تشکیل ۶۰پرونده ارزی در سه ماه اخیر

۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۴/۹کد خبر: 224458
دادستان تهران گفت: در دو سه ماه اخیر ۶۰ پرونده مرتبط با ارز در دادستانی تشکیل شده است که ۱۳ نفر به دادگاه معرفی شدند.

به گزارش (Banker)، عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا درخصوص تخلفات بازار ارز ، سکه و خودرو پرونده ای به دادستانی ارسال شده است؟ افزود: به لحاظ قانونی تعزیرات و دادستانی دو مرجع صالحه در مسئله ارز هستند و براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دادستانی در جرائم سازمان یافته ورود می کند که پرونده های زیادی به ما ارجاع شده و به دادگاه رفته و تعدادی پرونده های خرد هم به تعزیرات ارسال شده است.
وی گفت: پرونده های قاچاق ارز از دادسرای جرائم پولی و بانکی به ما ارجاع شده است که برخی رقم قابل توجهی دارد و در یک پرونده که از سال 95 در جریان است برای 15 نفر کیفرخواست داده شده که به دادگاه رفته است.
وی گفت: در دو تا سه ما اخیر هم 60 پرونده در این خصوص به دادستانی ارسال شده است.
دادستان تهران گفت: ما در رسیدگی به این پرونده ها که بسیار تخصصی است نظر بانک مرکزی را هم می گیریم.
وی گفت: دادسرای جرائم پولی بانکی برای مقابله تهدیدات ناشی از قاچاق ارز، سکه و جعل اسکناس تشکیل شده است و براساس قانون مربوط به اخلال گران اقتصادی اگر افرادی با هدف مقابله با نظام و ضربه زدن به نظام اقدام کنند، حتی حکم اعدام هم برای آن ها مدنظر قرار می گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در تحقیقات از دستگیرشدگان اخلالگران بازار تهران به این نتیجه رسیدیم که جزو بازاریان نبودند اما اینکه این اقدام آنها سازمان یافته باشد هنوز کشف نکرده ایم.
عباس جعفری دولت آبادی افزود: آمریکایی ها تلاش دارند پس از خروج از برجام نشان دهند که در ایران ناآرامی و نارضایتی وجود دارد اما آنها بدانند که نمی توانند مسائل کوچک را بزرگ کنند و مردم ما بسیار هوشیارند.
به نوشته صداوسیما،وی گفت : پلیس همه محرکان اصلی اخلالگری های اخیر در بازار تهران را شناسایی و دستگیر کرده است و برای ما اثبات شد که دستگیرشدگان جزو بازاریان و اصناف نبودند.
دادستان تهران گفت: به طور قطع دستگیر شدگان تا محاکمه نشوند آزاد نخواهند شد و سیاست دادستانی برخورد قاطع با عوامل ناامنی در حوزه های اجتماعی و اقتصادی است.
جعفری دولت آبادی گفت: ما قطعا با اشرار و مزاحمان نوامیس و اصناف برخورد قاطع کردیم و خوشبختانه در اتفاقات اخیر بازار تهران بازاریان اجابت نکردند و به کار خود بازگشتند.
دادستان تهران گفت: مردم ما در مقابل سختی ها مقاومت می کنند و سیاست کشور حمایت از مردم ، مقابله با آمریکا و ایستادگی در مقابل ناامنی ها در حوزه های مختلف است.
جعفری دولت آبادی خطاب به خانواده دستگیرشدگان هم گفت: اینها بدانند که دستگیرشدگان تا محاکمه نشوند آزاد نخواهند شد و باید خانواده ها مراقب باشند که فرزندانشان در این گونه آشوب ها شرکت نکنند
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگیر شدگان به صورت سازمان یافته بودند و یا از جایی خط می گرفتند؟ افزود: ما تاکنون به سازمان یافته بودن این افراد هنوز دست پیدا نکرده ایم اما تحقیقات از آنها ادامه دارد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

یک توصیه به خریداران طلا

پالرمو بازهم به تعویق افتاد!

قیمت طلا بالا می رود

بازار ارز و سکه در انتظار پالرمو

بانک ها امروز دلار را چند می خرند؟

آخرین مهلت اعتبار کارت‌های ملی قدیمی

تصمیم‌گیری درباره «پالرمو» به تعویق افتاد

تسهیلات بانک ملی در بخش خوداشتغالی

حمایت بانک گردشگری از مشاغل گردشگری

گردش‌کارت بانک گردشگری رونمایی شد

برنامه ریزی سیستم بانکی برای کردستان

جی پی مورگان از ارز دیجیتالی خود رونمایی کرد

احتمال ریزش قیمت ارز؟

اجاره درگاه‌ و کارت‌های بانکی برای شرط‌بندی

سود سپرده‌گیران چگونه جبران می‌شود؟

تصمیم‌گیری درباره افزایش حقوق ۹۸

کاهش سفته و برات واخواست شده در تهران

سقف ارزی ورود لیست ممنوعه

بازدهی قیمت دلار به نزدیک ۲ درصد رسید

عطش اسکناس خواهی متوقف شد

ثبات نرخ ارز و رشد سپرده های مدت دار

طلا باز هم رکورد شکست

گلایه همتی از صاحبنظران اقتصادی

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

امروز دلار افت کرد، طلا بالا رفت

طبقه متوسط روز به روز فقیرتر می شود

وام ۱۰۰ میلیونی با سود ۲ درصد

وام خرید کالا بانک صادرات

رفتار عجیب بانک ها در دوران رکود تورمی

تفاهم‌نامه بانک گردشگری و میراث فرهنگی