همکاری بانک مهر اقتصاد با سایپا

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱کد خبر: 215035
گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد با هدف تامین مالی قطعه سازان، افزایش توان افزایی و به روز رسانی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، این تفاهم‌نامه مشترک امروز (شنبه) با حضور معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا و رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد در محل شرکت سایپا به امضا رسید.

در این مراسم، 'مهدی محمدرضایی' معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا گفت: تسهیلات اعتباری یاد شده به منظور تقویت توان تولید قطعه سازان و افزایش تولیدات در گروه سایپا با همکاری بانک مهر اقتصاد و سیستم بانکی کشور به انجام رسیده است.
وی یادآور شد: این تسهیلات، یک ابزار مالی اسلامی جدید در قالب خرید دِین است که می توان از آن در آینده به عنوان یک ابزار عمومی برای سایر صنایع کشور استفاده کرد.
به نوشته ایرنا، محمدرضایی ادامه داد: این ابزار مالی، صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های مالی سایپا نیز ایجاد کرده و در قالب اقتصاد مقاومتی و تقویت و تحریک تقاضا برای محصولات خودرویی این گروه خودروسازی است.
وی خاطرنشان کرد: براساس همین تفاهم‌نامه برای ۴۷۷ بنگاه اقتصادی طرف قرارداد شرکت های زیرمجموعه سایپا که تامین کننده قطعات برای این گروه بودند، پرونده تشکیل شده و مبلغ ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال پرداخت خواهد شد.
او گفت که تاکنون ۲۹۲ واحد صنعتی در مجموع چهار هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و ۱۸۵ واحد صنعتی دیگر در صف انتظار برای دریافت تسهیلات 2 هزار و 376 میلیارد ریالی تا پایان سال هستند.
معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به ایرنا خاطرنشان کرد: رکورد تولید روزانه سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در گروه سایپا که طی 6 سال محقق شده، از محل دریافت همین تسهیلات بوده است.
به گفته این مقام مسئول، هر یک از واحدهای قطعه سازی به تناوب اندازه و بزرگی بنگاه مبالغ ۶ تا ۶۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و تامین قطعه برای سایر برنامه های گروه سایپا و تولید خودروی C3 در مجموعه سایپا - سیتروئن از محل همین تسهیلات انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تامین قطعات مورد نیاز گروه سایپا بطور عمده از طریق 2 شرکت سازه گستر و مگاموتور انجام می شود، اظهار داشت: 100 هزار میلیارد ریال خرید این 2 شرکت در زنجیره ارزش است که بیش از 870 سازنده و بنگاه را در بر می گیرد و نزدیک به 6 هزار میلیارد ریال آن از طریق بانک مهر اقتصاد اجرایی خواهد شد.
محمدرضایی ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال 6 هزار میلیارد ریال دیگر جذب تسهیلات و اعتبارات از طریق همین بانک انجام شود.
معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا خاطرنشان کرد: قرارداد امروز شامل شرکت هایی که به تامین قطعه برای شرکت های سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر بین سایپا و شرکای خارجی) می پردازند، نمی شود.
وی تصریح کرد: با همین شیوه تامین مالی، بدهی های سایپا به قطعه سازان به حداقل رسیده که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
در این مراسم، «مجتبی جمشیدپور» رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد افزود: مطابق این تفاهم نامه، طی 2 ماه گذشته چهار هزار و 443 میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان پرداخته شده که مطابق ضوابط بانک مرکزی با سود 18 درصد بوده و بازپرداخت آن 36 ماهه خواهد بود.
وی با اشاره به عملکرد بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و امسال، خاطرنشان کرد: پارسال 188 هزار و 468 میلیارد ریال تسهیلات به 56 هزار و 113 پرونده پرداخت شده که در 14 عرصه مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.
جمشیدپور ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، 442 هزار فقره تسهیلات به ارزش مجموع 181 هزار میلیارد ریال در 550 عرصه در راستای ایجاد و حفظ اشتغال بویژه در مناطق محروم پرداخت شده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

بازنگری در شیوه تسهیلات دهی مسکن

ارسال مدارک تخلفات ۳۱ ابر بدهکار بانکی به قوه قضاییه

سکه ۱۳۶هزار تومان ارزان شد

پرونده ادغام بانک‌ها و موسسات در بانک سپه نهایی شده است

مشکلات تبدیل دسته چک قدیمی به چک صیادی

کارکنان بانک ها پولشان را به دلار سپرده گذاری می کنند

نرخ دلار چگونه تعیین می‌شود؟

ثبات نسبی در بازار سکه و طلا

طلا امروز ارزان تر شد

یارانه مردادماه، امشب در حساب ها

یک هفته دیگر، وضع دلار خوب می شود

ارز بالای ۸ هزار تومان صرفه اقتصادی ندارد

دردسر دلار برای طلا

عرضه‌کننده اصلی ارز، دولت است

جزییات بخشنامه جدید ارزی اعلام شد

برگ برنده بسته جدید ارزی

نرخ مبادله ای پوندو یورو بالا رفت

بحران جدید ارز به نفع طلا خواهد بود

با این نقدینگی چه باید کرد؟

اجباری به نام افزایش نرخ سود بانکی

صرافی یک بانک‌ پلمب شد!

سقوط پوند در برابر دلار

نرخ ارز با دستور کاهش نمی‌یابد

دلار اعتبار خود را از دست داد

صدای بلند دلالان ارزی در بازار تهران

چه عواملی طلا را ضعیف کرد؟

فعالیت سامانه کاشف آغاز شد

خریداران طلا و سکه مراقب باشند

بانک رفاه کارگران ۵۸ ساله شد

نوسانات بازار ارز را کنترل می کنیم