در آینده نزدیک

ترازنامه سال ۹۳ بانک مرکزی منتشر می‎شود

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۷/۲۸کد خبر: 173598
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در واکنش به اخبار منتشره درباره نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری ، از انتشار ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی، در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،برخی رسانه ها روز گذشته خبری مبنی بر ارسال نامه رییس کل بانک مرکزی به رییس جمهوری مبنی بر درخواست بازپرداخت بدهی های دولت به بانک مرکزی منتشر کردند.
در عین حال، این موضوع نیز مطرح شد که هدف سیف از نامه نگاری با رییس جمهوری این بوده که بانک مرکزی بتواند با تاخیری دوساله، ترازنامه مالی خود را منتشر کند. رسانه ها عنوان کرده بودند که بانک مرکزی در حالی هر ساله به بانک های خصوصی و دولتی درباره انتشار ترازنامه مالی فشار وارد می کند که خود در دو سال گذشته ترازنامه ای منتشر نکرده است.
مطرح کنندگان موضوع نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری بر این نکته نیز تاکید داشتند که سیف در نامه به روحانی استقراض دولت از بانک مرکزی و واریز نکردن برخی مبالغ به خزانه در صورت انتشار ترازنامه سال های ۹۳ و ۹۴ را به عنوان نکات منفی یادآوری کرده است.
به صورت کلی، عنوان شده بود سیف از رییس جمهور خواسته تا دولت بدهی های خود به بانک مرکزی را پرداخت کند تا این بانک بتواند ترازنامه خود را پس از دو سال منتشر کند.
با این وجود، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی درباره ارسال نامه به رئیس جمهوری برای تسویه بدهی‌های دولت به بانک مرکزی ، به ایبنا گفت: ارسال این نامه تکذیب می شود و این خبر اصلا صحت ندارد.
این شایعات در حالی در فضای رسانه ای کشور منتشر شد که ابوالفضل اکرمی؛ مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی نیز در واکنش به اخبار منتشره درباره نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری ، از انتشار ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی، در آینده ای نزدیک خبر داد.
اکرمی هدف از تاخیر در انتشار ترازنامه سال ۹۳ بانک مرکزی را تکمیل تدریجی اطلاعات و ارقام مربوط به ترازنامه برشمرد و افزود: بزودی گزارش بانک مرکزی در دو بخش تفصیلی و خلاصه منتشر می شود.
وی زمان انتشار ترازنامه خلاصه که در قالب کتاب سبز خواهد بود را پس از تشکیل مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی اعلام کرد و افزود: در این گزارش، علاوه بر ترازنامه بانک مرکزی، عملکرد سیستم بانکی نیز ارائه می شود.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

اطلاعیه بانک ملی در خصوص استخدامی ها

نرخ نیمایی حذف نمی‌شود

پایان رقابت بانک ها برسر نرخ سود

نماد بانک ملت تا ۱۲ تیر بسته می ماند

بانک سینا ۲۵.۰۰۰ جوان را صاحب کار کرد

بیمه پارسیان ۵.۰۰۰ میلیارد ریالی می شود

همه نگاه ها به فدرال رزرو دوخته شد

مالیات دهندگان سکه مشخص شد

نرخ سود بانکی افزایش نمی‌یابد

نیت خیر خود را با بانک ملی عملی کنید!

پیشروی نیرومند دلار در برابر رقبای جهانی

روند افزایشی طلای جهانی متوقف شد

گزارش عملکرد ۱۲ ماهه ۷ بانک منتشر شد

آغاز پنجمین جشنواره قرض‌الحسنه بانک آینده

بانک سامان میزبان فعالان صنعت غذا

دلیل مخالفت‌ها با FATF

ماجرای علامت دلار چیست؟

جزییات وام ویژه بانوان در بانک سینا

شما در کدام گروه مالیاتی هستید؟

شرط بهبود اوضاع اقتصادی

اقتصاد ایران به کجا می‌رود‌

هشدار به افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند

قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟

نفس های آخر چک بی‌محل

حرکت همسوی سکه با دلار

کمک ۵۰۰ میلیون ریالی بانک رفاه به کهریزک

شعب ویژه بانک ملی برای مودیان مالیاتی

جایگاه برتر بانک ملی در گزارش شاپرک

آماده سازی عملیات بازار باز بانکی

قیمت دلار به چند تومان می‌رسد؟