غول بزرگ مقررات بانکی

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۴/۲۶کد خبر: 226035
مشاور رییس کل بانک مرکزی گفت:در ١٠ سال گذشته غول بزرگی به نام مقررات بانکی در دنیا شکل گرفته و این غول بیشتر در نقاطی حضور دارد که ما بیشترین مشکل را با آن داریم.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، احمد عزیزی مشاور رییس کل بانک مرکزی صبح امروز (سه شنبه) و در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران اظهار داشت: شرایط جهانی، شرایط فوق العاده سیالی است و بازیگران بزرگ و کوچک می توانند نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: با این حال برخی اتفاقات رخ داده که دولت ها به ویژه دولت های اروپایی با محدودیت هایی روبرو شده اند. این کارشناس مسائل بانکی تاکید کرد: در ١٠ سال گذشته غول بزرگی به نام مقررات بانکی در دنیا شکل گرفته و این غول بیشتر در نقاطی حضور دارد که ما بیشترین مشکل را با آن داریم.
عزیزی تاکید کرد که نتوانستیم از ظرفیت های برجام به طور کامل استفاده کنیم که دلیل آن موانع داخلی از جمله عدم اجماع داخلی و محدودیت های خارجی بود. وی خاطرنشان کرد که نتوانستیم از ثبات ٥ ساله ای که در دولت یازدهم و سال گذشته به وجود آمد، استفاده کنیم. این کارشناس بانکی گفت: پیام اروپا به ایران آن است که اگر برجام ادامه یابد، من شما را تحریم نمی کنم.
وی گفت: نظر من این است که برجام اجرای صلح آمیز قطعنامه های شورای امنیت است. وی درباره خروج آمریکا از برجام گفت: تحریم های ده ساله آمریکا علیه ایران، سلاح بی بدیلی را در اختیار آمریکا قرار داده تا چگونه با بنگاه های مختلف در دنیا درباره ایران برخورد کنند.
وی با بیان اینکه مولفه های قدرت تنها نظامی نیست، اظهار داشت: براساس تخمین ها صادرات نفت ایران تا ١٣ آبان ١٥ تا ٢٠ درصد کاهش خواهد یافت. این کارشناس مسائل بانکی خاطرنشان کرد: یکی از اشتباهاتی که به مردم القا شد این بود که با برجام همه تحریم ها برطرف خواهد شد در حالی که این گونه نبود.
وی یکی از محدودیت های باقی مانده را ممنوعیت مبادلات دلاری عنوان کرد و افزود: آمریکا با سه ابزار جهانی سازی، بازار آمریکا و قدرت دلار و با استفاده از بخش خصوصی و بانک ها نیازی به کشورها و دولت های دیگر و ائتلاف با آنها برای اجرای تحریم ها ندارد.
عزیزی ادامه داد: در حالی که نیاز به مقررات زدایی داریم، از حدود ٩ ماه پیش مقررات زیادی را وضع کرده ایم. اگر ارز را براساس نرخ برابری سال ٧٥ محاسبه کنیم، نرخ دلار ۸۲۶۵ تومان و در آخر سال۹۷ به بیش از ٩ هزار تومان خواهد رسید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

دلار به مرز ۱۱۶۰۰تومان رسید

پالادیوم رکورد زد، قیمت طلا بالا ماند

پیش بینی دو موسسه بین المللی از قیمت طلا

سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان عملیاتی می‌شود

یارانه نقدی چه کسانی حذف می‌شود؟

آخرین مراحل راه‌اندازی کانال ویژه مالی اروپا

۱۷هزار نفر از بانک صادرات وام ۶ درصد گرفتند

سهام بانک صادرات، از نقدشونده‌ترین سهام‌ها

کاهش خطر سرمایه‌گذاری با قانونی شدن ارزدیجیتال

رشد قیمت طلا به بالاترین سطح رسید

نکات ضروری پرداخت تسهیلات

عاملی که موجب درخشش طلا خواهد شد

خواب زمستانی مسکن

بازار ارز مستعد ریزش تازه است؟

معرفی خدمات بانک ملی با ابزارهای نوین

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون

نرخ پوندافزایش و نرخ یورو کاهش یافت

وکیل مالباختگان سکه ثامن متهم کرد

سه باور اشتباه معامله‌گران ارز

معوقات بانکی چقدر است؟

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شد

مسکن سال بعد وضع خوبی ندارد

بهبود شرایط تبادلات بانکی

چرا نرخ ارز الاکلنگ بازی می‌کند؟

بسته جدید ارزی اتحادیه اروپا رونمایی شد

مردم توصیه کانال های تلگرامی را جدی نگیرند

وعده‌ای برای آرام ماندن بازار ارز

دوران صعود ارزش دلار آمریکا پایان یافت

ارزیابان غیرمجاز بیمه‌ باید از عرصه خارج شوند

شرایط دریافت تسهیلات مضاربه بانک ملّی