تهرانی‌ها چقدر یارانه می‌گیرند؟

۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۴کد خبر: 212345
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ماهانه ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه به تهرانی‌ها پرداخت می‌شود که خیلی از این یارانه‌بگیران نیازمند نبوده و می‌توان کسانی را که به یارانه نیاز ندارند، یارانه آنها را در بخش عمرانی هزینه کرد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،نعمت‌الله ترکی در ششمین جلسه شورای اداری استان تهران که به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار در محل استانداری برگزار شد، رویکردهای بودجه سال 97 را ارائه کرد.
وی تصریح کرد: بودجه سال 97 بر اساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی تهیه شده و تا پایان اسفند ماه بودجه عملکردی دستگاههای اجرایی تهیه می‌شود. تاکنون بیش از 90 درصد کار بودجه ریزی عملیاتی دستگاهها پیشرفت داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: دیگر تعیین سقف و رقم در بودجه نداریم و هر دستگاهی با توجه به ارائه گزارشهای سه ماه به سه ماه بودجه دریافت می‌کند.
ترکی به اولویتهای برنامه‌ای بودجه 97 اشاره کرد و گفت: موضوع " آب" اولین برنامه ما برای شهر تهران است. پس از آن کشاورزی، آبیاری تحت فشار، آبخیزداری، آب شرب پایتخت و شهرستانها، محیط زیست، مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها، ساماندهی حمل و نقل عمومی، توجه به مسکن و بافتهای فرسوده شهر و روستا مهمترین اولویتهای استان تهران در سال 97 است؛ پس از این اولویت ها، توسعه همگام با اشتغال قرار دارد.
وی اضافه کرد: در بودجه عمرانی سهم ما از 4.3 در بودجه سنتی به 30 درصد رسیده و در واقع سهم بودجه عمرانی ما در سال 97، 2 هزار میلیارد است.
ترکی همچنین به سرفصل چهارم لایحه بودجه 97 "عدالت اجتماعی" و پرداخت "یارانه نقدی" به نیازمندان اشاره و اظهار کرد: بودجه ریزی عملکردی و افزایش بودجه عمومی به 28 درصد برای اولین بار است که در کشور توسط دولت اتفاق می‌افتد تا بودجه کشور متکی به نفت نباشد.
وی ادامه داد: 41 میلیون و 800 هزار نفر در سال 97 یارانه خواهند گرفت که سهم کمیته امداد بالغ بر 4 میلیون، بهزیستی بالغ بر 3 میلیون و بازنشستگان بالغ بر 4 میلیون، بیماران خاص 1 میلیون، زنان سرپرست خانوار 3 میلیون، گروههای خاص 1 میلیون، ایثارگران 1 میلیون، سایر 1 میلیون نفر است؛ البته اینکه عنوان شده 40 درصد یارانه‌بگیران از لیست حذف خواهند شد هنوز قطعی نیست.
به نوشته تسنیم،ترکی گفت: ماهانه 600 میلیارد تومان یارانه به تهرانی‌ها پرداخت می‌شود که خیلی از این یارانه‌بگیران نیازمند نبوده و می‌توان کسانی را که به یارانه نیاز ندارند، یارانه آنها را در بخش عمرانی هزینه کرد. 50 درصد یعنی 300 میلیارد تومان این بودجه باید به دولت برگردد.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

مبادله اوراق مسکن رکورد زد

بانک رفاه بلوک ۳.۸ درصدی "شبندر" را خرید

اعلام چالش های مهم نظام بانکی

بی ثباتی نرخ ارز، چالشی برای اقتصاد

نرخ دلار زمستان سال آینده ۴۴۵۰ تومان می‌شود

فرصت تازه بانک ملی ایران برای خیرین

۵ عامل افزایش نرخ ارز در بازار آزاد

پیش بینی قیمت طلا غیر ممکن شد

دلار در بازار کمیاب شد

اجرای طرح چشمه تعاون در بانک توسعه تعاون

قرعه‌کشی جشنواره کارت هدیه بانک کارآفرین

۲راه پیش روی یارانه بگیران: انصراف یا چک شدن حساب بانکی!

بازار سیاه دلار داغ شد

رشد کم سابقه سپرده‌های بلند مدت

بانک مسکن پیشگام در صدور بیمه‌نامه کیفیت

نقش پست بانک در توسعه مناطق روستائی

ثبت روزهای متلاطم در بازار ارز ایران

نوسان نرخ دلار و سکه در بازار آزاد

صرافان معاملات دلار را متوقف کردند

سرمایه های اصلی بانک رسالت

دولت سکوتش را در قبال نرخ ارز بشکند

افتتاح شرکت دانش بنیان با وام بانک صنعت

بانک پارسیان در همایش بانکداری الکترونیک

تصویب چگونگی امهال وام مناطق زلزله‌زده

پرواز قیمت سکه درصرافی‌ها/جدول

دلاردر صرافی ها ۶۰ تومان گران شد/جدول

نخستین بانک خصوصی به تاپ پیوست

اصلاح مالیات بر ارزش افزوده طلا

برگزاری یک همایش ملی با حمایت بانک انصار

کارنامه‌ وام‌دهی بانک قرض الحسنه مهر