همکاری بانک مهر اقتصاد با سایپا

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱کد خبر: 215035
گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد با هدف تامین مالی قطعه سازان، افزایش توان افزایی و به روز رسانی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، این تفاهم‌نامه مشترک امروز (شنبه) با حضور معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا و رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد در محل شرکت سایپا به امضا رسید.

در این مراسم، 'مهدی محمدرضایی' معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا گفت: تسهیلات اعتباری یاد شده به منظور تقویت توان تولید قطعه سازان و افزایش تولیدات در گروه سایپا با همکاری بانک مهر اقتصاد و سیستم بانکی کشور به انجام رسیده است.
وی یادآور شد: این تسهیلات، یک ابزار مالی اسلامی جدید در قالب خرید دِین است که می توان از آن در آینده به عنوان یک ابزار عمومی برای سایر صنایع کشور استفاده کرد.
به نوشته ایرنا، محمدرضایی ادامه داد: این ابزار مالی، صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های مالی سایپا نیز ایجاد کرده و در قالب اقتصاد مقاومتی و تقویت و تحریک تقاضا برای محصولات خودرویی این گروه خودروسازی است.
وی خاطرنشان کرد: براساس همین تفاهم‌نامه برای ۴۷۷ بنگاه اقتصادی طرف قرارداد شرکت های زیرمجموعه سایپا که تامین کننده قطعات برای این گروه بودند، پرونده تشکیل شده و مبلغ ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال پرداخت خواهد شد.
او گفت که تاکنون ۲۹۲ واحد صنعتی در مجموع چهار هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و ۱۸۵ واحد صنعتی دیگر در صف انتظار برای دریافت تسهیلات 2 هزار و 376 میلیارد ریالی تا پایان سال هستند.
معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به ایرنا خاطرنشان کرد: رکورد تولید روزانه سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در گروه سایپا که طی 6 سال محقق شده، از محل دریافت همین تسهیلات بوده است.
به گفته این مقام مسئول، هر یک از واحدهای قطعه سازی به تناوب اندازه و بزرگی بنگاه مبالغ ۶ تا ۶۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و تامین قطعه برای سایر برنامه های گروه سایپا و تولید خودروی C3 در مجموعه سایپا - سیتروئن از محل همین تسهیلات انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تامین قطعات مورد نیاز گروه سایپا بطور عمده از طریق 2 شرکت سازه گستر و مگاموتور انجام می شود، اظهار داشت: 100 هزار میلیارد ریال خرید این 2 شرکت در زنجیره ارزش است که بیش از 870 سازنده و بنگاه را در بر می گیرد و نزدیک به 6 هزار میلیارد ریال آن از طریق بانک مهر اقتصاد اجرایی خواهد شد.
محمدرضایی ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال 6 هزار میلیارد ریال دیگر جذب تسهیلات و اعتبارات از طریق همین بانک انجام شود.
معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا خاطرنشان کرد: قرارداد امروز شامل شرکت هایی که به تامین قطعه برای شرکت های سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر بین سایپا و شرکای خارجی) می پردازند، نمی شود.
وی تصریح کرد: با همین شیوه تامین مالی، بدهی های سایپا به قطعه سازان به حداقل رسیده که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
در این مراسم، «مجتبی جمشیدپور» رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد افزود: مطابق این تفاهم نامه، طی 2 ماه گذشته چهار هزار و 443 میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان پرداخته شده که مطابق ضوابط بانک مرکزی با سود 18 درصد بوده و بازپرداخت آن 36 ماهه خواهد بود.
وی با اشاره به عملکرد بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و امسال، خاطرنشان کرد: پارسال 188 هزار و 468 میلیارد ریال تسهیلات به 56 هزار و 113 پرونده پرداخت شده که در 14 عرصه مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.
جمشیدپور ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، 442 هزار فقره تسهیلات به ارزش مجموع 181 هزار میلیارد ریال در 550 عرصه در راستای ایجاد و حفظ اشتغال بویژه در مناطق محروم پرداخت شده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

طلا و سکه ارزان شد

باز کردن حساب پشتیبان نفعی ندارد

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

چهار عامل افزایش ۷ درصدی قیمت سکه

احتمال تغییر سود سپرده‌های ماه‌شمار

قیمت دلار به۱۱۵۴۰تومان رسید

طلای جهانی ارزان‌تر می‌شود ؟؟

زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان

رقم احتمالی عیدی کارمندان؛۹۳۲ هزار تومان

بانک کارگشایی ۳۶۰۸میلیارد ریال وام داد

راه‌اندازی کانال مالی ایران و سوئیس

وام ۸۰ هزار میلیاردی یک ابربدهکار به دولتی‌ها

توضیحاتی درباره قطع اینترنت و الزام انتقال سرور

کاهش شتاب رشد قیمت مسکن

افزایش سرمایه بانک‌ها کلید خورد

افزایش نقدشوندگی بازار سرمایه در دستورکار

روسیه پنجمین دارنده بزرگ ذخایر طلای جهان

تاکید برخی بانکها بر پرداخت سود ۲۰درصدی

افتتاح حساب ۱۸ درصدی در یکی از بانک ها

بی اطلاعی مشتریان از نحوه سود ماه شمار

صعود دلار متوقف شد

سرقت ناموفق از بانک+عکس

ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت

برنامه بانک مرکزی برای صنعت پرداخت

راه نجات مسکن از رکود

حذف ۲ صفر

حال ناخوش اقتصاد جهان

سقوط تورم ماهانه مسکن

نوآوری موسسه ملل در بانکداری الکترونیک

سپرده‌های بانک سپه از یک هزار هزار میلیارد ریال عبور کرد