افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک صادرات ایران در ۹ ماهه ابتدای سال جاری با ۶۰ درصد افزایش روبرو شد.
رقم احتمالی عیدی کارمندان؛۹۳۲ هزار تومان

برآوردها از این حکایت دارد که عیدی امسال کارکنان حدود ۹۳۲ هزار تومان می‌شود و سازمان برنامه و بودجه وعده واریز آن را با حقوق بهمن داده است.
راه‌اندازی کانال مالی ایران و سوئیس

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس گفت: کانال مالی سوئیس آماده راه‌اندازی شده و ویژگی‌های عملیاتی آن اعلام شده است اما فعلاً منتظر ورود پول ایران است.
کاهش شتاب رشد قیمت مسکن

طبق آمار دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تعداد معاملات مسکن در دی ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۶۰ درصد کاهش داشته است.
تاکید برخی بانکها بر پرداخت سود ۲۰درصدی

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی مقرر شده است از ابتدای بهمن ماه نحوه محاسبه سود سپرده های کوتاه مدت از روزشمار به ماه شمار تغییر پیدا کند.
بی اطلاعی مشتریان از نحوه سود ماه شمار

اکثر مشتریان و سپرده گذاران از جزئیات ماه شمار شدن سود سپرده های بانکی اطلاعاتی ندارند.
سرقت ناموفق از بانک+عکس

چند سارق صبح امروز در منطقه نووسیبیر روسیه با انفجار درهای یک بانک قصد سرقت از دستگاه‌های خودپرداز را داشتند که عملیاتشان با شکست مواجه شد.
ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: مشمولان از فرصت به وجود آمده برای ثبت شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت استفاده کنند.
راه نجات مسکن از رکود

افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، نه‌تنها موجب رونق این بازار در حوزه معاملات و ساخت نشد بلکه به‌دلیل کاهش قدرت خرید مردم و افزایش تورم، بیش از پیش در رکود فرو رفته است تا جایی که کارشناسان و فعالان این بازار، تعمیق رکود تورمی در سال ۹۸ را در این حوزه پیش‌بینی می‌کنند.
حذف ۲ صفر

*دکتر لطفعلی بخشی
شاخص رشد ماهانه قیمت ملک به ۵/ ۱ درصد سقوط کرد
سقوط تورم ماهانه مسکن

سردترین ماه بازار معاملات مسکن شهر تهران در سال ۹۷، همزمان با سقوط تورم ماهانه مسکن به مرز صفر در دی ماه، رکورد جدیدی از کمترین میزان خرید و فروش آپارتمان در پایتخت را رقم زد.
نوآوری موسسه ملل در بانکداری الکترونیک

مدیر‌عامل موسسه اعتباری ملل گفت: سامانه «دیتامیت» یکی از نوآوری‌های موسسه ملل در زمینه بانکداری الکترونیک شامل فرآیندهای خرد بانکی، شرکتی و تجاری است.
اهدا جایزه ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی وین کارت

جایزه ویژه دوره سی‌ام از سری سوم قرعه‌کشی وین کارت در قالب چکی به مبلغ ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال طی مراسمی با حضور مدیرعامل بانک اهدا شد.
اهدا جایزه برنده جشنواره رونمایی "سامانیوم"

مراسم اهدا جایزه قرعه‌کشی جشنواره رونمایی سامانیوم (باشگاه مشتریان سامان) ۳۰ دی‌ماه در ساختمان مرکزی بانک سامان برگزار شد.
از ابتدای بهمن ماه سالجاری
سود سپرده ها ماه شمار شد

در راستای ثبات بخشی به وضعیت فعلی اقتصاد، مدیریت نقدینگی، افزایش ثبات و ماندگاری سپرده ها از یکم بهمن ماه سالجاری، سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی از روزشمار به ماه شمار تغییر یافت.
تورم ماه آینده از ۴۰ درصد عبور می‌کند؟

روز گذشته مرکز آمار ایران نرخ تورم در پایان دی ماه را ۲۰.۶ درصد و تورم نقطه به نقطه در این ماه را ۳۹.۶ درصد اعلام کرد که اعداد نزدیک به اعداد تورمی آبان‌ماه بانک مرکزی است و به‌طور قطع عدد تورمی ماه آینده باید از ۴۰ درصد عبور کند.
شاپرک اعلام کرد
۶۹۲۳ پایانه متخلف مسدود شد

شرکت شاپرک از مسدود سازی ۶۹۲۳ پایانه متخلف خبر داد و اعلام کرد که ۱۲۷۳ کد ملی متعلق پذیرندگان حقیقی و حقوقی دارای تراکنش غیر مجاز مسدود و در لیست سیاه قرار گرفت.
قطع خدمات پرداخت سرورهای خارجی

سازمان پدافند غیر عامل در راستای ایمن سازی زیرساخت‌های پولی به شرکت‌های پرداخت رزمایش قطع ارتباط سرورهای مقیم در خارج از ایران را ابلاغ کرد.
سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد
تکلیف بدهی شرکت‌های‌دولتی به بانک‌ها

در حالی بانک‌ها مدعی هستند که بدهی شرکت‌ها و موسسات دولتی به آنها از حدود ۳۷ هزار میلیارد تومان می‌گذرد که دولت معتقد است این مبلغ را نباید جزئی از بدهی‌اش به سیستم بانکی تلقی کرد، چراکه ضامن پرداخت تسهیلات و مسئولیت آن خود شرکت‌های دولتی هستند.
مسکن ۹۰درصد گران شد

متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران در دی ماه امسال، ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان به ثبت رسید که نسبت به دی ماه پارسال ۸۹.۹ درصد رشد نشان می‌دهد.
مقاومت بانک‌ها می‌شکند؟

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: بر اساس مطالعات صورت‌گرفته در وزارت امور اقتصادی و دارایی بر پایه شاخص‌های تولید ملی، وسعت و جمعیت کشور، تعداد شعب نظام بانکی باید در مجموع ۱۲هزار شعبه باشد و بر این اساس، تمامی بانک‌ها باید بهینه‌سازی شعب خود را در دستور کار قرار دهند.
محمود جامساز مطرح کرد
فساد مانع اجرای تصمیمات بانکی

روز گذشته سرانجام موعد اجرای تصمیم بانک مرکزی مبنی بر ماه‌شمارشدن پرداخت سود سپرده‌های کوتاه‌مدت بانکی فرا رسید.
دارایی ۲۶ ثروتمند جهان چقدر است؟

شبکه خبری تلویزیونی سی‌ان‌ان گزارش داد: مجموع دارایی و تمکن ۲۶ فرد ثروتمند تراز اول جهان به یک تریلیون و ۴۰۰ میلیون دلار رسید، ثروتی که برابر با دارایی سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر دیگر بر روی کره زمین است.
افزایش سرمایه موسسه ملل

قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل گفت: امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۸، افزایش سرمایه به ۸ هزار میلیارد ریال محقق شود.
مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد داد
پیشنهاد افزایش وام ازدواج به ۲۵ میلیون تومان

مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد داد وام ازدواج به ۲۵ میلیون تومان افزایش یابد و وام قرض‌الحسنه حداقل ۳ میلیون تومانی برای تولد فرزند پرداخت شود.