غول بزرگ مقررات بانکی

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۴/۲۶کد خبر: 226035
مشاور رییس کل بانک مرکزی گفت:در ١٠ سال گذشته غول بزرگی به نام مقررات بانکی در دنیا شکل گرفته و این غول بیشتر در نقاطی حضور دارد که ما بیشترین مشکل را با آن داریم.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، احمد عزیزی مشاور رییس کل بانک مرکزی صبح امروز (سه شنبه) و در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران اظهار داشت: شرایط جهانی، شرایط فوق العاده سیالی است و بازیگران بزرگ و کوچک می توانند نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: با این حال برخی اتفاقات رخ داده که دولت ها به ویژه دولت های اروپایی با محدودیت هایی روبرو شده اند. این کارشناس مسائل بانکی تاکید کرد: در ١٠ سال گذشته غول بزرگی به نام مقررات بانکی در دنیا شکل گرفته و این غول بیشتر در نقاطی حضور دارد که ما بیشترین مشکل را با آن داریم.
عزیزی تاکید کرد که نتوانستیم از ظرفیت های برجام به طور کامل استفاده کنیم که دلیل آن موانع داخلی از جمله عدم اجماع داخلی و محدودیت های خارجی بود. وی خاطرنشان کرد که نتوانستیم از ثبات ٥ ساله ای که در دولت یازدهم و سال گذشته به وجود آمد، استفاده کنیم. این کارشناس بانکی گفت: پیام اروپا به ایران آن است که اگر برجام ادامه یابد، من شما را تحریم نمی کنم.
وی گفت: نظر من این است که برجام اجرای صلح آمیز قطعنامه های شورای امنیت است. وی درباره خروج آمریکا از برجام گفت: تحریم های ده ساله آمریکا علیه ایران، سلاح بی بدیلی را در اختیار آمریکا قرار داده تا چگونه با بنگاه های مختلف در دنیا درباره ایران برخورد کنند.
وی با بیان اینکه مولفه های قدرت تنها نظامی نیست، اظهار داشت: براساس تخمین ها صادرات نفت ایران تا ١٣ آبان ١٥ تا ٢٠ درصد کاهش خواهد یافت. این کارشناس مسائل بانکی خاطرنشان کرد: یکی از اشتباهاتی که به مردم القا شد این بود که با برجام همه تحریم ها برطرف خواهد شد در حالی که این گونه نبود.
وی یکی از محدودیت های باقی مانده را ممنوعیت مبادلات دلاری عنوان کرد و افزود: آمریکا با سه ابزار جهانی سازی، بازار آمریکا و قدرت دلار و با استفاده از بخش خصوصی و بانک ها نیازی به کشورها و دولت های دیگر و ائتلاف با آنها برای اجرای تحریم ها ندارد.
عزیزی ادامه داد: در حالی که نیاز به مقررات زدایی داریم، از حدود ٩ ماه پیش مقررات زیادی را وضع کرده ایم. اگر ارز را براساس نرخ برابری سال ٧٥ محاسبه کنیم، نرخ دلار ۸۲۶۵ تومان و در آخر سال۹۷ به بیش از ٩ هزار تومان خواهد رسید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

کمک بانک رفاه به بیمارستان لبافی نژاد

تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۸

اجرای عملیات بازار باز

قیمت سکه چقدر افزایش یافت؟

قیمت دلار در صرافی ملی گران شد

اقدام بازارساز برای مهار فضای روانی بازار

حجم نقدینگی بسیار بالا است

نسخ قدیمی همراه بانک ملی غیرفعال می‌شوند

بررسی طرح اصلاح قانون بانک مرکزی

کاهش میزان بدهى‌هاى بانکى در سال٩٧

سال گذشته ۷۰ میلیون بیمه نامه صادر شد

تسهیل خدمات بانکی با نت بانک شرکتی

اثرات حذف صفر از پول ملی بر اقتصاد

حداقل حقوق ۱.۵میلیون تومان تعیین شد

اونس جهانی رشد کرد

آغاز به کار نمایشگاه بانک، بورس و بیمه

خرید و فروش کاذب ارز متوقف شد

دردسرهای ناتمام لیر ترکیه

افزایش سرعت فروش اموال مازاد بانک‌ها

تهدید دلار باید حذف شود

بازار متشکل ارزی، انحرافی و جعلی است

بورس چقدر جای رشد دارد؟

نوسانات قیمت دلار در اولین ماه سال

۱۰ ارز باارزش جهان کدامند؟

بازار ارز چشم انتظار ۲ رخداد جدید

مبنای تعیین کف و سقف نرخ سود در بانک‌ها

اطلاعات بانکی در معرض فیشینگ

علامت نخست از تورم سال ۹۸

کاهش نرخ ۲۶ ارز در بازار بین بانکی

ادامه همکاری باکنلون بانک چین با ایران