مهمترین عامل افزایش قیمت طلا چیست؟

۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶کد خبر: 213849
قیمت جهانی طلا در هفته گذشته برای پنجمین بار متوالی با افزایش روبرو شده و به نظر می رسد ادامه روند نزولی ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی مهمترین عامل این مساله باشد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، انتشار متن مذاکرات نشست اخیر بانک مرکزی اروپا موجب شده است تا ارزش یورو در برابر دلار با افزایش چشمگیری روبرو شود.
بر اساس این گزارش قیمت طلا در هفته گذشته با رشد یک درصدی همراه شده و همچنان بالاتر از سطح 1330 دلار تثبیت شده است. ارزش یورو به بالاترین سطح خود در برابر دلار در 3 سال اخیر رسیده است.
بانک مرکزی اروپا ظاهرا قصد دارد برنامه خرید اوراق قرضه را طی ماه های آینده کاهش دهد. این مساله موجب شده است تا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح از ژانویه 2015 میلادی برسد.
افت ارزش دلار موجب شده است تا قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا با افزایش روبرو شود. قیمت طلا همچنین تحت تاثیر آمارهای نرخ تورم آمریکا در ماه دسامبر نیز قرار گرفته است. پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا امسال نیز 3 بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
روز سه شنبه نیوزلند آمارهای اعتماد تجاری را منتشر خواهد کرد. بریتانیا آمارهای نرخ تورم در دسامبر را اعلام می کند. تولیدات صنعتی نیویورک منتشر می شود و رئیس بانک مرکزی سوئیس سخنرانی مهمی خواهد داشت.
روز چهارشنبه منطقه یورو نیز آمارهای تورم را اعلام می کند. آمارهای تولیدات صنعتی آمریکا منتشر می شود. بانک مرکزی کانادا نرخ بهره جدید را اعلام می کند.
روز پنجشنبه استرالیا آمارهای اشتغال در ماه دسامبر را اعلام خواهد کرد. چین آمارهای مربوط به رشد اقتصادی در سه ماه پایانی 2017 را اعلام می کند. آمارهای تولیدات صنعتی و سرمایه گذاری در چین نیز اعلام می شود.
 به نوشته طلا،روز جمعه نیوزلند آمارهای تولیدات صنعتی را اعلام می کند. بریتانیا گزارش خرده فروشی در ماه دسامبر را منتشر خواهد کرد.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان از جمله آمریکا اروپا و ژاپن قرار خواهد داشت. نوسانات ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی و تنش های سیاسی نیز می تواند عامل مهمی برای قیمت طلا باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

بازنگری در شیوه تسهیلات دهی مسکن

ارسال مدارک تخلفات ۳۱ ابر بدهکار بانکی به قوه قضاییه

سکه ۱۳۶هزار تومان ارزان شد

پرونده ادغام بانک‌ها و موسسات در بانک سپه نهایی شده است

مشکلات تبدیل دسته چک قدیمی به چک صیادی

کارکنان بانک ها پولشان را به دلار سپرده گذاری می کنند

نرخ دلار چگونه تعیین می‌شود؟

ثبات نسبی در بازار سکه و طلا

طلا امروز ارزان تر شد

یارانه مردادماه، امشب در حساب ها

یک هفته دیگر، وضع دلار خوب می شود

ارز بالای ۸ هزار تومان صرفه اقتصادی ندارد

دردسر دلار برای طلا

عرضه‌کننده اصلی ارز، دولت است

جزییات بخشنامه جدید ارزی اعلام شد

برگ برنده بسته جدید ارزی

نرخ مبادله ای پوندو یورو بالا رفت

بحران جدید ارز به نفع طلا خواهد بود

با این نقدینگی چه باید کرد؟

اجباری به نام افزایش نرخ سود بانکی

صرافی یک بانک‌ پلمب شد!

سقوط پوند در برابر دلار

نرخ ارز با دستور کاهش نمی‌یابد

دلار اعتبار خود را از دست داد

صدای بلند دلالان ارزی در بازار تهران

چه عواملی طلا را ضعیف کرد؟

فعالیت سامانه کاشف آغاز شد

خریداران طلا و سکه مراقب باشند

بانک رفاه کارگران ۵۸ ساله شد

نوسانات بازار ارز را کنترل می کنیم