تحرک بازار مسکن با اهرم وام بانکی

۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹کد خبر: 213557
عضو کمیسیون عمران مجلس عاملیت چند بانک در پرداخت تسهیلات مسکن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تحرک در بازار مسکن با افزایش بانک‌های ارایه‌دهنده تسهیلات نزدیک است.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، سیدابوالفضل موسوی بیوکی با مثبت ارزیابی کردن عاملیت چند بانک در پرداخت تسهیلات مسکن، گفت: پرداخت تسهیلات از سوی چند بانک به ایجاد تحرک در بخش مسکن منجر می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تحرک در بازار مسکن بسیاری از صنایع نیز درگیر متحول می‌شود، افزود: با افزایش تسهیلات‌دهی در بخش مسکن رونق اشتغال رخ داده است، بنابراین همه کارشناسان و متخصصان از اینرو به اهمیت بخش مسکن اذعان دارند.
 
نوسازی بافت فرسوده با عاملیت بانک‌های مختلف در ارایه تسهیلات مسکن سرعت می گیرد
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با افزایش تسهیلات‌دهی بانک های مختلف در بخش مسکن بسیاری از دستگاه ها به حرکت و تکاپو در می آیند، تصریح کرد: با توجه به زلزله های اخیر و هشدارهایی که در بخش مسکن و ساختمان داده شد باید نسبت به ترمیم و نوسازی بافت های فرسوده اقدام کنیم، از اینرو عاملیت بانک های مختلف در حوزه مسکن اقدامی شایسته و درخور تقدیر است.
وی با بیان اینکه با ورود بانک های مختلف در حوزه تسهیلات دهی در بخش مسکن مقاوم سازی بسیاری از ساختمان ها تسریع می شود، گفت: مسکن دار کردن مردم نیز با این رویه سرعت بیشتری به خود می گیرد.
موسوی بیوکی با تاکید بر اینکه باید تولید مسکن در کشور افزایش یابد، افزود: یکی از راه هایی که مسکن را به خط تولید هدایت کرده و در نتیجه رونق اقتصادی، تولید و اشتغال را به همراه خواهد داشت همراهی سایر بانک ها با بانک مسکن در تسهیلات دهی در حوزه مسکن است.
 
تامین منابع مالی در حوزه مسکن مهم ترین دغدغه است
وی با بیان اینکه بحث تامین منابع مالی در حوزه مسکن مهم ترین دغدغه در این بخش است، گفت: اگر بانک‌ها بتوانند نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز تولید ساختمان در کشور کمک کنند، امر مهمی رخ داده از این رو باید از حضور بانک های مختلف در این امر قدردانی کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بانک مسکن به تنهایی نمی‌تواند تامین اعتبار مورد نیاز در حوزه مسکن را انجام دهد، افزود: ضرورت حضور بانک‌های دیگر برای کمک به بانک مسکن در تامین مالی بخش مسکن لازم است تا به این ترتیب این بخش درگیر تحولی اساسی شود.
 
بانک ها به پرسنل خود تسهیلات مسکن ارایه کنند
به نوشته خانه ملت، موسوی بیوکی ادامه داد: اگر بقیه بانک‌ها نیز حتی برای پرسنل، بخش ها و ساختمان های تحت تملک خود اقدام به ارایه تسهیلات مسکن کنند می توانند در رونق بازار نقش آفرین باشند. وی گفت: عاملیت بانک های مختلف در ارایه تسهیلات مسکن به رفع بی نیازی در حوزه تامین مسکن مردم و همچنین تسریع نوسازی بافت فرسوده و مقاوم سازی آن منجر می شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک ها برای ارایه تسهیلات در حوزه مسکن نیاز به مجوز مجلس ندارند، گفت: اگر بانک ها به افزایش سرمایه بانکی نیاز داشته باشند باید از مجلس مجوز دریافت کنند، در غیر این صورت خود می‌توانند با منابع موجود به تسهیلات‌دهی اقدام کنند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

تعدیل نرخ ارز؛ موافقان و مخالفان

خرید و فروش ارزهای مجازی ممنوع شد

نسل جدیدخدمات پرداخت قبض بانک مسکن

بورس‌بازان نگران از ابهامات موجود در اقتصاد

سرقت خودپردازها در خلأ قانون

عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها/عکس

اموال موسسات مالی در اختیار بانک مرکزی است

وزیر اقتصاد، نمایندگان را قانع نکرد

قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

جلسه ویژه برای حل مشکلات ارزی

تعیین نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های پست‌بانک‌

تازه ترین نظرسنجی کیتکو درباره قیمت طلا

حذف یارانه ۲۴ میلیون پُر درآمد

گزارش وزیر اقتصاد از فروش اموال بانک‌ها

سامانه ارزی «نیما» فردا رونمایی می‌شود

مهمترین برنامه های بیمه دانا در سال ۹۷

قیمت واقعی دلار چقدر است؟

توجه ویژه سرمایه گذاران به بازار طلا

نرخ حق الوکاله موسسه ملل اعلام شد

واریز سود گروه بیستم سهام عدالتی‌ها

احتمال آغاز مجدد حراج سکه/حباب سکه از بین می رود

بهترین زمان برای خرید طلا؟

یکسان سازی نرخ ارز چقدر دوام می‌آورد

چرا روند صعودی طلا محدود شد؟

۱۰ اقتصاد برتر جهان در سال ۲۰۱۸ اعلام شد

واریز سود ۴۹ هزار تومانی سهام عدالت

چرا بازار طلا فروشان کساد شد؟

حداکثر نوسان نرخ ارز، ۶ درصد

کارگران چگونه خود را بیمه اختیاری کنند؟

قیمت دلار تا پایان سال چقدرخواهد بود؟