برخورد با بورسی‌های غیر شفاف

*حمید میرمعینی / کارشناس بورس
هوای بهاری بورس در شهریور

شهریور ماه امسال یکی از ماه‌های استثنایی بورس اوراق بهادار تهران است. دراین ماه شاخص کل چهار کانال بالاتر را فتح کرد و درحالی که در ابتدای این ماه روی شاخص ۸۲ هزار واحد قرار داشت دیروز و درواپسین روزهای ماه خود را به ۸۵ هزار واحد رساند.
بررسی عوامل رونق بورس در هفته های اخیر

بازار سرمایه در هفته های اخیر، معاملاتی پر رونق را تجربه می کند به طوری که شاخص کل پس از مدت ها توانست وارد کانال ۸۰ هزار واحدی شده و پس از آن مرزهای مقاومت شاخص را یکی پس از دیگری شکسته و رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند.
شاخص بورس در ارتفاع ۵۸ هزار واحدی

شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات امروز سه شنبه با ۷۴۴ واحد افزایش به ۸۵ هزار و ۱۷۲ واحد رسیده است.
بانکها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بانکها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند، گفت: بانکها می‌توانند در این موسسات، ده درصد سهم داشته باشند.
شاخص در آغاز معاملات ۳۶ واحد رشد کرد

شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۳۶.۶۷واحدی به پله۸۳ هزار و۹۵۳ واحدی رسید.
اعتمادبه بورس از طریق صندوق های جسورانه

یک کارشناس بورس گفت: شکل‌گیری صندوق‌های جسورانه در جهت حمایت از ایده‌های نو و توسعه فعالیت شرکتهای دانش بنیان اقدام قابل توجهی است که می‌تواند زمینه اعتماد و سرمایه گذاری مردم را مهیا کند.
افشای اطلاعات نهادهای مالی بورسی

اطلاعات تمام نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت‌های کارگزاری، شرکت‌های تأمین سرمایه، شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سبدگردان و... به همراه شعب، نمایندگی، مشخصات کامل مدیران و آدرس آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.
اصلی‌ترین سرمایه‌گذاران خارجی در بورس

بیژنی با بیان اینکه طرح همکاری با بازار سرمایه کره جنوبی هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: اولویت سازمان بورس توسعه فعالیت‌ بین‌المللی به ویژه در زمینه عملیات متولی‌گری سهام بر اساس پروژه XNET است.
وضعیت بازار سرمایه در نیمه دوم سال

کارشناس بازار سرمایه به وضعیت بازار سرمایه در نیمه دوم سال جاری اشاره کرد وگفت: با توجه به تصمیمات گرفته شده برای کاهش نرخ سود بانکی و امید به تسری این تصمیم برای تسهیلات بانکی روند مثبت بازار سرمایه در نیمه دوم سال دور از انتظار نیست.
راهکاری مناسب برای کاهش نوسان نرخ ارز

یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: تلاطم های بازار ارز همواره یکی از آفت های اقتصاد بوده، بنابراین قراردادهای مشتقه ارزی می تواند ریسک نوسان نرخ ارز را کاهش دهد.
پیشتازی پالایشی‌ها در بورس

*علی آهو/کارشناس بازار سرمایه شرکت سبدگردان کاریزما
انعقاد بیش از ۶۹ هزار قرارداد آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۶۹ هزار و ۲۰۸ قرارداد و ارزش آن نیز به ۹ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال رسید.
پرداخت ۵۲۳ میلیارد سود به سرمایه‌گذاران

معاونت عملیات سپرده‌گذاری مرکزی در هفته گذشته بیش از ۵۲۳ میلیارد و ۹۷۸ میلیون ریال انواع سود به ۳،۵۰۴ سرمایه گذار پرداخت کرد. ،
بورس در کانال ۸۳ هزار واحدی قرار گرفت

شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۵۱.۱۵۲ واحدی به پله ۸۳ هزار و ۶۷۶ واحدی رسید.
افشای اطلاعات نهادهای مالی بورسی

در تحولی جالب برای شفاف شدن عملکرد نهادهای مالی از امروز اطلاعات تمام نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت‌های کارگزاری، شرکت‌های تامین‌سرمایه، شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سبدگردان و... به همراه شعب، نمایندگی، مشخصات کامل مدیران و آدرس آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.
شاخص بورس ۵۴ واحد رشد کرد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۸۳ هزار و ۵۲۳ واحد قرار گرفت.
راه‌اندازی مرجع اطلاعاتی جدید در بورس

معاون سازمان بورس با اعلام اجرای کاهش سقف سپرده­‌گذاری صندوق­‌های با درآمد ثابت در آینده‌ای نزدیک، از راه‌اندازی مرجع اطلاعاتی جدید و مهم بازار سرمایه خبرداد.
مزیت‌ راه‌اندازی بازار مشتقه ارزی

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است راه‌اندازی بازار مشتقه ارزی در بورس کالای ایران سه مزیت پوشش ریسک فعالیت‌های اقتصادی و بازیگران بازار، تسهیل در ورود سرمایه‌گذار خارجی و پاسخ به نیاز سفته‌بازان را به همراه دارد.
از طریق شعب سراسر کشور بانک سپه
پرداخت سود سهام شرکت پارس مینو

بر اساس قرارداده منعقده دو جانبه بانک سپه و شرکت صنعتی پارس مینو عملیات پرداخت سود سهام سهامداران شرکت مذکور هم اکنون از طریق کلیه شعب این بانک آغاز شده است.
درخواست کرباسیان از مدیران سازمان بورس

وزیر اقتصاد در نخستین جلسه شورای عالی بورس در دولت دوازدهم با تاکید بر باور جدی دولت به افزایش سهم بازار سرمایه در راستای تامین مالی پروژه ها از مدیران سازمان بورس خواست همه ظرفیت ها را برای تحقق این مهم به کار گیرند.
شاخص بورس آسیا به بالاترین سطح رسید

شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز سه‌شنبه به بیشترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر رسید که علت آن به کاهش برآورد خسارت توفان ایرما و فروکش کردن نگرانی‌ها از کره شمالی بر می‌گردد.
دو شرکت جدید در آستانه ورود به بورس

مدیر پذیرش بورس تهران با اعلام اینکه دو شرکت به زودی در بورس تهران عرضه می‌شود، از اتفاقات خوبی که امسال برای ایرانسل خواهد افتاد خبر داد.
ارائه اطلاعات بورس ایران به دنیا

قرارداد همکاری مرکز مالی ایران با شرکت یونانی اینفورکس به عنوان یکی از موسسات بزرگ و معتبر در دنیا با هدف ارائه اطلاعات استاندارد و به روز بازار سرمایه ایران به سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی دنیا روز گذشته با حضور مدیرعامل مرکز مالی ایران، مدیرعامل بورس انرژی، فرابورس، بهادر بیژنی، جانشین رییس سازمان بورس و خبرنگاران رسانه‌ها امضا شد.
سکه را برای تحویل تیر ۹۷ معامله کنید

معاملات قرارداد آتی سکه طلا تحویل تیر ۹۷، از روز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه جاری راه‌اندازی و قابل انجام خواهد بود.