در آینده نزدیک

ترازنامه سال ۹۳ بانک مرکزی منتشر می‎شود

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۷/۲۸کد خبر: 173598
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در واکنش به اخبار منتشره درباره نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری ، از انتشار ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی، در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،برخی رسانه ها روز گذشته خبری مبنی بر ارسال نامه رییس کل بانک مرکزی به رییس جمهوری مبنی بر درخواست بازپرداخت بدهی های دولت به بانک مرکزی منتشر کردند.
در عین حال، این موضوع نیز مطرح شد که هدف سیف از نامه نگاری با رییس جمهوری این بوده که بانک مرکزی بتواند با تاخیری دوساله، ترازنامه مالی خود را منتشر کند. رسانه ها عنوان کرده بودند که بانک مرکزی در حالی هر ساله به بانک های خصوصی و دولتی درباره انتشار ترازنامه مالی فشار وارد می کند که خود در دو سال گذشته ترازنامه ای منتشر نکرده است.
مطرح کنندگان موضوع نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری بر این نکته نیز تاکید داشتند که سیف در نامه به روحانی استقراض دولت از بانک مرکزی و واریز نکردن برخی مبالغ به خزانه در صورت انتشار ترازنامه سال های ۹۳ و ۹۴ را به عنوان نکات منفی یادآوری کرده است.
به صورت کلی، عنوان شده بود سیف از رییس جمهور خواسته تا دولت بدهی های خود به بانک مرکزی را پرداخت کند تا این بانک بتواند ترازنامه خود را پس از دو سال منتشر کند.
با این وجود، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی درباره ارسال نامه به رئیس جمهوری برای تسویه بدهی‌های دولت به بانک مرکزی ، به ایبنا گفت: ارسال این نامه تکذیب می شود و این خبر اصلا صحت ندارد.
این شایعات در حالی در فضای رسانه ای کشور منتشر شد که ابوالفضل اکرمی؛ مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی نیز در واکنش به اخبار منتشره درباره نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری ، از انتشار ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی، در آینده ای نزدیک خبر داد.
اکرمی هدف از تاخیر در انتشار ترازنامه سال ۹۳ بانک مرکزی را تکمیل تدریجی اطلاعات و ارقام مربوط به ترازنامه برشمرد و افزود: بزودی گزارش بانک مرکزی در دو بخش تفصیلی و خلاصه منتشر می شود.
وی زمان انتشار ترازنامه خلاصه که در قالب کتاب سبز خواهد بود را پس از تشکیل مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی اعلام کرد و افزود: در این گزارش، علاوه بر ترازنامه بانک مرکزی، عملکرد سیستم بانکی نیز ارائه می شود.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

شعب بانک کشاورزی در گلستان فعال هستند

بخشنامه دستمزد۹۸ ابلاغ شد

ماه رکورددار قیمت مسکن در سال۹۷

آمار غیر واقعی سرمایه گذاری خارجی

سیف، نماینده دولت در بانک مرکزی بود

وام کم بهره بانک ها به سیلزدگان

پوند و یورو گران شد+جدول نرخ ارزها

حضور فعال بانک رفاه در مناطق سیل زده

بانک ملی رکورد خود را شکست

«ربات آلفا» به یاری کارکنان بانک ملی آمد

بانک ملی آماده کمک رسانی به سیل زدگان

سهم سپرده های سیال در نظام بانکی کشور

سرقت از صندوق امانات یک بانک

بانکداران رفاه به یاری سیل زدگان شتافتند

طلا تا پایان امسال به ۱۳۷۵ دلار می رسد

چه عاملی طلا را گران می کند؟

توقف روند صعودی آمار چک‌های برگشتی

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد

همه معاملات بیت‌کوینی کلاهبرداری است؟

اشتباه ارزی دولت در سال ۹۷

برداشت اشتباه صرافان از قانون پول‌شویی

بازدید سرزده همتی از صرافی‌های تهران

مروری بر تحولات ارزی در سال ۹۷

قیمت دلار ۱۲۹۵۰ تومان شد

تولید زیورآلات طلا برای کشور ارزآور است

آمریکا چندین بانک ونزوئلا را تحریم کرد

هزینه وام مسکن ارزان شد؛ تقاضا کم!

طلا به زودی خواهد درخشید

طلا به عنوان سرمایه امن، رشد کرد

موانع صادرات را بردارید تا تولید طلا رونق گیرد