همکاری بانک مهر اقتصاد با سایپا

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱کد خبر: 215035
گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد با هدف تامین مالی قطعه سازان، افزایش توان افزایی و به روز رسانی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، این تفاهم‌نامه مشترک امروز (شنبه) با حضور معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا و رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد در محل شرکت سایپا به امضا رسید.

در این مراسم، 'مهدی محمدرضایی' معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا گفت: تسهیلات اعتباری یاد شده به منظور تقویت توان تولید قطعه سازان و افزایش تولیدات در گروه سایپا با همکاری بانک مهر اقتصاد و سیستم بانکی کشور به انجام رسیده است.
وی یادآور شد: این تسهیلات، یک ابزار مالی اسلامی جدید در قالب خرید دِین است که می توان از آن در آینده به عنوان یک ابزار عمومی برای سایر صنایع کشور استفاده کرد.
به نوشته ایرنا، محمدرضایی ادامه داد: این ابزار مالی، صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های مالی سایپا نیز ایجاد کرده و در قالب اقتصاد مقاومتی و تقویت و تحریک تقاضا برای محصولات خودرویی این گروه خودروسازی است.
وی خاطرنشان کرد: براساس همین تفاهم‌نامه برای ۴۷۷ بنگاه اقتصادی طرف قرارداد شرکت های زیرمجموعه سایپا که تامین کننده قطعات برای این گروه بودند، پرونده تشکیل شده و مبلغ ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال پرداخت خواهد شد.
او گفت که تاکنون ۲۹۲ واحد صنعتی در مجموع چهار هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و ۱۸۵ واحد صنعتی دیگر در صف انتظار برای دریافت تسهیلات 2 هزار و 376 میلیارد ریالی تا پایان سال هستند.
معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به ایرنا خاطرنشان کرد: رکورد تولید روزانه سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در گروه سایپا که طی 6 سال محقق شده، از محل دریافت همین تسهیلات بوده است.
به گفته این مقام مسئول، هر یک از واحدهای قطعه سازی به تناوب اندازه و بزرگی بنگاه مبالغ ۶ تا ۶۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و تامین قطعه برای سایر برنامه های گروه سایپا و تولید خودروی C3 در مجموعه سایپا - سیتروئن از محل همین تسهیلات انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تامین قطعات مورد نیاز گروه سایپا بطور عمده از طریق 2 شرکت سازه گستر و مگاموتور انجام می شود، اظهار داشت: 100 هزار میلیارد ریال خرید این 2 شرکت در زنجیره ارزش است که بیش از 870 سازنده و بنگاه را در بر می گیرد و نزدیک به 6 هزار میلیارد ریال آن از طریق بانک مهر اقتصاد اجرایی خواهد شد.
محمدرضایی ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال 6 هزار میلیارد ریال دیگر جذب تسهیلات و اعتبارات از طریق همین بانک انجام شود.
معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا خاطرنشان کرد: قرارداد امروز شامل شرکت هایی که به تامین قطعه برای شرکت های سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر بین سایپا و شرکای خارجی) می پردازند، نمی شود.
وی تصریح کرد: با همین شیوه تامین مالی، بدهی های سایپا به قطعه سازان به حداقل رسیده که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
در این مراسم، «مجتبی جمشیدپور» رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد افزود: مطابق این تفاهم نامه، طی 2 ماه گذشته چهار هزار و 443 میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان پرداخته شده که مطابق ضوابط بانک مرکزی با سود 18 درصد بوده و بازپرداخت آن 36 ماهه خواهد بود.
وی با اشاره به عملکرد بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و امسال، خاطرنشان کرد: پارسال 188 هزار و 468 میلیارد ریال تسهیلات به 56 هزار و 113 پرونده پرداخت شده که در 14 عرصه مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.
جمشیدپور ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، 442 هزار فقره تسهیلات به ارزش مجموع 181 هزار میلیارد ریال در 550 عرصه در راستای ایجاد و حفظ اشتغال بویژه در مناطق محروم پرداخت شده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

آغاز به کار سامانه ارزی "نیما" از امروز

صرافی‌های بانکی برای راه‌اندازی سامانه ارزی جلسه گذاشتند

پیش فروش سکه التهاب بازار را از بین برد

عرضه اوراق گواهی سپرده در بانک انصار

چراغ سبز به نرخ سود بانکی ۲۵ درصد!

واریز عیدی کارمندان با حقوق بهمن

خودداری صرافی ها از خرید دلار بدون فاکتور

هشدار: ضعف‌ امنیت درگاه پرداخت موبایلی

اقدامات بانک مرکزی درباره غیرمجازها +پاسخ سوالات

آغاز عرضه اسکناس یورو برای تنظیم بازار

معرفی برگزیدگان بانک قرض الحسنه رسالت

اهداف صدور گواهی سپرده‌های ریالی و ارزی

چگونه تب دلار را پایین بیاوریم؟

بانک ملی سکه با روش جدید پیش فروش می‌کند

نرخ محاسبه دلار در بودجه سال آینده ؟

قیمت سکه ریخت / تداوم افت نرخ دلار

عرضه گواهی سپرده بانک ایران زمین

پیش فروش سکه مالیات بر ارزش افزوده ندارد

با «بله» از ملی کارت، موجودی حساب بگیرید

نرخ واقعی دلار ۴۰۰۰ تومان است

ضوابط اجرایی مدیریت بازار ارز به بانک ها ابلاغ شد

نقش ارز در بازار سهام بنیادی است

رشد ۳ درصدی قیمت جهانی طلا

بانک سینا ۲۴ دستگاه آمبولانس اهدا می کند

دور جدید پیش فروش سکه آغاز شد

قدرانی از روسای موفق بانک کشاورزی

ثبت احوال از بانک‌ها هزینه استعلام می‌گیرد

نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت طلا

افتتاح خانه بهداشت از سوی بانک ملت

بهترین زمان برای اجرای یکسان‌سازی ارز