غول بزرگ مقررات بانکی

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۴/۲۶کد خبر: 226035
مشاور رییس کل بانک مرکزی گفت:در ١٠ سال گذشته غول بزرگی به نام مقررات بانکی در دنیا شکل گرفته و این غول بیشتر در نقاطی حضور دارد که ما بیشترین مشکل را با آن داریم.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، احمد عزیزی مشاور رییس کل بانک مرکزی صبح امروز (سه شنبه) و در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران اظهار داشت: شرایط جهانی، شرایط فوق العاده سیالی است و بازیگران بزرگ و کوچک می توانند نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: با این حال برخی اتفاقات رخ داده که دولت ها به ویژه دولت های اروپایی با محدودیت هایی روبرو شده اند. این کارشناس مسائل بانکی تاکید کرد: در ١٠ سال گذشته غول بزرگی به نام مقررات بانکی در دنیا شکل گرفته و این غول بیشتر در نقاطی حضور دارد که ما بیشترین مشکل را با آن داریم.
عزیزی تاکید کرد که نتوانستیم از ظرفیت های برجام به طور کامل استفاده کنیم که دلیل آن موانع داخلی از جمله عدم اجماع داخلی و محدودیت های خارجی بود. وی خاطرنشان کرد که نتوانستیم از ثبات ٥ ساله ای که در دولت یازدهم و سال گذشته به وجود آمد، استفاده کنیم. این کارشناس بانکی گفت: پیام اروپا به ایران آن است که اگر برجام ادامه یابد، من شما را تحریم نمی کنم.
وی گفت: نظر من این است که برجام اجرای صلح آمیز قطعنامه های شورای امنیت است. وی درباره خروج آمریکا از برجام گفت: تحریم های ده ساله آمریکا علیه ایران، سلاح بی بدیلی را در اختیار آمریکا قرار داده تا چگونه با بنگاه های مختلف در دنیا درباره ایران برخورد کنند.
وی با بیان اینکه مولفه های قدرت تنها نظامی نیست، اظهار داشت: براساس تخمین ها صادرات نفت ایران تا ١٣ آبان ١٥ تا ٢٠ درصد کاهش خواهد یافت. این کارشناس مسائل بانکی خاطرنشان کرد: یکی از اشتباهاتی که به مردم القا شد این بود که با برجام همه تحریم ها برطرف خواهد شد در حالی که این گونه نبود.
وی یکی از محدودیت های باقی مانده را ممنوعیت مبادلات دلاری عنوان کرد و افزود: آمریکا با سه ابزار جهانی سازی، بازار آمریکا و قدرت دلار و با استفاده از بخش خصوصی و بانک ها نیازی به کشورها و دولت های دیگر و ائتلاف با آنها برای اجرای تحریم ها ندارد.
عزیزی ادامه داد: در حالی که نیاز به مقررات زدایی داریم، از حدود ٩ ماه پیش مقررات زیادی را وضع کرده ایم. اگر ارز را براساس نرخ برابری سال ٧٥ محاسبه کنیم، نرخ دلار ۸۲۶۵ تومان و در آخر سال۹۷ به بیش از ٩ هزار تومان خواهد رسید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

بازنگری در شیوه تسهیلات دهی مسکن

ارسال مدارک تخلفات ۳۱ ابر بدهکار بانکی به قوه قضاییه

سکه ۱۳۶هزار تومان ارزان شد

پرونده ادغام بانک‌ها و موسسات در بانک سپه نهایی شده است

مشکلات تبدیل دسته چک قدیمی به چک صیادی

کارکنان بانک ها پولشان را به دلار سپرده گذاری می کنند

نرخ دلار چگونه تعیین می‌شود؟

ثبات نسبی در بازار سکه و طلا

طلا امروز ارزان تر شد

یارانه مردادماه، امشب در حساب ها

یک هفته دیگر، وضع دلار خوب می شود

ارز بالای ۸ هزار تومان صرفه اقتصادی ندارد

دردسر دلار برای طلا

عرضه‌کننده اصلی ارز، دولت است

جزییات بخشنامه جدید ارزی اعلام شد

برگ برنده بسته جدید ارزی

نرخ مبادله ای پوندو یورو بالا رفت

بحران جدید ارز به نفع طلا خواهد بود

با این نقدینگی چه باید کرد؟

اجباری به نام افزایش نرخ سود بانکی

صرافی یک بانک‌ پلمب شد!

سقوط پوند در برابر دلار

نرخ ارز با دستور کاهش نمی‌یابد

دلار اعتبار خود را از دست داد

صدای بلند دلالان ارزی در بازار تهران

چه عواملی طلا را ضعیف کرد؟

فعالیت سامانه کاشف آغاز شد

خریداران طلا و سکه مراقب باشند

بانک رفاه کارگران ۵۸ ساله شد

نوسانات بازار ارز را کنترل می کنیم