در شعب بانک صادرات ایران
پرداخت سود شرکت سرمایه گذاری اعتبار

سود سهامداران شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران مربوط به سال مالی منتهی به پایان تیرماه ۹۵ از سوی شعب بانک صادرات ایران پرداخت می شود.
قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهش یافت

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس در بازه ۷۴۰ تا ۷۸۸ هزار ریال دادوستد شد.
بانک صادرات ۷۵۳ ریال زیان پیش بینی کرد

بانک صادرات ۱۶ تومان سود به ازای هر سهم در سال مالی جاری پیش بینی کرده بود، اما در عملکرد ۶ ماهه برای هر سهم ۴۷ تومان زیان (معادل ۲۷۰۰ میلیارد تومان) پیش بینی کرد. این زیان در گزارش ۹ ماهه بیشتر به ۷۵۳ ریال بالغ شده است.
دیدار شاپور محمدی با معاون رییس جمهور
نقش مهم شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد

رییس سازمان بورس و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سازمان بورس و اوراق بهادار دیدار و درباره چشم‌انداز شرکت‌های دانش‌بنیان گفتگو کردند.
درپایان معاملات امروز
شاخص کل بورس 59 واحد رشد کرد

امروز (یکشنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۹ واحد رشد کرد و به رقم ۷۷ هزار و ۶۵۸ واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با ۶۵ واحد رشد رقم ۱۵ هزار و ۷۱۸ واحدی را تجربه کرد.
فاینکس ۲۰۱۷، ویترین بازار سرمایه

سید احمد عراقچی، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حال حاضر نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه پس از ۹ دوره، به یک برند بین المللی نمایشگاهی تبدیل شده است و در دنیا با نام ایران فاینکس(IRAN FINEX) شناخته می شود.
دلایل ترک موقت ۱۶ نماداز فرابورس

اداره نظارت بر ناشران فرابورسی آخرین وضعیت نمادهای متوقف بیش از ۷ روز را به همراه دلایل توقف و اقدامات لازم برای بازگشایی اعلام کرد.
تاثیر توقف‌های بلندمدت برشرکت‌های بورسی

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است اینکه سازمان بورس تا پایان سال جاری عرضه های اولیه را متوقف کرده اقدام مناسبی است او درباره توقف تعداد زیادی از نمادهای بورسی نیز می گوید نهاد ناظر می‌توانست برای شفافیت اطلاعاتی به صورت مداوم اطلاع رسانی کند و در عین حال نمادها را باز گذارد تا سهامداران درباره دارایی شان، خود تصمیم بگیرند.
خیز شاخص بورس در نخستین روز اسفند

شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با رشد ۱۷۳. ۲۸ واحدی به پله ۷۷ هزار و ۷۷۲ واحد رسید.
ورود قراردادهای آتی تا پایان سال به بازار

حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس و اوراق بهادار تهران در یادداشتی درباره توسعه یافتگی بازار سرمایه با ابزار مشتقه آورده است:
پیشتازی نمادخودرویی ها در بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سهام با اشاره به وضعیت خودروسازان در بازار سرمایه گفت : صنعت خودروسازی که پیش از این متاثر از تحریم ها و شرایط نامساعد بود، درحال حاضر می توان آینده روشنی را برای آن متصور شد. البته این امر دست کم از سه جنبه برصنعت خودرو موثر است.
رشد چشمگیر شاخص بورس تا پایان سال

بورس تهران پس از هفته‌ها معاملات بی‌رونق و کم‌رخوت، دیروز با افزایش تقاضای خرید روبه‌رو شد. بازار سهام در این روز توانست با ارزش معاملات ۳۲۸میلیارد تومانی و با رشد ۴۰۹واحدی، جایگاه شاخص کل در کانال ۷۷هزار واحدی را تعمیق کند. با توجه به حجم زیاد خرید در روز گذشته، بعید به نظر می‌رسد که این مقدار حجم در معاملات امروز بازار کاهش یابد.
رشد غافلگیرکننده شاخص بورس

در جریان معاملات روز گذشته نماگر بازار برای نهمین روز متوالی سبزپوش بود و با رشد ۴۰۹ واحدی به نیمه کانال ۷۷ هزار واحد صعود کرد.
دورنمای مثبت ۲ گروه در بازار سهام

این روزها شاهد ارسال گزارش‌های شرکت‌هایی که سال مالی آنها آخر سال است، به کدال هستیم که این گزارش‌ها می‌تواند خوشبینی به بازار را افزایش دهد و باعث شود سرمایه‌گذاران نیز تصمیمات منطقی‌تری نسبت به آینده اتخاذ کنند.
چشم سهامدارن خیره به کدال

روزهای پایانی بهمن‌ماه و در آخرین فرصت‌های ارائه پیش‌بینی‌های سال آینده شرکت‌هایی که سال مالی پایان اسفند دارند، سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران موسوم به کدال شاهد ترافیک گزارش‌های شرکت‌های بورسی است.
دو نیمه متفاوت بورس در بهمن ماه

پرونده بهمن‌ماه بورس تهران در شرایطی بسته شد که شاخص سهام در معاملات دیروز با افزایش ۴۰۹ واحدی در رقم ۷۷ هزار و ۵۹۹ واحد ایستاد. مطابق انتظارات، پیش‌بینی‌های سودآوری شرکت‌ها برای سال ۹۶ مثبت بود و همین امر سبب شد اقبال مناسبی از سهام فعال در بورس صورت گیرد. هرچند در بخش مهمی از نمادهای سهامی، پیش‌بینی‌ها محتاطانه در نظر گرفته شده است، اما تعدیل‌های قابل‌توجه سودآوری نیز در بسیاری از سهم‌ها مشاهده می‌شود. امری که احتمالا با توقف نمادهای مزبور، موجب کاهش حجم معاملات امروز بورس تهران خواهد شد.
گزارش هفتگی بازار آتی سکه؛
۶۶ هزار قرارداد سکه برای تحویل ۹ ماه آینده

حجم و ارزش معاملات آتی سکه در بورس کالا طی هفته گذشته به ترتیب روی ارقام ۷۳ هزار و ۶۴۲ قرارداد و ارزش ۱۰ هزار و ۱۸۳میلیارد ریال قرار گرفت.
شاخص فرابورس به ارتفاع ۸۵۲ واحدی رسید

شاخص کل فرابورس ایران در ساعات آغاز معاملات امروز تا ۵ واحد رشد را تجربه کرد و در جریان فراز و فرودها در نهایت با ۳ واحد رشد در ارتفاع ۸۵۲ واحدی ایستاد، در حالی که تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «هرمز» و «شاوان» قرار گرفت.
راه اندازی سامانه مدیریت ریسک دربورس

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی سامانه مدیریت ریسک در بازار سرمایه در سال جاری خبر داد وگفت : یکی از گام های بورس اوراق این بود که در مرحله نخست برای فروشنده های اوراق چه اختیار خرید چه اختیار فروش محدودیت ایجاد کرد.
پرداخت ۴۰۰ میلیارد سود اوراق در اسفند

یک مقام مسئول در سمات از پرداخت بیش از ۴ هزار و ۱۱۴ میلیارد ریال سود انواع اوراق در اسفند ماه امسال خبر داد.
درپایان معاملات امروز
شاخص بورس ۴۰۹ واحد رشد کرد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه 30 بهمن ماه 95 با افزایش 409 واحدی به رقم 77هزار و 599 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 71واحدی به عدد 15هزار و 651واحد دست یافت.
اختیار معامله بازار بورس را گسترش می دهد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه اختیار معامله یکی از ابزارهای پوشش ریسک محسوب می شود، افزود: اختیار معامله قراردادی است که به دارنده این اختیار، اجازه می دهد که یک سهام معین یا دارایی دیگری مانند سهام را در مدت معین به قیمت مشخص خریداری کند یا بفروشد.
چشم انداز مثبت بازار سرمایه در سال ۹۵

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه رشد قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی، چشم انداز مثبتی را برای بازار سرمایه نوید می دهد، گفت: یکی از دلایل رشد بازار سرمایه در هفته گذشته، کاهش هیجان فروش در نمادها بوده که انتظار می رود بازار هر چقدر به انتهای سال نزدیک شود، فشار فروش نیز کاهش بیشتری داشته باشد.
رشد خزنده شاخص در آخرین روز بهمن

شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با رشد ۱۸۱. ۱ واحدی به پله ۷۷ هزار و ۳۷۰ واحد رسید.
نوسان بازار سرمایه ادامه دارد

معامله گران بورس، زمانی توانستند معاملات متعادل و کم نوسانی را سپری کنند که با نوسان روبه بالای قیمت در بازار جهانی محصولات معدنی، رشد شاخص بازار را کم رمق کرد.