انرژی را به 95 درصد نرخ فوب خلیج فارس برساند.
وی افزود: تشریح این روند از سوی اقتصاددانان، مسیر روشنی را ترسیم می‌کند که سرمایه گذاران تکلیف خود را با فعالیت مختلف کشاورزی، خدماتی، صنعتی و معدنی می‌دانند و متوجه می‌شوند که در چه عرصه‌ای و با چه شرایطی باید سرمایه گذاری کنند و با چه محدودیت‌هایی مواجه هستند که گشایشی برای رفع ابهاماتی است که سرمایه گذاران مدتهای مدیدی است با آن مواجهند.
شریعتمداری افزود: تشریح مبانی نیامدن و ثبت‌نام نکردن افراد به‌طور عام از باب تشخیص استغنای مردم و جایگاه و منزلتی که دارند وقتی بدانند این منابع در محلهای مناسبی هزینه و موجب افزایش سطح رفاه عمومی می‌شود و به‌ویژه در صورتی که این نیاز وجود نداشته باشد، برای عموم مردم بسیار مهم است.
وی تأکید کرد: توضیح اینکه منابع مازاد حاصل از ثبت‌نام نکردن مردم به خزانه و پس‌انداز دولت نمی‌رود بلکه به‌گونه‌ای دیگر در حوزه خدمات عمومی به‌نحو مطلوب‌تری به مردم ارائه می‌شود نیز حائز اهمیت فراوان است.
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: تشریح همین مبانی توسط کارشناسانی که معتقد به این راه هستند با استفاده از توان رسانه ملی از کارهایی است که مورد انتظار است و بحمدالله صدا و سیما هم تاکنون در اجرای این هدف هم در مرحله اول و هم در مرحله دوم قدمهای خوبی برداشته و در ادامه نیز همراه خواهد بود.
وی درباره اینکه نتایج پرسشنامه ثبت‌نام مردمی چه‌زمانی اعلام می‌شود، افزود: قرار نیست نتایجی اعلام شود، هر فرد نیازمند یارانه‌ای ثبت‌نام می‌کند، بعد از اینکه کار ثبت‌نامش تمام شد پیامکی برایش ارسال می‌شود و در شبکه ثبت‌نام شده سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها قرار می‌گیرد.
شریعتمداری گفت: در اجرای قانون، دولت مکلف است به‌تدریج اطلاعاتی را که ثبت‌نام کنندگان در اختیار قرار می‌دهند با واقعیت‌هایی که دولت از طریق شبکه‌های مختلف اطلاعاتی به آن دسترسی دارد مقایسه کند و اگر مغایرت داشت نسبت به حذف و استرداد وجوه و جریمه اشخاص غیرواجد شرایط طبق قانون اقدام نماید.
وی افزود: افرادی که اطلاعات نادرست ارائه کنند، سه برابر یارانه دریافتی جریمه می‌شوند و طبیعی است که این موضوع در ادامه مسیر است و در آغاز فقط ثبت‌نام به‌صورت عادی و با اعتماد به اظهارات متقاضیان نیازمند انجام می‌شود و مقایسه راستی‌آزمایی مربوط به مراحل بعد است که از طریق نهادهای ذی‌ربط به‌تدریج صورت خواهد پذیرفت.

   زمان ثبت‌نام یارانه نقدی بر اساس کد ملی

شماره ملی  زمان شماره ملی زمان
عدد سمت راست کد ملی صفر 93/1/20 عدد سمت راست کد ملی 5 93/1/25
عدد سمت راست کد ملی 1 93/1/21 عدد سمت راست کد ملی 6 93/1/26
عدد سمت راست کد ملی 2 93/1/22 عدد سمت راست کد ملی 7 93/1/27
عدد سمت راست کد ملی 3 93/1/23 عدد سمت راست کد ملی 8 93/1/28
عدد سمت راست کد ملی 4 93/1/24 عدد سمت راست کد ملی 9 93/1/29

 

عضویت در خبرنامه (با عضویت در خبر نامه آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید)Bookmark and Share
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

المپیاد فرهنگی ورزشی کارگران با حمایت بانک رفاه

اثرات مثبت تقاضا بر بازار سکه

نشست پست بانک با پست و پس‌انداز عراق

بانک پاسارگاد گواهی‌ رعایت حقوق مصرف‌کننده گرفت

فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد

مشکل مالیاتی طلافروشان برطرف می شود

بیمه ساختمان‌ها اجباری شود

ورود نسل جدید دستگاههای pos فروشگاهی

بانک انصار تقدیرنامه تعالی آموزش دریافت کرد

رونمائی ازسند راهبردی شرکت بیمه دی

اعطای لوح تقدیر دانشگاه هنر به بانک تجارت

خدمات پست‌بانک شایسته تقدیر است

استراتژیهای شفاف بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون بدنبال انتظارات تعاونگران

کاهش فروش سکه طلا در بازار آمریکا

راه اندازی طرح چکاوک در ۳ استان کشور

نحوه تسویه تسهیلات اعطایی از ذخیره ارزی

ابلاغ مصوبه افزایش سرمایه بانک مرکزی

هم‌اندیشی بازرسان و حسابرسان پست‌بانک

گزارش بانک جهانی از افت ارزش ریال

المپیاد ورزشی با حمایت بانک توسعه تعاون

بازدید بانک توسعه تعاون از شعب مازندران

عرضه عمده سهام بیمه البرز در بورس

قیمت ظهر دلار،سکه و طلا در بازار شنبه

بازار طلا به دوران ثبات رسیده است

انتشار اوراق مشارکت با سود مصون از تورم

اجرای طر ح بیمه مشاوره های قبل از ازدواج

شرایط افزایش سرمایه بانک های دولتی

ارائه خدمات جدید دستگاههای خودپرداز بانک سپه

پرداخت ۲۷۰ هزار میلیارد وام بانکی