در آینده نزدیک

ترازنامه سال ۹۳ بانک مرکزی منتشر می‎شود

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۷/۲۸کد خبر: 173598
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در واکنش به اخبار منتشره درباره نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری ، از انتشار ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی، در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،برخی رسانه ها روز گذشته خبری مبنی بر ارسال نامه رییس کل بانک مرکزی به رییس جمهوری مبنی بر درخواست بازپرداخت بدهی های دولت به بانک مرکزی منتشر کردند.
در عین حال، این موضوع نیز مطرح شد که هدف سیف از نامه نگاری با رییس جمهوری این بوده که بانک مرکزی بتواند با تاخیری دوساله، ترازنامه مالی خود را منتشر کند. رسانه ها عنوان کرده بودند که بانک مرکزی در حالی هر ساله به بانک های خصوصی و دولتی درباره انتشار ترازنامه مالی فشار وارد می کند که خود در دو سال گذشته ترازنامه ای منتشر نکرده است.
مطرح کنندگان موضوع نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری بر این نکته نیز تاکید داشتند که سیف در نامه به روحانی استقراض دولت از بانک مرکزی و واریز نکردن برخی مبالغ به خزانه در صورت انتشار ترازنامه سال های ۹۳ و ۹۴ را به عنوان نکات منفی یادآوری کرده است.
به صورت کلی، عنوان شده بود سیف از رییس جمهور خواسته تا دولت بدهی های خود به بانک مرکزی را پرداخت کند تا این بانک بتواند ترازنامه خود را پس از دو سال منتشر کند.
با این وجود، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی درباره ارسال نامه به رئیس جمهوری برای تسویه بدهی‌های دولت به بانک مرکزی ، به ایبنا گفت: ارسال این نامه تکذیب می شود و این خبر اصلا صحت ندارد.
این شایعات در حالی در فضای رسانه ای کشور منتشر شد که ابوالفضل اکرمی؛ مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی نیز در واکنش به اخبار منتشره درباره نامه نگاری رییس کل بانک مرکزی با رییس جمهوری ، از انتشار ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی، در آینده ای نزدیک خبر داد.
اکرمی هدف از تاخیر در انتشار ترازنامه سال ۹۳ بانک مرکزی را تکمیل تدریجی اطلاعات و ارقام مربوط به ترازنامه برشمرد و افزود: بزودی گزارش بانک مرکزی در دو بخش تفصیلی و خلاصه منتشر می شود.
وی زمان انتشار ترازنامه خلاصه که در قالب کتاب سبز خواهد بود را پس از تشکیل مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی اعلام کرد و افزود: در این گزارش، علاوه بر ترازنامه بانک مرکزی، عملکرد سیستم بانکی نیز ارائه می شود.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

۴ نکته مهم در پرداخت وام بانکی

شرایط خارج شدن چک از تعقیب جزایی

سهم ایران از رشد اقتصاد جهانی!

هزینه امتیاز وام بدون سپرده مسکن چقدر است؟

دویچه بانک نام ۲۸ شهر برتر جهان برای کار را منتشر کرد

اولویت های بانک کشاورزی در امور اعتباری

دستور نوبخت به بانک‌ها!

دلار به مرز ۱۱۶۰۰تومان رسید

پالادیوم رکورد زد، قیمت طلا بالا ماند

پیش بینی دو موسسه از قیمت طلا

سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان عملیاتی می‌شود

یارانه نقدی چه کسانی حذف می‌شود؟

آخرین مراحل راه‌اندازی کانال ویژه مالی اروپا

۱۷هزار نفر از بانک صادرات وام ۶ درصد گرفتند

سهام بانک صادرات، از نقدشونده‌ترین سهام‌ها

کاهش خطر سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال

رشد قیمت طلا به بالاترین سطح رسید

نکات ضروری پرداخت تسهیلات

عاملی که موجب درخشش طلا خواهد شد

خواب زمستانی مسکن

بازار ارز مستعد ریزش تازه است؟

معرفی خدمات بانک ملی با ابزارهای نوین

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون

نرخ پوندافزایش و نرخ یورو کاهش یافت

وکیل مالباختگان سکه ثامن متهم کرد

سه باور اشتباه معامله‌گران ارز

معوقات بانکی چقدر است؟

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شد

مسکن سال بعد وضع خوبی ندارد

بهبود شرایط تبادلات بانکی