پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به شبه ربوی بودن بانک‌ها
شرایط برای نرخ سود تک‌رقمی آماده نیست

رئیس شورای پول و اعتبار در پاسخ به انتقادات مطرح شده در رابطه با نرخ بالای سود بانکی گفت: در برخی اقتصادها نرخ سود بانکی پایین و در حد صفر نیز است، اما در اقتصاد ایران شرایط برای رسیدن به نرخ سود تسهیلات بانکی در حد تک رقمی فعلا وجود ندارد چرا که برخی عدم تعادل‌ها در حوزه بانکی مانع از این اتفاق می‌شود.
ورود و خروج بی‌نام بالای ۱۰هزار یورو ممنوع
مقررات ارز همراه مسافر ابلاغ شد

گمرک ایران با ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر، ورود و خروج ارز بیش از ۱۰ هزار یورو یا معادل سایر ارزها را بدون اظهار ممنوع اعلام کرد.
ماجرای حذف سود سپرده‌گذاران فرشتگان

با وجود آغاز تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان، تجمعات همچنان ادامه دارد. این بار تقاضای دریافت سود وجوهی که در این تعاونی سپرده شده بود عامل اعتراض ذینفعان است.
حسن روحانی رئیس جمهور دوازدهم ایران شد

وزیر کشور با اعلام نتیجه نهای آرای ریاست جمهوری حسن روحانی را دوازدهمین رییس جمهور ایران اعلام کرد.
سی و نهمین هم اندیشی آموزشی آمار اقتصادی
آمار بانک مرکزی دیده‌بان وضعیت اقتصادی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بخش آمار بانک مرکزی را باید به مثابه دیده‌بان بانک مرکزی تلقی کرد که به رصد وضعیت اقتصادی جاری کشور می‌پردازد.
قیمت دلار نزولی شد/طلا صعود کرد

قیمت طلا در حالی امروز تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا و افت شاخص سهام با افزایش نسبی روبرو شده است که در حال ثبت بیشترین افزایش هفتگی از اواسط آوریل قرار دارد.
رئیس کل بانک مرکزی: نگران بازار ارز نباشید

رئیس کل بانک مرکزی با انتقاد از کسانی که قصد داشتند بازار ارز را دستخوش نوسان کنند، نوشت: بازار ارز از وضعیت با ثبات و پایداری برخوردار است.
یارانه های نقدی در نقش وثیقه بانکی
شیوه اعطای تسهیلات یاراکارت به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی به منظور پوشش گسترده کارتهای اعتباری و تسهیل بهره‌مندی تمام اقشار جامعه از تسهیلات بانکی به پشتوانه یارانه واریزی به حساب خانوارها، طرح «یاراکارت اعتباری» را به بانک‌ها ابلاغ کرد.
از امروز
آغاز پرداخت سپرده‌های کمتر از ۱۰میلیون تومان در کاسپین

پرداخت سپرده های کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در موسسه کاسپین از امروز آغاز می‌شود.
۴درصدی که وام کلان گرفتند مشخص شدند

رئیس کل بانک مرکزی خطاب به کسانی که ادعای اعطای وام‌های میلیاردی بدون بهره به اشخاص خاص را مطرح می‌کنند گفت که این‌ها اظهارانی ساده اندیشانه و بی‌محتواست.
بانک مرکزی: بانک‌ها با سازمان مالیات همکاری کنند

بانک مرکزی طی بخشنامه ای بر لزوم همکاری بانک ها و موسسات اعتباری با اداره امور مالیاتی مبنی بر توقیف و مسدودی حساب مودی بدهکار تاکید کرد.
ورشکستگی بانک‌ها برابر با تخریب اقتصاد
تیر خلاص را به اقتصاد ایران خواهند زد؟

علی رضاقلی، پژوهشگر معتقد است: دوران احمدی‌نژاد یکی از دوره‌های پرفساد تاریخ ایران است و آن را با دوران مغول، سردمدار فساد در ایران قیاس می‌کند.
چرا موسسه کاسپین به مشکل برخورد؟

مدیرکل نظارت بر بانک‌های بانک مرکزی با بیان دلایل بروز مشکلات در موسسه کاسپین، از جدیت و فشار این بانک برای تعیین تکلیف تعاونی های منحله و رفع مشکلات سپرده‌گذاران خبر داد.
دستورالعمل مبارزه با پولشویی روی میز شورای پول

رییس کل بانک مرکزی از تهیه دستورالعمل مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خبر داد و گفت: این دستورالعمل در جلسه این هفته شورای پول و اعتبار مطرح و در صورت تصویب به بانک ها ابلاغ می شود.
رئیس کل بانک مرکزی
بدهکار بودن دولت به بانک‌ها عجیب نیست

رئیس کل بانک مرکزی ضمن تایید افزایش بدهی دولت به بانک‌ها در دولت فعلی، تاکید کرد که بدهکار بودن دولت به نظام بانکی ادعای نادرستی نیست، اما موضوع عجیبی هم نیست.
ابلاغ دستورالعمل الزامات ناظر بر حاکمیت شرکتی در مؤسسات غیردولتی

بانک مرکزی «دستورالعمل الزامات ناظر بر حاکمیت شرکتی در مؤسسات اعتباری غیردولتی» را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.
از سوی معاون اول رئیس جمهوری
تکالیف اولویت‌دار بانک مرکزی در سال ۹۶ ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهوری، تکالیف و پروژه های اولویت دار بانک مرکزی «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» را برای اجرا در سال ۱۳۹۶ ابلاغ کرد.
معاون اقتصادی بانک مرکزی
آثار رفاهی رشد اقتصادی با وقفه نمایان می‌شود

معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه روند اقتصاد در سال جاری مثبت خواهد بود، گفت: آثار رفاهی رشد اقتصادی با وقفه اتفاق می‌افتد.
توسط رئیس پژوهشکده پولی و بانکی
برنامه‌های بانک مرکزی در ۴ سال آینده اعلام شد

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی یکی از برنامه‌های بانک مرکزی در ۴ سال آینده را جلوگیری از جنگ قیمتی بین نرخ سود در بازار پول و سرمایه دانست.
رونمایی از روش نوین پرداخت موبایلی(NFC )

رییس کل بانک مرکزی در مراسم رونمایی از روش نوین پرداخت موبایلی(NFC) در جمع مدیران ستادی و روسای شعب بانک پارسیان تاکید کرد: در دنیا فروش خدمات بانکی به عنوان یک اصل پذیرفته شده است در حالی که در ایران ارایه خدمات بانکی در حد رایگان انجام می شود و لازم است بانک ها ضمن گسترش خدمات بانکداری الکترونیکی، به موضوع درآمدزایی از این طریق توجه کنند.
برکناری رئیس اف بی آی،دلار را ارزان کرد

نگرانی های سیاسی در آمریکا پس از برکناری جیمز کومی رئیس اف بی آی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور موجب افزایش فشار بر ارزش دلار شده و این مساله در نهایت افزایش قیمت جهانی طلا را در پی داشته است.
پیش بینی UBS از بازارهای جهانی طلا

موسسه سرمایه گذاری یو بی اس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: گرچه قیمت طلا در کوتاه مدت تحت فشار زیادی قرار خواهد داشت ولی افت قیمت موجب رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای هند و چین خواهد شد و این مساله در نهایت مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا و رسیدن قیمت به زیر ۱۲۰۰ دلار می شود.
قائم مقام بانک مرکزی توضیح داد
جزییات بخشودگی جرایم دیرکرد سود تسهیلات

قائم مقام بانک مرکزی گفت: براساس گزارش بانک های عامل تا تاریخ ۱۸‏/۲‏/۱۳۹۶ ، برای اجرای اولویت‌های مرحله اول و دوم بخشودگی سود تسهیلات در مجموع بالغ بر۱۰.۳۰۰ میلیاردریال بابت بخشودگی سود از کل سهمیه تعیین شده برای بانک ها مصرف و در نتیجه ۲۶۷.۷۴۰ پرونده تعیین تکلیف شده است.
ابلاغ بخشش سود تسهیلات تا سقف ۲۵ میلیون تومان

بخشودگی سود برای تسهیلات حداکثر تا سقف ۲۵ میلیون تومان، درصورت تقاضای بدهکار و واریز اصل بدهی تا تاریخ ۳۱ خردادماه سال جاری، صرفاً برای «مانده مطالبات تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت، حوادث غیرمترقبه و مسکن روستایی» و «مانده مطالبات امهال شده آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه» ابلاغ شد.
با پرداخت صدقه به مردم، غول خفته تورم بیدار می‌شود

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه پرداخت یارانه و کارانه غول خفته تورم را مجدد بیدار می کند و کسادی را به جامعه کسب و کار هدیه می کند، گفت: مردم باید بتوانند زندگی شرافتمندانه ای را با هشت ساعت کار مفید روزانه داشته باشند، با پرداخت صدقه نمی توان شرافت و عزت را برای مردم تامین کرد.