مهمترین رویدادهای اقتصادی در هفته جاری

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۵/۸کد خبر: 227482
تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که بازارهای بین المللی طی روزهای آینده تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا، آمارهای اشتغال و گزارش درآمد شرکت های بزرگ آمریکایی قرار خواهد داشت.

به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از ایتوستینگ، بازارهای مالی به دقت نتایج نشست بانک مرکزی انگلیس و تصمیم آن درباره نرخ بهره را زیر نظر دارد. نشست بانک مرکزی ژاپن نیز از رویدادهای مهمی است که طی روزهای آینده سرمایه گذاران بین المللی آن را دنبال خواهند کرد. به نوشته طلا،تحولات مربوط به جنگ تجاری بین آمریکا و چین و اتحادیه اروپا نیز می تواند تاثیر مهمی بر بازارهای بین المللی داشته باشد.
یک: تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره
انتظار نمی رود که فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه نرخ بهره را تغییر دهد. احتمالا نرخ بهره آمریکا در پایان این نشست بین 1.75 تا 2 درصد ثابت خواهد ماند.
سرمایه گذاران بین المللی به دقت لحن بیانیه نشست فدرال رزرو را زیر نظر دارند تا ببینند احتمال افزایش نرخ بهره در نشست های سپتامبر و دسامبر چقدر خواهد بود. پیش بینی می شود فدرال رزرو تا پایان امسال حداقل 2 بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.
نظرسنجی اینوستینگ نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست سپتامبر به بیش از 90 درصد رسیده و این احتمال برای نشست دسامبر نیز حدود 70 درصد است.
دو : وزارت کار آمریکا قرار است روز جمعه امارهای اشتغال مربوط به ماه جولای را اعلام کند. وضعیت نرخ بیکاری و رشد دستمزدها طی ماه جولای تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت کالاهای مهم و راهبردی خواهد داشت.
پیش بینی می شود اقتصاد آمریکا طی ماه جولای 190 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد. این رقم در ماه ژوئن به 213 هزار فرصت شغلی رسید. نرخ بیکاری نیز احتمالا از  به 3.9 درصد کاهش یافته است. پیش بینی می شود دستمزدها نیز در این مدت با رشد 0.3 درصدی روبرو شده است. این رقم در ماه ژوئن 0.2 درصد افزایش داشت.
سه : یک چهارم شرکت های بزرگ آمریکایی مثل اپل طی روزهای آینده گزارش عملکرد مالی و درامد خود در سه ماه دوم 2018 میلادی را منتشر خواهند کرد. نفتلیکس ، فیس بوک و توئیتر نیز که طی روزهای اخیر با کاهش شدید ارزش سهام خود روبرو شده اند، آمارهای مربوط به وضعیت مالی خود را ارائه خواهند داد. تاکنون 50 درصد شرکت های آمریکایی که در شاخص اس اند پی 500 قرار دارند گزارش عملکرد مالی خود را اعلام کرده اند که از این تعداد 79.8 درصد عملکرد مالی بهتر از انتظار داشته اند.
چهار : بانک مرکزی انگلیس تصمیم خود درباره نرخ بهره را روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد. پیش بینی ها نشان می دهد که بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را از 0.5 به 0.75 درصد افزایش خواهد داد. به نظر می رسد با افزایش نگرانی ها درباره روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، رویکرد بانک مرکزی انگلیس در اتخاذ سیاست های پولی و نرخ بهره کاملا محتاطانه خواهد بود.
پنج : بانک مرکزی ژاپن نیز احتمالا در پایان نشست روز سه شنبه خود قصد دارد  بازارهای بین المللی را برای تغییر سیاست های پولی انبساطی آماده کند. به نظر می رسد بانک مرکزی ژاپن قصد دارد برنامه محرک پولی خود را تعدیل نماید. این نخستین بار از سال 2016 میلادی خواهد بود که بانک مرکزی ژاپن قصد دارد در برنامه های محرک پولی خود تجدیدنظر نماید و نشانگر آن است که هاروهیکو کرودا رئیس بانک مرکزی ژاپن از برنامه های محرک پولی افراطی خود دور خواهد شد.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

آخرین مراحل راه‌اندازی کانال ویژه مالی اروپا

۱۷هزار نفر از بانک صادرات وام ۶ درصد گرفتند

سهام بانک صادرات، از نقدشونده‌ترین سهام‌ها

کاهش خطر سرمایه‌گذاری با قانونی شدن ارزدیجیتال

رشد قیمت طلا به بالاترین سطح رسید

نکات ضروری پرداخت تسهیلات

عاملی که موجب درخشش طلا خواهد شد

خواب زمستانی مسکن

بازار ارز مستعد ریزش تازه است؟

معرفی خدمات بانک ملی با ابزارهای نوین

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون

نرخ پوندافزایش و نرخ یورو کاهش یافت

وکیل مالباختگان سکه ثامن متهم کرد

سه باور اشتباه معامله‌گران ارز

معوقات بانکی چقدر است؟

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شد

مسکن سال بعد وضع خوبی ندارد

بهبود شرایط تبادلات بانکی

چرا نرخ ارز الاکلنگ بازی می‌کند؟

بسته جدید ارزی اتحادیه اروپا رونمایی شد

مردم توصیه کانال های تلگرامی را جدی نگیرند

وعده‌ای برای آرام ماندن بازار ارز

دوران صعود ارزش دلار آمریکا پایان یافت

ارزیابان غیرمجاز بیمه‌ باید از عرصه خارج شوند

شرایط دریافت تسهیلات مضاربه بانک ملّی

۵ اتفاقی که بازار ارز را ملتهب می‌کند

معرفی ۳ کاندیدای اصلی ریاست بانک جهانی

عاملی که قیمت طلای جهانی را افزایش داد

شفاف‌سازی تحولات مالی بانک سامان

کاهش نرخ پوند و یورو در بازار بین بانکی