در معاملات امروز تالار شیشه‌ای رخ داد
شاخص‌ بورس قرمز پوش شد

امروز دوشنبه از ابتدای باز شدن معاملات شاخص کل بازده نقدی و قیمتی پس از رشدی کوچک روند نزولی را در پی گرفت و نسبت به روز گذشته ۱۱۳ واحد افت کرد و در تراز ۸۰ هزار و ۵۹۹ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص کل هم‌وزن ۳۹ واحد پایین رفت و به رقم ۱۷ هزار و ۴۷۱ واحدی رسید.
بورس ابزاری برای تنظیم بازارهای مالی

هدف بورس کالا تنظیم بازار و حرکت به سوی بازارهای مالی مبتنی بر کالاست که با اهرم کشف قیمت برای توزیع یکسری از کالاهایی که تاثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد؛ تلاش می کند.
ریزش بورس ادامه خواهد داشت؟

ریزش شاخص بورس ادامه دار نیست، اما سهام داران نباید انتظار صعود شدید بازار سرمایه را داشته باشند
ارزیابی بازار سرمایه در یک ماه آینده

ولید هلالات /کارشناس بازار سرمایه
حجم معاملات بورس رو به کاهش است

*فاطمه تیموری/کارشناس بازار سرمایه شرکت سبدگردان کاریزما
افت ادامه‌دار در بازار سهام

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد ادامه افت شاخص بود که براساس آن شاخص کل با افت ۲۰۸ واحدی معادل ۲۶/ ۰ درصد مواجه شد.
افت ۲۰۸ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز یکشنبه با ریزش ۲۰۸ واحدی مواجه شد.
فراخوان بانک‌ها، بیمه‌ها برای اجرای IFRS

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پانزدهمین همایش ملی حسابدارى گفت: بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های بزرگ باید استاندارد جدید حسابداری موسوم به IFRS را اجرا کنند.
لزوم ورود سرمایه گذار خارجی در اقتصاد ایران

یک کارشناس بازار سرمایه درباره لزوم ورود سرمایه گذار خارجی در اقتصاد ایران گفت: سرمایه‌گذاری در فضای به وجود می آید که قوانین و مقررات مناسبی برای ورود سرمایه گذاران وجود داشته باشد. اولین خواسته یک سرمایه گذار مشخص بودن نقشه راه قانونگذار و مشخص نمودن عدم تغییرات در آن بازه زمانی تعریف شده است.
چراغ سبز بورس برای سهامداران

شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۱۳. ۱۸ واحدی به پله ۸۰ هزار و ۹۳۹ واحدی رسید.
تفاوت بازار بورس و فرابورس چیست؟

ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه همواره نشان‌دهنده رشد شرکت و معرفی آنها در سطح کشور می‌باشد. شرکت‌هایی که سهامشان در بازار‌های مالی مورد داد و ستد قرار می‌گیرد از درجه اعتبار بالاتری برخوردار هستند.
شاخص کل به کانال ٨٠هزار واحدی بازگشت
عقب‌نشینی در بازار سهام

*علی آهو/کارشناس بازار سرمایه شرکت سبدگردان کاریزما
بازار سهام در فاز اصلاح

شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته با افت بیش از ۲۲۵ واحدی مواجه شد و سرانجام پس از ۵ روز کاری از کانال ۸۱ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.
درپایان معاملات امروز
شاخص بورس ۲۲۵ واحد عقب‌نشینی کرد

امروز (شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۲۵ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۹۲۱ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با افت ۹۳ واحدی مواجه شد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۰۸ واحدی رسید.
درآغاز معاملات امروز
شاخص به پله ۸۱ هزار واحدی رسید

شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با کاهش ۴۶. ۴ واحدی به پله ۸۱ هزار و ۱۴۱ واحدی رسید.
رونق دربازار آتی باچشم‌انداز مثبت بهای طلا

بورس کالای ایران اعلام کرد:حجم معاملات آتی سکه طی دو هفته گذشته به ۳۷ هزار و ۸۱۵ قرارداد رسیده بود.
چشم انداز بازار سرمایه در ماه رمضان

علی محمودی به وضعیت بازار سرمایه اشاره کردوگفت : تکنیکالیست ها با تمرکز بر روی سهام شرکت های کوچک ،روزانه پیشنهادهای خود را ارائه می کنند که بطورحتم ریسک کاربرد این پیشنهادات بالاست بویژه اینکه پیشنهادات درمورد تک سهم ها باید بادقت بیشترمورد استفاده قرار گیرد.
انتظار سهامداران از دولت دوازدهم

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند افزایش نرخ‌های جهانی نفت و فلزات اساسی در هفته‌ گذشته باعث شد حجم و ارزش معاملات در تالار شیشه‌ای بورس تهران افزایش پیدا کند.
صندوق‌های سرمایه‌گذاری محدود نمی‌شود

مدیر عامل تامین‌سرمایه آرمان با اشاره به دستورالعمل سرمایه‌گذاری اوراق بهادار برای موسسات مالی و بانک‌ها گفت: این مصوبه یکم خرداد‌ماه ابلاغ شده است و حد سرمایه‌گذاری بانک‌ها در اوراق بهادار را محدود می‌کند.
روند معاملات بورس در هفته گذشته

بورس تهران معاملات هفته گذشته را با رشد یک‌درصدی به پایان رساند تا بازدهی این بازار از ابتدای سال به بیش از ۱/ ۵ درصد برسد. بر همین اساس نهمین هفته رشد متوالی بورس در حالی به ثبت رسید که با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بالاخره تکلیف بازار با موضوع انتخابات روشن شد.
راه اندازی صندوق کالایی بورس بر روی طلا

مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا با اشاره به راه اندازی اولین صندوق کالایی بر روی طلا در سال جاری گفت : درخواست برای راه اندازی صندوق های کالایی سایر محصولات از جمله زعفران، غلات، روغن، گندم و جو و همچنین محصولات پر تناژ کشاورزی از سوی شرکت های کارگزاری ارائه شده و در دست بررسی است.
آماده‌سازی زیرساخت بازار مشتقه ارز

راه‌اندازی بازار مشتقه ارزی در قالب قراردادهای آتی و آپشن به منظور پوشش ریسک نوسانات نرخ ارز از برنامه‌های اقتصادی دولت دوازدهم بوده و در این زمینه زیرساخت‌های لازم در بورس کالا فراهم است.
الگوی انتشار EPS در بورس‌های دنیا

پیش‌بینی سودآوری آتی شرکت‌ها یکی از مواردی است که سرمایه‌گذاران در تصمیمات مربوط به دادوستد سهام از آن استفاده می‌کنند و در ارزش گذاری سهام مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ موضوعی که هم می‌تواند فرصت و هم تهدید محسوب شود.
بورس آهسته به تعطیلات رفت

*فاطمه تیموری/کارشناس بازار سرمایه شرکت سبدگردان کاریزما
تقویت ۲۱ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران در بازار سهام بی‌حجم امروز در حالی تقویم مجامع شرکت‌های بورسی را مرور کردند که ارزش معاملات بورس با روی سامانه مدیریت فناوری رقم‌های عجیب و غریبی را نمایش داد که به قد و قواره بازار نمی‌نشست.