تحلیل نیوزمکس از روند انتخاب فدرال رزرو

۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۶/۸کد خبر: 197523
تحلیلگران بازارهای بین المللی و سرمایه گذاران معتقدند، رئیس آتی فدرال رزرو آمریکا باید سیاست های فعلی پولی را دنبال کند و بنابر این فرقی نخواهد داشت که چه کسی ریاست بانک مرکزی آمریکا را در ماه فوریه ۲۰۱۸ میلادی بر عهده بگیرد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی نیوزمکس،جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین سخنرانی خود در نشست جکسون هول اشاره ای به سیاست های پولی و نرخ بهره نکرده است. این در شرایطی است که سرمایه گذاران در حال گمانه زنی درباره گزینه های احتمالی جانشینی وی هستند.
نتایج نظرسنجی انجام شده از اقتصاددانان نشان می دهد که گری کوهن مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید بیشترین شانس را برای جانشینی یلن دارد و رقیب جدی وی برای این احراز این پست به شمار می رود. البته شایعاتی درباره استعفای وی در واکنش به اظهارات ترامپ درباره خشونت های اخیر در شهر شارلوتزویل مطرح شده است.
البته سرمایه گذاران بین المللی و تحلیلگران بر این باورند که فرقی نمی کند ترامپ بخواهد یلن را به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا معرفی کند یا کوهن را. در هر صورت رئیس آتی فدرال رزرو باید سیاست های فعلی پولی و نرخ بهره را دنبال کند.
فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 2 بار نرخ بهره را افزایش داده و ظاهرا قصد دارد یک بار دیگر نیز نرخ بهره را تا پایان امسال افزایش دهد. فدرال رزرو همچنین قصد دارد برنامه کاهش تراز مالی 4.5 تریلیون دلاری را به زودی آغاز کند. به نظر می رسد فدرال رزرو در نشست سپتامبر قصد دارد زمان آغاز اجرای این برنامه را اعلام کند.
البته جمهوریخواهان به شدت از سیاست های پولی و پایین نگه داشتن نرخ بهره از سوی یلن انتقاد کرده اند. آنها بر این باورند که یلن سیاست های پولی انبساطی را با هدف کمک به دولت اوباما اتخاذ کرده است.
در شرایطی که دولت ترامپ قصد دارد سیاست کاهش مالیات ها و افزایش هزینه های زیرساختی را در اولویت قرار دهد، به نظر می رسد ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی با چالش جدی روبرو خواهد شد.
به نوشته طلا،البته برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر کوهن رئیس فدرال رزرو شود، به تدریج سیاست های سختگیرانه پولی را اجرا خواهد کرد. وی در سخنانی وعده داده است تا به رشد اقتصادی 3 درصدی دست یابد. ترامپ در سخنانی طی ماه گذشته گفته است که دوست دارد فدرال رزرو فعلا نرخ بهره را پایین نگه دارد و احتمالا بار دیگر یلن را به عنوان رئیس فدرال رزرو معرفی خواهد کرد.
بی شک وضعیت سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

ارز ۳۸۰۰ تومانی نداریم

جذب سپرده‌های ارزان‌قیمت و وصول مطالبات در بانک دی

فقر نظام نظارتی در الگوی کسب و کار بانک‌ها

کسر مالیات از کارتخوان‌ها تکذیب شد

ارز به صرافی های خصوصی نمی رسد

نرخ سوم دلار تصویب شد

دومین جشنواره حساب‌های قرض‌الحسنه بانک سینا برگزار می‌شود

تسهیلات اعطایی بانک رفاه به بخش های مختلف اقتصادی

عامل اصلی افزایش قیمت طلا در ماه آینده

شناسایی تراکنش های مشکوک با سامانه کشف تقلب

چالش جدید دلار برای مسافران ایرانی

یک توصیه به سهامداران غیرحرفه‌ای

خواسته بانکداران از وزارت اقتصاد

این عوامل قیمت طلا را افزایشی کرد

با «بله» کار «خیر» کنید

چند فقره چک پاس نشد؟

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی محدود شد

روند قیمت طلا طی هفته آینده

مزایای دریافت گواهی سپرده سکه طلا از بانک سامان

بازار سرمایه به صعود ادامه می‌دهد؟

۵ رویداد مهم اقتصادی در هفته آینده

اقدام مثبت بانک مرکزی در کنترل بازار ارز

درجا زدن بیت‌کوین در مدار ۶ هزار دلاری

دلار و پوندگران و یورو ارزان شد/جدول

رانت زیرپوستی در بازار دلار ۴۲۰۰ تومانی

ایرانی‌ها چند تن طلا خریدند؟

۸۸ درصد تراکنش‌ها در اختیار کارت‌خوان‌ها

هر۳۴۰۰ ایرانی، یک شعبه بانکی

امید طلا به تشدید جنگ تجاری

۵درصد پیش‌فروش سکه در انحصار ۵۰نفر

اخبار پربازدید