خواسته وزیر صنعت از کرباسیان و سیف

۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۵/۳۰کد خبر: 197059
وزیر صنعت، معدن و تجارت از وزیر امور اقتصاد و دارایی و نیز رئیس کل بانک مرکزی درخواست کرد که علاوه بر رقابتی کردن وضعیت بنگاه‌های تولیدی، به افزایش سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی و نیز کاهش نرخ سود این تسهیلات توجه جدی داشته باشند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، پیشبرد بهبود وضعیت واحدهای تولیدی کشور با توجه به رکود موجود در این بخش و نیز شرایطی که با توجه به انباشت دیون به نظام بانکی توسط واحدهای صنعتی و تولیدی وجود دارد، نیازمند اقدام سه‌جانبه و درخور وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و نیز بانک مرکزی است تا با چاره‌اندیشی طی چهار سال آتی نسبت به تحول و تغییر در این بخش گام بردارند. به همین منظور محمد شریعتمداری که پیش از حضور در مجلس شورای اسلامی و چه در جلسه کسب رای اعتماد از نمایندگان به همکاری این سه نهاد تاکید کرده و خواستار توجه به رقابتی کردن وضعیت بنگاه‌های تولیدی، افزایش سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی و نیز کاهش نرخ سود این تسهیلات شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صراحت از مسعود کرباسیان - وزیر امور اقتصاد و دارایی - و نیز ولی‌الله سیف - رئیس کل بانک مرکزی - درخواست کرد تا با توجه جدی به رقابتی کردن وضعیت بنگاه ها کمک کند تا برای وضعیت کالاهای مصرفی و بادوام چاره اندیشی شود.
وی در همین راستا از بانک مرکزی خواست که افزایش سهم صنعت و معدن را از تسهیلات بانکی در دستور کار قر ار دهد، چرا که تولیدات صنعتی و معدنی با بازدهی ۱۰ درصدی و نرخ سود تسهیلات ۲۵ تا ۳۵ درصدی امکان حیات ندارند و باید سود تسهیلات ارائه شده در راستای نوسازی صنایع و معادن نه در حد نرخ تورم اما به این رقم نزدیک شود.
شریعتمداری پیش از آنکه جهت کسب رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی نیز حضور یابد، نظام بانکی کشور را مبتلا به مشکلات جدی دانست و خواستار هماهنگی هرچه بیشتر وزارت امور اقتصاد و دارایی با بانک‌ مرکزی در راستای تحول نظام بانکی شد.
وی عقید دارد هر چند طرحی مانند طرح رونق تولید کارگشا بوده و پرداخت ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی، پروژه‌ای درخور تلقی می‌شود اما نیاز کشور در این بخش بیش از این ارقام است و چنین اقداماتی تنها می‌تواند اشتغال جاری کشور را حفظ کند. اشتغالی که با توجه به مشکلات بیکاری موجود نیازمند تعاریف جدیدی است تا بتوان در راستای حل این مسئله گام برداشت.
به نوشته ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم همچنین به گلایه واحدهای تولیدی مختلف اشاره کرد و در مورد دغدغه این واحدها اعلام کرد که مشکلات مالی، تامین سرمایه در گردش، وجود مازاد تولید و نیز وجود تقاضای داخلی برای فروش تولیدات از مهم‌ترین مسائل و دل‌نگرانی‌های تولیدکنندگان است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

تسویه حساب مؤسسات غیرمجاز از کجا؟!

التهابات بازار ارز به نفع هیچ کسی نیست

آخرین آمار تسهیلات دهی بانک رفاه به بنگاه ها اعلام شد

سفارش خرید سکه آتی متوقف شد

نخستین فقره از وام مسکن بانک ملی پرداخت شد

بهترین فرصت برای خرید طلا

اقدامات دولت درکنترل بازار ارز و طلا

بررسی ۴ دهه تحولات نرخ ارز در ایران

ظریف: مشکل بانکی ما برجام نبود

سکه طرح جدیدارزان شد/ دلار ثابت ماند

ممنوعیت اخذ موقعیت خرید دربازار آتی سکه

بانک تجارت ۶۰ هزار "زنجان کارت" صادر کرد

قائم مقام بیمه مرکزی سرپرست می‌شود

بازار موازی ارز راه اندازی شود

تقریبا همه بانک‌هاى کشور زیان‌ده شده‌اند

ادامه افزایش ذخایر طلا طی ماه های آینده

بازار قاچاق دلار رونق گرفت

مهمترین استراتژی مدیران ارشد

مشتریان بازار طلا کم شدند

وفور شعب بانک‌ها

حمایت از حوزه سلامت، اولویت‌ نخست بانک رفاه

بانک اقتصادنوین سپرده‌های سرمایه‌گذاری ارزی افتتاح می‌کند

بانک ملت آماده همراهی گل گهر کرمان

روند صعودی ارزش دلار متوقف خواهد شد

امکان دریافت غیرحضوری دفترچه بیمه

بیمه اعتباری چیست؟

بانک سامان سپرده سرمایه‌گذاری "آتیه‌پلاس" را معرفی کرد

خبرهای خوب ارزی در راه است

پیش بینی روابط بانکی ایران با جهان

سود وام اشتغال روستایی چقدر است؟

اخبار پربازدید