جذب سرمایه گذاری خارجی پس از برجام

امیر هامونی درباره میزان جذب سرمایه گذاری خارجی پس از برجام، افزود: پیش از برجام، سرمایه گذاران خارجی حضور چشمگیری در فرابورس نداشتند، اما با اجرای برجام، سرمایه گذاران خارجی وارد بازار بدهی و سهام کنترلی بخش شرکت ها شدند.
اعلام اسامی سهامدارترین شرکتهای بورس

اسامی بزرگترین شرکتهای بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام شد که بر این اساس سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۴۱ هزار و ۱۱۴ سهامدار در پایان آذر ماه امسال در صدر بزرگترین شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار ایستاد.
تقویت 10 واحدی شاخص کل بورس

امروز دوشنبه دماسنج بازار سرمایه از ابتدای باز شدن معاملات روند نوسانی را پیش گرفت و در میانه ساعات داد و ستدها توانست تا رقم ۷۹ هزار و ۱۱۳ واحدی بالا رود اما پس از آن با نوسان‌هایی روبه‌رو شد و در نهایت نسبت به روز گذشته ۱۰ واحد بالا رفت و به رقم ۷۹ هزار و ۸۴ واحدی رسید
چراغ قرمزبورس روشن شد‬‎

شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با کاهش ۷۹ واحدی به پله ۷۹ هزار و ۷۲ واحد رسید.
بسته ماندن نمادبانک‌ها به نفع اقتصاد نیست

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه با انتقاد از بسته بودن نمادهای معاملاتی بانکهای بورسی گفت: چندماهی است که این شرکت های وابسته به بانکها در بورس معاملاتشان در بورس غیر فعال شده است و این وضعیت برای اقتصاد خوب نیست. همچنین ادامه این وضعیت برای سرمایه گذاران خرد که در این شرکت ها سرمایه گذاری کردند هم ضرر می رساند.
بازار سرمایه بازتابی از وضعیت شرکت ها

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بسیاری از شرکای تجاری خارجی، هنوز با دیدی پر از تردید و نگرانی به بازار کشور نگاه می کنند که بازگشت به حالت اولیه زمان زیادی می برد.
۴۰ هزار و ۸۹۲ قرار داد آتی سکه در بورس کالا

معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران به ۵ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال رسید که نسبت به معاملات پنجشنبه رشد ۸۴ درصدی را تجربه کرد.
شرط حضور شرکت های کوچک درفرابورس

معاون نظارت بر بورس و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار «برخورداری از توان تخصصی و حضور بنیانگذار در مدت مشخص» را از شروط فعالیت شرکت ها در بازار پایه فرابورس اعلام کرد و گفت: شرکت هایی که در این بازار حضور دارند، به سایر بازارها منتقل می شوند.
بازگشت شاخص به کانال ۷۹ هزار واحد

در جریان معاملات روز گذشته نماگر بازار با رشد ۱۹۷ واحدی مواجه شد و ضمن بازپس‌گیری کانال ۷۹ هزار واحد در ۷۹ هزار و ۷۳ واحد به تثبیت رسید. روند معاملات روز گذشته بازار سهام همانند روز شنبه با افزایش تقاضا و رشد چشمگیر شاخص کار خود را آغاز کرد و این روند صعودی را تا پایان ادامه داد.
ریسک‌های تالارشیشه ای در یک نگاه

یک کارشناس بازار سرمایه از بازگشت نماد معاملاتی بانک‌ها به تالار شیشه‌ای، روی کار آمدن ترامپ و شفاف شدن موضع وی نسبت به برجام، تعادل و رشد قیمت جهانی نفت و انتشار گزارشات ۹ ماهه شرکت‌ها از عوامل تعیین‌کننده جهت بازار در روزها و هفته‌های آینده یاد کرد‌.
معاملات بلوکی و شاخص سبز

*لیلا آقایی/تحلیلگر بازارهای مالی
پس از دو هفته
بورس کانال ۷۹هزار واحدی را فتح کرد

نماگر بورس تهران دیروز برای دومین روز متوالی در هفته جاری به حرکت خود در مسیر صعودی ادامه داد و با رشد ۱۹۷واحدی موفق شد پس از دو هفته کانال ۷۹هزار واحدی را فتح کند.
نیکوکاران به بورس می‌روند

سرپرست اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس از صدور موافقت اصولی برای تاسیس ۶ صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی، یک صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری و یک صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در طول یک ماه گذشته خبر داد.
محدودیتی برای خرید تعاونی ها وجود ندارد

مدیرعامل شرکت بورس کالاگفت: محدودیتی برای خرید تعاونی ها وجود ندارد و تشویق می کنیم برای شرکت های خود هم خرید کنند.
شاخص در پایان معاملات سبز پوش شد

در معاملات دومین روز بورس اوراق بهادار تهران دماسنج بازار سرمایه توانست پس از ۱۹۷ واحد رشد بار دیگر کانال ۷۹ هزار واحدی را رد کند، اما شاخص فرابورس ایران ۲.۵ واحد افت کرد و به رقم ۸۲۶.۵ رسید.
طی هفته گذشته در فرابورس صورت گرفت
معامله ۱۰۳ هزار برگه اوراق تسهیلات مسکن

در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۳۶۰۰ نفر با خرید ۱۰۳ هزار برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.
4 عامل موثر بر روند بورس تهران

یک کارشناس بازار سرمایه از بازگشت نماد معاملاتی بانکها به تالار شیشه‌ای، روی کار آمدن ترامپ و شفاف شدن موضع وی نسبت به برجام، تعادل و رشد قیمت جهانی نفت و انتشار گزارشات ۹ ماهه شرکتها از عوامل تعیین کننده جهت بازار در روزها و هفته های آینده یاد کرد.
محور ورود نقدینگی جدید صندوق ها به بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشستی که با محور هماهنگی ورود نقدینگی جدید صندوق ها به بورس برگزار شد ، گفت : از همه فعالان بازار سرمایه شامل حقیقی ها، حقوقی ها و کارگزاران حمایت خواهیم کرد و صیانت از بازار سرمایه یک وظیفه همگانی است.
شاخص بورس به پله ۷۹ هزار واحدی رسید

شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با رشد ۲۱۴.۷۸ واحدی به پله ۷۹ هزار و ۹۱ واحد رسید.

بورس کالا رکن اصلی بازار سرمایه ایران

بورس کالا یکی از ارکان اصلی بازار سرمایه ایران است که از ابتدای فعالیت تا روز گذشته سهم قابل اعتنایی را در بین همه بورس‌ها داشته است. تازه‌ترین آمارها هم نشان می‌دهد ۳۵ درصد ارزش کل بازار سرمایه ایران به بورس کالا تعلق دارد.
تالاربورس سبزپوش شد

در اولین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته گروه رایانه و خودرو توانستند رشد مناسبی داشته باشند، به طوری که نوسان‌گیران بازار سهام روز گذشته در برخی از نمادهای این گروه‌ها رشد قیمتی پنج درصد را تجربه کردند.
۲ عامل اصلی در رشد شاخص سهام

یک کارشناس بازار سرمایه دو عامل تاثیرگذار بر روند معاملات روز جاری که منجر به رشد ۲۵۴ واحد شاخص کل شد را اعلام کرد و گفت: چشم‌انداز بازار سهام را با توجه به چند متغیر مثبت پیش‌بینی میشود.
شروع سبز بازار بورس در هفته جاری

*علی نیکوگفتار/تحلیلگر بازارهای مالی
صعود بورس با دو محرک بین‌المللی

بورس تهران طی معاملات روز گذشته با سبزپوشی شاخص به‌کار خود پایان داد و بیشترین رشد شاخص سهام در یک ماه اخیر رقم خورد. نماگر بازار سهام در حالی طی اولین روز هفته به سطح ۷۹هزار واحد نزدیک شد که شاخص کل هم‌وزن نیز با روند صعودی همراه بود.
اول هفته مثبت در بازار سهام

بورس اوراق بهادار تهران دیروز تحت تاثیر تعدیل مثبت سودآوری برخی نمادها و خبرهای مثبت منتشره در بازار با رشد شاخص مواجه شد.