همکاری بانک مهر اقتصاد با سایپا

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱کد خبر: 215035
گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد با هدف تامین مالی قطعه سازان، افزایش توان افزایی و به روز رسانی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، این تفاهم‌نامه مشترک امروز (شنبه) با حضور معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا و رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد در محل شرکت سایپا به امضا رسید.

در این مراسم، 'مهدی محمدرضایی' معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا گفت: تسهیلات اعتباری یاد شده به منظور تقویت توان تولید قطعه سازان و افزایش تولیدات در گروه سایپا با همکاری بانک مهر اقتصاد و سیستم بانکی کشور به انجام رسیده است.
وی یادآور شد: این تسهیلات، یک ابزار مالی اسلامی جدید در قالب خرید دِین است که می توان از آن در آینده به عنوان یک ابزار عمومی برای سایر صنایع کشور استفاده کرد.
به نوشته ایرنا، محمدرضایی ادامه داد: این ابزار مالی، صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های مالی سایپا نیز ایجاد کرده و در قالب اقتصاد مقاومتی و تقویت و تحریک تقاضا برای محصولات خودرویی این گروه خودروسازی است.
وی خاطرنشان کرد: براساس همین تفاهم‌نامه برای ۴۷۷ بنگاه اقتصادی طرف قرارداد شرکت های زیرمجموعه سایپا که تامین کننده قطعات برای این گروه بودند، پرونده تشکیل شده و مبلغ ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال پرداخت خواهد شد.
او گفت که تاکنون ۲۹۲ واحد صنعتی در مجموع چهار هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و ۱۸۵ واحد صنعتی دیگر در صف انتظار برای دریافت تسهیلات 2 هزار و 376 میلیارد ریالی تا پایان سال هستند.
معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به ایرنا خاطرنشان کرد: رکورد تولید روزانه سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در گروه سایپا که طی 6 سال محقق شده، از محل دریافت همین تسهیلات بوده است.
به گفته این مقام مسئول، هر یک از واحدهای قطعه سازی به تناوب اندازه و بزرگی بنگاه مبالغ ۶ تا ۶۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و تامین قطعه برای سایر برنامه های گروه سایپا و تولید خودروی C3 در مجموعه سایپا - سیتروئن از محل همین تسهیلات انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تامین قطعات مورد نیاز گروه سایپا بطور عمده از طریق 2 شرکت سازه گستر و مگاموتور انجام می شود، اظهار داشت: 100 هزار میلیارد ریال خرید این 2 شرکت در زنجیره ارزش است که بیش از 870 سازنده و بنگاه را در بر می گیرد و نزدیک به 6 هزار میلیارد ریال آن از طریق بانک مهر اقتصاد اجرایی خواهد شد.
محمدرضایی ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال 6 هزار میلیارد ریال دیگر جذب تسهیلات و اعتبارات از طریق همین بانک انجام شود.
معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا خاطرنشان کرد: قرارداد امروز شامل شرکت هایی که به تامین قطعه برای شرکت های سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر بین سایپا و شرکای خارجی) می پردازند، نمی شود.
وی تصریح کرد: با همین شیوه تامین مالی، بدهی های سایپا به قطعه سازان به حداقل رسیده که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
در این مراسم، «مجتبی جمشیدپور» رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد افزود: مطابق این تفاهم نامه، طی 2 ماه گذشته چهار هزار و 443 میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان پرداخته شده که مطابق ضوابط بانک مرکزی با سود 18 درصد بوده و بازپرداخت آن 36 ماهه خواهد بود.
وی با اشاره به عملکرد بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و امسال، خاطرنشان کرد: پارسال 188 هزار و 468 میلیارد ریال تسهیلات به 56 هزار و 113 پرونده پرداخت شده که در 14 عرصه مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.
جمشیدپور ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، 442 هزار فقره تسهیلات به ارزش مجموع 181 هزار میلیارد ریال در 550 عرصه در راستای ایجاد و حفظ اشتغال بویژه در مناطق محروم پرداخت شده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

خرید و فروش غیر قانونی ارز رونق گرفت

توضیح بانک مرکزی از بسته شدن حساب بانکی ایرانیان در گرجستان

قیمت سکه از ۲ میلیون تومان عبور کرد

امروز در بازار طلا چه گذشت؟

تازه ترین نظرسنجی کیتکو از روند قیمت طلا

شکایت "سیف" از نمایندگان مجلس

عطش ارزی چطور خاموش می‌شود؟

نوسان ۱۱تا ۷۰ درصدی قیمت مسکن

توسعه بانکداری الکترونیک توسط بانک شهر

تکانه های دلار ۴۲۰۰ تومانی

افزایش آمار زنان بیمه شده تأمین اجتماعی

افزایش وجه‌تضمین اولیه قراردادهای آتی‌سکه

خروج ارز از خانه‌ها با راه‌اندازی بورس ارز

قیمت طلای جهانی ارزان شد

آمار شاپرک از دامنه مبلغی تراکنش‌ها

انتقال وجه با اپلیکیشن پات در بانک رفاه راه اندازی شد

تقدیر از عملکرد بانک ملی ایران

فرصتی مناسب برای کنار گذاشتن دلار

مشارکت بانک پارسیان در پارس فولاد سبزوار

اختلال در مراودات بانکی مشتریان بانک رفاه رفع شد

نرخ بانکی دلار گران شد+جدول

اتفاقات بازار ارز قابل پیش بینی نیست

اهداف سه‌گانه راه‌اندازی سامانه نیما

پیش‌بینی افزایش قیمت در بازار جهانی طلا

تایید بلوکه شدن حساب ایرانیان در گرجستان

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی آغاز شد

خودکفایی ۱۷۵ هزار مددجو با تسهیلات بانک ملی

کمک بانک ملی به آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد

نرخ دلار رسمی به ۴۴۵۰ تومان می‌رسد

سکه طی ۱۰ روزاخیر چقدرارزان شد؟