پیش‌بینی سود ۸۱۶ ریالی "سِپ"

۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹کد خبر: 213573
شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش برای هر سهم در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه ۹۶ مبلغ ۸۱۶ ریال درآمد پیش‌بینی کرد که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۹۶، با پوشش ۷۲ درصدی، ۵۸۵ ریال آن را محقق کرد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که با نماد "سپ" در بازار سهام درج شده است با سرمایه  ۱,۸۰۰,۰۰۰ میلیون ریالی،برای هر سهم پس از کسر مالیات بر اساس صورت های مالی حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶، مبلغ  ۸۱۶ ریال درآمد پیش‌بینی کرد که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۹۶، با پوشش ۷۲ درصدی ۵۸۵ ریال از این مبلغ را محقق کرده است.در عین حال این شرکت مبلغ ۹۰۲ ریال سود در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه ۹۵ برای هر سهم پس از کسر مالیات کسب کرده بود.

 
سود (زیان) ناخالص و عملیاتی
شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش  در  سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶ مبلغ ۱,۹۱۶,۷۵۹   میلیون ریال "سود (زیان) ناخالص" پیش‌بینی کرده که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۹۶ به میزان ۱,۵۹۵,۹۶۱ میلیون، معادل ۷۵ درصدی را محقق کرده که این  رقم به نسبت دوره مشابه در سال گذشته از رشد ۷ درصدی برخوردار بوده است. همچنین «سپ» در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶ نیز مبلغ ۱,۸۰۷,۱۱۰ میلیون ریال را به‌عنوان سود(زیان) عملیاتی پیش‌بینی کرده که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۹۶، به میزان ۷۲ درصد از این رقم به مبلغ ۱,۲۹۵,۸۵۱ میلیون ریال را پوشش داده است.
صورت های مالی این شرکت نشان می دهد، سود(زیان) خالص پس از کسر مالیات «سپ»  بر اساس سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶ مبلغ ۱,۴۶۸,۱۹۵ میلیون ریال است که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۹۶ با پوشش ۷۱ درصدی ۱,۰۵۳,۷۵۱ میلیون ریال از این مبلغ را محقق کرد.
بر اساس این گزارش، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش "سود عملیاتی" هر سهم را در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶ مبلغ ۱۰۰۴ ریال در صورت های مالی درج کرده که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۹۶ با تحقق ۷۲ درصد از این مبلغ، رقم ۷۲۰ ریال سود عملیاتی برای هر سهم به‌دست‌ می آید.
همچنین بر اساس صورت های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۵ «سپ»، این شرکت مبلغ ۱۳۶۷ ریال "سود عملیاتی" برای هر سهم را محقق کرده بود.
در نهایت شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش برای هر سهم در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه ۹۶ مبلغ ۸۱۶ ریال درآمد پیش‌بینی کرده است.
 
قراردادهای «سپ»
بر اساس پیش‌بینی‌ها درآمدهای شرکت «سپ» از قراردادهای خدماتی در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶ با ۴ قرارداد در کل ۴,۰۴۴,۷۰۷ میلیون ریال  برآورد شد که در ۹ ماه ابتدای این سال مالی مبلغ ۲,۹۷۴,۰۴۹ میلیون ریال از این درآمد  پوشش داده‌است.
پیش‌بینی درآمدهای حاصل از ارائه خدمات کارت‌خوان مبلغ ۳,۲۰۵,۰۳۹ میلیون در دوره یک ساله است  که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ معادل ۲,۳۵۶,۶۴۶ میلیون ریال از آن را محقق کرده است. 
همچنین این شرکت رقمی معادل ۳۵۶,۲۰۱ میلیون ریال درآمد حاصل از موبایل در سال مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۹۶، برای خود پیش‌بینی کرد که در ۹ ماه ابتدای این سال مالی ۲۶۱,۹۱۳ میلیون ریال از این رقم را به دست آورده است.
پیش‌بینی درآمد این شرکت از محل فعالیت‌های اینترنتی و قبوض در دوره یادشده ۱۶۱,۷۸۲ میلیون ریال بوده که در ۹ ماه منتهی به ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ معادل ۱۱۸,۹۵۸ میلیون ریال از این مبلغ را پوشش داده وهمچنین درآمد شرکت سپ در یک سال از بخش سایر کارمزدهای POS معادل ۳۲۰,۵۳۰ میلیون ریال است در ۹ ماه منتهی به ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ رقمی معادل ۲۳۵,۶۸۴ میلیون ریال محقق شد..
 ترکیب صاحبان شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با نماد "سپ" و سرمایه ۱,۸۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به شرح زیر است:
بانک رفاه با  ۵۴۰ میلیون سهم، ۳۰ درصد مالکیت را در دست دارد.
بانک سامان با ۵۰۱ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۱۵۸ سهم ۲۷.۸۷ درصد از مالکیت را در دست دارد.
گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان با ۲۷۳ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۵۴ سهم ۱۵.۲۱ درصد از مالکیت را در دست دارد.
بیمه سامان با ۲۷۰ میلیون سهم ۱۵ درصد از مالکیت را بر عهده دارد.
شرکت سرمایه گذاری سرآمد اندوخته سازان فردا با ۹۰ میلیون سهم ۵ درصد از مالکیت را بر عهده دارد.
شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین توسن با ۷۰ میلیون و ۹۷۶ هزار ۷۶۸ سهام ۲.۹۸ درصد مالکیت را در دست دارد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

مبادله اوراق مسکن رکورد زد

بانک رفاه بلوک ۳.۸ درصدی "شبندر" را خرید

اعلام چالش های مهم نظام بانکی

بی ثباتی نرخ ارز، چالشی برای اقتصاد

نرخ دلار زمستان سال آینده ۴۴۵۰ تومان می‌شود

فرصت تازه بانک ملی ایران برای خیرین

۵ عامل افزایش نرخ ارز در بازار آزاد

پیش بینی قیمت طلا غیر ممکن شد

دلار در بازار کمیاب شد

اجرای طرح چشمه تعاون در بانک توسعه تعاون

قرعه‌کشی جشنواره کارت هدیه بانک کارآفرین

۲راه پیش روی یارانه بگیران: انصراف یا چک شدن حساب بانکی!

بازار سیاه دلار داغ شد

رشد کم سابقه سپرده‌های بلند مدت

بانک مسکن پیشگام در صدور بیمه‌نامه کیفیت

نقش پست بانک در توسعه مناطق روستائی

ثبت روزهای متلاطم در بازار ارز ایران

نوسان نرخ دلار و سکه در بازار آزاد

صرافان معاملات دلار را متوقف کردند

سرمایه های اصلی بانک رسالت

دولت سکوتش را در قبال نرخ ارز بشکند

افتتاح شرکت دانش بنیان با وام بانک صنعت

بانک پارسیان در همایش بانکداری الکترونیک

تصویب چگونگی امهال وام مناطق زلزله‌زده

پرواز قیمت سکه درصرافی‌ها/جدول

دلاردر صرافی ها ۶۰ تومان گران شد/جدول

نخستین بانک خصوصی به تاپ پیوست

اصلاح مالیات بر ارزش افزوده طلا

برگزاری یک همایش ملی با حمایت بانک انصار

کارنامه‌ وام‌دهی بانک قرض الحسنه مهر