تأمین اجتماعی مشکل دارو ندارد

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۴/۲۷کد خبر: 226097
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تا آخر امسال نگران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی در بیمارستان های ملکی این سازمان نباشند زیرا خریداری و تأمین شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،دکتر مهدی درخشان روز چهارشنبه در بازدید از ایرنا به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی تمهیدات لازم را برای اینکه مشکل خاصیی برای تامین دارو و تجهیزات مصرفی در مراکز درمانی و بیماستانی تامین اجتماعی تا پایان سال ٩٧ پیش نیاید، اندیشیده است.
وی تصریح کرد: هیچ نگرانی در این زمینه نداریم چرا که در حوزه دارو و تجهیزات پیش بینی های لازم صورت گرفته است و امیدواریم هیچ مشکلی در بیمارستان های این سازمان رخ ندهد.
دکتر درخشان اضافه کرد: در حال حاضر ٨١ بیمارستان و ٢٨٩ مرکز درمانی مانند درمانگاه ها و پلی کلینیک ها مربوط به تامین اجتماعی در سطح کشور فعالیت دارند و تمهیداتی برای اطمینان خاطر بیمه شدگان و مستمری بگیران اندیشیده شده است تا بدانند تامین اجتماعی اقدامات لازم را انجام داده است.
وی اضافه کرد: بر اساس آمارها سال گذشته در بخش درمان مستقیم ١٣٩ میلیون نفر ( مراکز ملکی تأمین اجتماعی) و در بخش درمان غیرمستقیم ٢٦١ میلیون نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. در بخش خدمات بستری نیز در مراکز درمان مستقیم ٩٦٣ هزار و ٧٠٠ نفر و در بخش درمان غیرمستقیم یا مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد سه میلیون و ٤٨٨ هزار نفر بستری شدند و تامین اجتماعی به همه این افراد خدمات درمانی ارائه داده است.
وی تاکید کرد: به تمام این افراد که در مراکز درمان مستقیم یا همان مراکز و بیمارستان های وابسته به سازمان تامین اجتماعی خدمت می گیرند اطمینان می دهیم که همه تمهیدات لازم برای ارائه خدمات در این مراکز اندیشیده شده است و بیمه شدگان نباید هیچ گونه نگرانی در این زمینه داشته باشند.
به گفته دکتر درخشان، در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی بیمه شدگان بدون پرداخت فرانشیز خدمت می گیرند اما در مراکز دولتی و خصوصی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی، بیمه شدگان با پرداخت مبلغی به عنوان فرانشیز خدمات درمانی دریافت می کنند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در پنج سال گذشته میزان تجهیزات پزشکی که برای ارائه خدمت به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خریداری شده است معادل ١٢ تا ١٥ سال قبل است که این اقدامات را به عنوان یک وظیفه برای خدمات رسانی به افراد تحت پوشش می دانیم.
به نوشته ایرنا،وی گفت: شأن بیمه شدگان بسیار بالاتر از این خدمات است و باید عقب ماندگی های گذشته هرچه بیشتتر جبران شود.
سازمان تامین اجتماعی با ٤٢ میلیون نفر افراد تحت پوشش، ١٨ نوع خدمت بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می دهد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

شعب بانک کشاورزی در گلستان فعال هستند

بخشنامه دستمزد۹۸ ابلاغ شد

ماه رکورددار قیمت مسکن در سال۹۷

آمار غیر واقعی سرمایه گذاری خارجی

سیف، نماینده دولت در بانک مرکزی بود

وام کم بهره بانک ها به سیلزدگان

پوند و یورو گران شد+جدول نرخ ارزها

حضور فعال بانک رفاه در مناطق سیل زده

بانک ملی رکورد خود را شکست

«ربات آلفا» به یاری کارکنان بانک ملی آمد

بانک ملی آماده کمک رسانی به سیل زدگان

سهم سپرده های سیال در نظام بانکی کشور

سرقت از صندوق امانات یک بانک

بانکداران رفاه به یاری سیل زدگان شتافتند

طلا تا پایان امسال به ۱۳۷۵ دلار می رسد

چه عاملی طلا را گران می کند؟

توقف روند صعودی آمار چک‌های برگشتی

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد

همه معاملات بیت‌کوینی کلاهبرداری است؟

اشتباه ارزی دولت در سال ۹۷

برداشت اشتباه صرافان از قانون پول‌شویی

بازدید سرزده همتی از صرافی‌های تهران

مروری بر تحولات ارزی در سال ۹۷

قیمت دلار ۱۲۹۵۰ تومان شد

تولید زیورآلات طلا برای کشور ارزآور است

آمریکا چندین بانک ونزوئلا را تحریم کرد

هزینه وام مسکن ارزان شد؛ تقاضا کم!

طلا به زودی خواهد درخشید

طلا به عنوان سرمایه امن، رشد کرد

موانع صادرات را بردارید تا تولید طلا رونق گیرد