تشکیل ۶۰پرونده ارزی در سه ماه اخیر

۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۴/۹کد خبر: 224458
دادستان تهران گفت: در دو سه ماه اخیر ۶۰ پرونده مرتبط با ارز در دادستانی تشکیل شده است که ۱۳ نفر به دادگاه معرفی شدند.

به گزارش (Banker)، عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا درخصوص تخلفات بازار ارز ، سکه و خودرو پرونده ای به دادستانی ارسال شده است؟ افزود: به لحاظ قانونی تعزیرات و دادستانی دو مرجع صالحه در مسئله ارز هستند و براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دادستانی در جرائم سازمان یافته ورود می کند که پرونده های زیادی به ما ارجاع شده و به دادگاه رفته و تعدادی پرونده های خرد هم به تعزیرات ارسال شده است.
وی گفت: پرونده های قاچاق ارز از دادسرای جرائم پولی و بانکی به ما ارجاع شده است که برخی رقم قابل توجهی دارد و در یک پرونده که از سال 95 در جریان است برای 15 نفر کیفرخواست داده شده که به دادگاه رفته است.
وی گفت: در دو تا سه ما اخیر هم 60 پرونده در این خصوص به دادستانی ارسال شده است.
دادستان تهران گفت: ما در رسیدگی به این پرونده ها که بسیار تخصصی است نظر بانک مرکزی را هم می گیریم.
وی گفت: دادسرای جرائم پولی بانکی برای مقابله تهدیدات ناشی از قاچاق ارز، سکه و جعل اسکناس تشکیل شده است و براساس قانون مربوط به اخلال گران اقتصادی اگر افرادی با هدف مقابله با نظام و ضربه زدن به نظام اقدام کنند، حتی حکم اعدام هم برای آن ها مدنظر قرار می گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در تحقیقات از دستگیرشدگان اخلالگران بازار تهران به این نتیجه رسیدیم که جزو بازاریان نبودند اما اینکه این اقدام آنها سازمان یافته باشد هنوز کشف نکرده ایم.
عباس جعفری دولت آبادی افزود: آمریکایی ها تلاش دارند پس از خروج از برجام نشان دهند که در ایران ناآرامی و نارضایتی وجود دارد اما آنها بدانند که نمی توانند مسائل کوچک را بزرگ کنند و مردم ما بسیار هوشیارند.
به نوشته صداوسیما،وی گفت : پلیس همه محرکان اصلی اخلالگری های اخیر در بازار تهران را شناسایی و دستگیر کرده است و برای ما اثبات شد که دستگیرشدگان جزو بازاریان و اصناف نبودند.
دادستان تهران گفت: به طور قطع دستگیر شدگان تا محاکمه نشوند آزاد نخواهند شد و سیاست دادستانی برخورد قاطع با عوامل ناامنی در حوزه های اجتماعی و اقتصادی است.
جعفری دولت آبادی گفت: ما قطعا با اشرار و مزاحمان نوامیس و اصناف برخورد قاطع کردیم و خوشبختانه در اتفاقات اخیر بازار تهران بازاریان اجابت نکردند و به کار خود بازگشتند.
دادستان تهران گفت: مردم ما در مقابل سختی ها مقاومت می کنند و سیاست کشور حمایت از مردم ، مقابله با آمریکا و ایستادگی در مقابل ناامنی ها در حوزه های مختلف است.
جعفری دولت آبادی خطاب به خانواده دستگیرشدگان هم گفت: اینها بدانند که دستگیرشدگان تا محاکمه نشوند آزاد نخواهند شد و باید خانواده ها مراقب باشند که فرزندانشان در این گونه آشوب ها شرکت نکنند
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگیر شدگان به صورت سازمان یافته بودند و یا از جایی خط می گرفتند؟ افزود: ما تاکنون به سازمان یافته بودن این افراد هنوز دست پیدا نکرده ایم اما تحقیقات از آنها ادامه دارد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

افزایش قیمت پایان هفته‌ای سکه

تمجید از کارکنان شعبه نعمت آباد بانک ملّی

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

نخستين برنامه بیمه،کاهش هزینه‌های مردم

تسهیل امور مودیان مالیاتی در بانک ملی+اسامی شعب

سکه از ابتدای هفته چقدر گران شد؟

برخورد جدی با بدهکاران بانکی

واکنش متکی و «ح.ص» به خبری درباره ثامن‌الحجج

رشد نرخ دلار و کاهش قیمت پوند/ جدول

احتمال ادغام بانک‌ها و ظهور یک بانک جدید

انزوای بانکی ایران

۲ ترمز رونق‌‌ بازار مسکن بررسی شد

ماجرای اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی

جذب منابع با رویکرد حفظ مشتریان وفادار

سیاست راهبردی بانک ملی ایران

سارق بانک ملی ایران دستگیر شد

طلا نفروشید!

سکه ۴۸۰ هزار تومان حباب دارد

سیگنال اشتباه به بازار سکه

بازدید از شعبه اسکان بانک ملّی ایران

تأمین اجتماعی مشکل دارو ندارد

جایگاه مهم برنامه ریزی در بانک ملی

عملکردسال ۱۳۹۶بانک خاورمیانه تصویب شد

پای دلار ۷۵۰۰ تومانی به "نیما" باز شد

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار آزاد

سلیمانی امیری رئیس کل بیمه مرکزی شد

نسخه جدید موبایلت عرضه شد

نشریات بانک سپه در چهار بخش اول شد

دادستان مالیاتی به بانک‌ها و موسسات مالی اخطار داد

نوسانات قیمت طلا ادامه خواهد یافت