تأمین اجتماعی مشکل دارو ندارد

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۴/۲۷کد خبر: 226097
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تا آخر امسال نگران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی در بیمارستان های ملکی این سازمان نباشند زیرا خریداری و تأمین شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،دکتر مهدی درخشان روز چهارشنبه در بازدید از ایرنا به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی تمهیدات لازم را برای اینکه مشکل خاصیی برای تامین دارو و تجهیزات مصرفی در مراکز درمانی و بیماستانی تامین اجتماعی تا پایان سال ٩٧ پیش نیاید، اندیشیده است.
وی تصریح کرد: هیچ نگرانی در این زمینه نداریم چرا که در حوزه دارو و تجهیزات پیش بینی های لازم صورت گرفته است و امیدواریم هیچ مشکلی در بیمارستان های این سازمان رخ ندهد.
دکتر درخشان اضافه کرد: در حال حاضر ٨١ بیمارستان و ٢٨٩ مرکز درمانی مانند درمانگاه ها و پلی کلینیک ها مربوط به تامین اجتماعی در سطح کشور فعالیت دارند و تمهیداتی برای اطمینان خاطر بیمه شدگان و مستمری بگیران اندیشیده شده است تا بدانند تامین اجتماعی اقدامات لازم را انجام داده است.
وی اضافه کرد: بر اساس آمارها سال گذشته در بخش درمان مستقیم ١٣٩ میلیون نفر ( مراکز ملکی تأمین اجتماعی) و در بخش درمان غیرمستقیم ٢٦١ میلیون نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. در بخش خدمات بستری نیز در مراکز درمان مستقیم ٩٦٣ هزار و ٧٠٠ نفر و در بخش درمان غیرمستقیم یا مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد سه میلیون و ٤٨٨ هزار نفر بستری شدند و تامین اجتماعی به همه این افراد خدمات درمانی ارائه داده است.
وی تاکید کرد: به تمام این افراد که در مراکز درمان مستقیم یا همان مراکز و بیمارستان های وابسته به سازمان تامین اجتماعی خدمت می گیرند اطمینان می دهیم که همه تمهیدات لازم برای ارائه خدمات در این مراکز اندیشیده شده است و بیمه شدگان نباید هیچ گونه نگرانی در این زمینه داشته باشند.
به گفته دکتر درخشان، در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی بیمه شدگان بدون پرداخت فرانشیز خدمت می گیرند اما در مراکز دولتی و خصوصی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی، بیمه شدگان با پرداخت مبلغی به عنوان فرانشیز خدمات درمانی دریافت می کنند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در پنج سال گذشته میزان تجهیزات پزشکی که برای ارائه خدمت به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خریداری شده است معادل ١٢ تا ١٥ سال قبل است که این اقدامات را به عنوان یک وظیفه برای خدمات رسانی به افراد تحت پوشش می دانیم.
به نوشته ایرنا،وی گفت: شأن بیمه شدگان بسیار بالاتر از این خدمات است و باید عقب ماندگی های گذشته هرچه بیشتتر جبران شود.
سازمان تامین اجتماعی با ٤٢ میلیون نفر افراد تحت پوشش، ١٨ نوع خدمت بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می دهد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

هزینه تعلل در اصلاح نظام بانکی

همتی: مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند

صعود اونس طلا متوقف شد

روایت های متناقض از دلار ۴۲۰۰ تومانی

مسیر قیمت طلا در کوتاه مدت

رشد ۱۲۴ درصدی خالص سود بانک سینا

کمترین نرخ دلار بعد از چهار ماه

موضوع موسسات غیرمجاز شفاف شد؟

پرداخت عوارض خروج از کشور الکترونیک شد

این عوامل به نفع قیمت طلا خواهد بود

نرخ ارز آزاد و نیما به هم نزدیک می‌شود

مراقب دام کلاهبرداران پیامکی باشید

بانک کشاورزی رویداد فینتک فارم برگزار می کند

دم و بازدم دلا‌ر در جو ۹ هزار

اطلاعیه مهم بانک ملی ایران در خصوص گروه ملی فولاد

نرخ پوند و یورو بانکی در مسیر افزایش

بازار ارز در مسیر ثبات قرار گرفت

راه اندازی ساز و کار مالی با اروپا طی ۲ هفته آینده

تاکید بانک ملی بر فروش املاک مازاد

آموزشگاه سه کلاسه شهدای بانک رفاه افتتاح شد

بیمه سامان اساسنامه خود را به روز کرد

اجاره حساب بانکی!

آمادگی شعب ارزی بانک ها و صرافی ها جهت خرید ارز

فروشندگان ارز خانگی به صف شدند

ماجرای برداشت‌های بدون اجازه از حساب بانکی مشتریان

راز از نفس افتادن قیمت دلار چیست؟

حمایت بانک رفاه از نظام سلامت کشور

بررسی شعب کیش بانک ایران زمین

واحد بانکداری شرکتی بانک گردشگری افتتاح شد

بانک صادرات به ٨٦ هزار نفر وام ازدواج پرداخت کرد