امکان سقوط قیمت طلا به ۱۲۲۰ دلار

تحلیل تکنیکال موسسه سی ام سی مارکتز نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۵۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا ۱۲۲۰ دلار کاهش خواهد یافت.
عواملی که قیمت طلا را گران می کند

قیمت طلا که هفته گذشته با رشد ۲.۱ درصدی روبرو شده بود، در آغاز مبادلات هفته جاری نیز تحت تاثیر نگرانی های سیاسی در آمریکا و کاهش ارزش دلار قرار گرفته و با افزایش نسبی روبرو شده است.
انتخابات بر قیمت طلا ‌تاثیرگذار نبود

احمد وفادار کارشناس طلا در رابطه با انتخابات و تاثیر آن بر قیمت طلا گفت: افزایش قیمت برای­­ طلا در چند روز آینده نخواهیم داشت و انتخابات ریاست جمهوری تاثیر مستقیمی بر بازار طلا و سکه ندارد.
قیمت جهانی طلا افزایش خواهد یافت

تحلیلگران اقتصادی اعلام کردند: در حالی که هفته آینده آمار و اطلاعات زیادی منتشر نخواهد شد، به نظر می رسد تنش های سیاسی در آمریکا طی روزهای آینده موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا خواهد شد.
تحلیل بانکANZ ازآینده قیمت طلا
با این شرایط طلا گران می‌شود

تحلیلگران اقتصادی بانک ای ان زد استرالیا بر این باورند که اگر تنش های سیاسی آمریکا ادامه یابد، قیمت طلا در کوتاه مدت با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و احتمالا سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری نیز شکسته خواهد شد.
بهبود وضعیت نرخ ارز، سایه روشن اقتصاد

چند سالی است که زمزمه‌هایی از تک‌نرخی‌شدن ارز در اقتصاد ایران به گوش می‌رسد؛ زمزمه‌هایی که هرازگاهی از مهم‌ترین هدف بانک مرکزی برای پایان‌دادن به رانت و فساد در دنیای اقتصادی کشور، حکایت می‌‍‌کنند. واقعیت این است که بهبود وضعیت نرخ ارز هنوز هم به‌عنوان سایه روشن اقتصاد کشور مطرح است و با همه مزایایی که دارد، بسیاری از تحلیلگران، از آن به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین چالش‌های اقتصاد کشور یاد می‌کنند؛ چالشی که سایه‌اش بعد از سال‌ها جنگ در کشور، احساس شد.
کاهش دلار قیمت طلا را افزایش داد

بازار ارز و طلا روز یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۶ و دو روز بعد از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، همچنان با روند نزولی نرخ ارز متاثر از نتیجه انتخابات و همچنین کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزها در بازارهای جهانی و از سوی دیگر، رشد نرخ اونس طلا و اثر آن بر قیمت سکه و طلا در بازار ایران و پیش‌بینی کاهش تقاضای طلا در آستانه ماه رمضان، مواجه شده است.
دوگانه مورد نیاز برای تک نرخی شدن ارز

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:دستیابی به "ثبات در اقتصاد" و "درآمدهای ارزی پایدار" لازمه تحقق سیاست تک نرخی شدن ارز است.
نگاه فعالان بازار ارز و طلا به آینده کشور

درپی خوش بینی به آینده اقتصادی کشور به دلیل تداوم سیاست‌های دولت یازدهم در نخستین روز پس از انتخابات (شنبه) شاخص بورس ۷۳۳ واحد رشد کرد و در بازارهای ارز و طلا نیز قیمت‌ها کاهش قابل توجهی پیدا کرد. به اعتقاد کارشناسان اجرای سیاست‌های منطقی دولت در حوزه اقتصاد باعث شده است فعالان بازار نگاه مثبتی به چهار سال آینده کشور داشته باشند.
تاثیرات سیاست‌زدگی در بازار فلزات

امید کوتاه‌مدت در بازار فلزات گرانبها تداوم دارد. رشد بیش از ۲ درصدی قیمت فلز زرد در هفته گذشته که بهای اونس طلا را به میانه کانال ۱۲۰۰ دلار برد، پیش‌بینی کارشناسان حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران خرد از روند کوتاه‌مدت را افزایشی کرده است. اونس طلا هفته گذشته با ۲۸ دلار جهش به بهای ۱۲۵۶ دلار رسید تاکنون نظرسنجی‌های «کیتکو» حامل خوش‌بینی به روزهای کاری آینده باشد.
بررسی وضعیت ۳ ارز پرتقاضا در بازار داخلی

آمارها از بررسی ۹ صرافی وابسته به بانک‌ها حاکی از آن است که «درهم»، «یورو» و «دلار» به ترتیب سه ارز پرتقاضا در بازار داخل بوده است. مطابق این بررسی‌ها در سال ۱۳۹۴، حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان اسکناس خارجی عرضه شده که از میان ارزها ۴۳ درصد سهم درهم امارات، ۲۸ درصد سهم یورو و ۲۰ درصد سهم دلار آمریکا بوده است. همچنین در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲، بیشترین تقاضای ارز برای یورو بوده است؛ حال آنکه در دو سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، میزان تقاضا برای درهم امارات نسبت به سایر اسعار بالاتر بوده است.
فضای بازار ارز آرام شد

دلار که در اولین روز هفته تحت‌تاثیر اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری بیشترین افت در سال ۹۶ را تجربه کرد، روز یکشنبه نوسان کمی را به ثبت رساند. در دومین روز هفته فضای بازار آرام‌تر بود و به‌سوی عادی شدن حرکت کرد.
تازه ترین نظرسنجی کیتکو درباره آینده طلا

در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز ۱۸ کارشناس اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۱ نفر معادل ۶۱ درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. ۳ نفر معادل ۱۷ درصد نیز پیش بینی کردند که قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و ۴ نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.
عوامل موثر بر نوسانات قیمت طلا در آینده

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که تنش های سیاسی در واشنگتن طی هفته های آینده نیز ادامه خواهد یافت و این مساله مهمترین عامل موثر بر نوسانات قیمت طلا خواهد بود.
واکنش قیمت دلار به نتیجه انتخابات

یک روز پس از انتخابات و پس از روی کار آمدن دولت اصلاحات بازار ارز با کاهش جزیی به دولت روحانی خوشامد گفت‌.با وجود انتظاری که برخی فعالان بازار ارز و صرافان برای فضای پس از انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند، روز گذشته یعنی یک روز پس از برگزاری انتخابات و در آستانه اعلام نتایج فضای بازار برخلاف برخی تصورات و گمانه‌زنی‌ها آرام بود‌.
وضعیت آرام بازار طلا و ارزپس از انتخابات

کارشناسان بازار طلا و ارز معتقدند که ثبات بازار طلا و ارز و کاهش نرخ دلار به پایین‌ترین سطح در هفته‌های اخیر، این پیام را به فعالان اقتصادی داده که روحانی رییس‌جمهور دوازدهم ایران شده و انتظار می‌رود که تا سال ۱۴۰۰ ضمن حفظ روند سیاست‌های چهارسال اخیر و ایجاد ثبات در بازارهای مختلف، اصلاحات ساختاری اقتصاد، بهبود رشد اقتصادی و فضای کسب‌وکار، کنترل تورم و توجه به رونق بازارها نیز ادامه یابد.
سقوط دلار رکورد زد

در روزی که نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد، دلار به پایین‌ترین قیمت از ۲ اردیبهشت رسید. روز شنبه، شاخص بازار ارز ۳۸ تومان از ارزش خود را از دست داد تا از مرز روانی ۳ هزار و ۷۵۰ تومان پایین برود و روی قیمت ۳ هزار و ۷۴۸ تومان قرار بگیرد.
اونس در میانه کانال ۱۲۰۰ دلار ایستاد

ماه میلادی مه، ماه بسیار پرافت‌و‌خیزی برای فلز زرد بوده است. در حالی که هفته اول این ماه، سقوط بیش از ۳ درصدی بهای اونس طلا را در پی داشت، هفته دوم، هفته ثبات قیمت نهایی و بازدهی صفر بود. با این همه هفته سوم هفته رشد ۳/ ۲ درصدی شد تا بازارها به هفته چهارم خوش‌بین باشند.

تحلیل اوضاع بازارارز وسکه بعد از انتخابات

رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره تحلیل خود از بازار ارز و سکه امروز تهران، با توجه به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قیمت جهانی طلا طی هفته گذشته با افزایش ۲۸ دلاری مواجه بود که این موضوع بر قیمت طلا در داخل کشور نیز تاثیرگذار بود.
بی تفاوتی دلار به نتایج انتخابات

دیگر خبری از نوسان یکباره در بازار و شدت گرفتن روند رشد قیمت‌ها و حضور گسترده دلالان و نوسان گیران بازار نیست. آنهم در شرایطی که برخی طی هفته‌های اخیر و با پیش بینی نوسان بازار مشوق خرید این ارز برای سودگیری پس از انتخابات بودند.
طلا در حال ثبت بهترین عملکرد در 5هفته اخیر

قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته با افزایش ۲.۱ درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد این فلز زرد در ۵ هفته اخیر به شمار می رود.
روزهای بی رمق دلار /نمودار

بررسی هفتگی دلار در هفته گذشته حاکی از آن است که نرخ دلار در روز ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری با نرخ ۳ هزار و ۷۵۴ تومان به کمترین رقم خود رسید.
تحولات آمریکا به نفع طلا تمام شد

تحولات آمریکایی کاملا به نفع طلا تمام شده است. هفته گذشته، تنش‌های ایجاد شده در واشنگتن به علت اخراج رئیس «اف بی آی» توسط دونالد ترامپ، کاملا حامی طلا بود. با انتشار گزارش‌هایی مبنی بر درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا از جیمز کومی برای پایان دادن به تحقیقات درباره ارتباط اطرافیان ترامپ با روسیه، شاخص‌های دلار و سهام تضعیف شدند و طلا گران‌تر شد.
نظرسنجی پلاتز درباره قیمت طلا درآینده

تازه ترین نظرسنجی پلاتز حاکی است که قیمت طلا طی روزهای آینده به ثبات نسبی خواهد رسید یا با افزایش روبرو خواهد شد.
آینده قیمت دلار وابسته به نتایج انتخابات

با توجه به رشد دلار در طول هفته، میزان بازدهی آن در آخرین هفته اردیبهشت ماه به 5 دهم درصد رسید. این ارز دو هفته پیش کاهش 2 دهم درصدی را به ثبت رسانده بود. به گفته فعالان، در آخرین روز هفته، برخی معامله‌گران ارزی سعی کردند با ادامه جوسازی پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری دامنه نوسان را بالا ببرند، ولی در ادامه با پایین آمدن هیجان، قیمت در مسیر کاهشی قرار گرفت.